Remont oddziału chirurgii

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat remontu w szpitalu oddziału chirurgii? Leżałam ostatnio na ginekologii, wszystko wyremontowane , czyściutkie, sale z łazienką . Przeniesiono mnie na chirurgię i oczom nie mogłam uwierzyć , 1 łazienka na 30 pacjentów. Syf , personel jakiś wiecznie zdenerwowany , ale co się dziwić jak w takich warunkach pracują. Gdzie jest dyrektor, Sanepid co tam żadnych kontroli nie ma ?

Od 2021 r. Twój rząd wydrenował z kasy NFZ kilkadziesiąt miliardów zł na bliżej nie określone cele. Także, pytania musisz kierować do osób udawających, że chcą Twojego dobra.

Personel wypalony zawodowo,co niektóre powinni na wybieg udać się

/Zlewy i krany to masakra,strach dotykać.

W du..ach się poprzewracało! A gdzie napisano, że do każdej sali ma być łazienka osobna? To nie hotel i nie wczasy. Jeśli masz chęć, możesz zawsze wpłacić datek na konto szpitala. Akurat może przyczyni się do remontu

/Widocznie pasuje tak lekarzom którzy tam rządzą bo innego wytłumaczenia nie widzę dawno tam nie byłam nie wiem a jeśli jest tak jak było to współczuje pacjentom którzy tam trafią przecież to psychicznie można się załamać nie tylko chirurgicznie był syf bród i ubóstwo a gdzie oddziałowa pytam?

To prawda chir.og. to katastrofa a przeciez sa tam ludzie po operacjach. A jest balagan a lazienki to koszmar. Moze Pani Dyr.by pomyslala co z tym zrobic. Oby sama tam nie trafila jako pacjentka bo wowczas by na sobie zobaczyla jak to jest gdy chce sie do toatety a tam syyyyff.

Nic w tym dziwnego . Sa pieniadze robi sie remont , nie ma pieniedzy nie robi sie remontu .

Niestety, nic się nie zmieniło . Wszystko się remontuje oprócz oddziału chirurgii, gdzie oddział jest zabiegowy i powinien być wyremontowany w pierwszej kolejności. Sanepid był , oddział miał być zamknięty ale z tego co wiem zadziałały znajomości i nic się nie zmieniło. Poczekajmy trochę teraz jest PiP w szpitalu więc może weźmie się za d...y co niektórym . Albo znów przejdzie bez echa . Żal tych pacjentów tylko co albo pościeli nie ma , albo umyć nie ma czym bo szpital oszczędza. A ze starego nikt nowego nie zrobi . Nikt nie patrzy na pacjenta tylko lecą tabelki i procedury. Może ktoś powinien też w końcu się wziąć za osoby leżące po 3 miesiące , bo rodzina nie ma gdzie ulokować. I tu oddział ma straty . Czemu nikt tego nie sprawdza. Czas wymienić starą wiarę a zatrudnić nowych lekarzy z podejściem do pacjenta i personelu. Czas Pani dyrektor na zmiany które Pani obiecywała i jak do tej pory, nie nadeszły, nie dotrzymała Pani słowa.

/Co wy chcecie od personelu

Środki na remont mogłyby się znaleźć jednak nasz rząd uznał, że pieniądze z naszych podatków bardziej przydadzą się na np. dofinansowanie TVP (przeznaczono na to 2 700 000 000zł) niż na remont szpitali, w których ratuje się ludzkie życie a jak wiadomo lepsze warunki = sprawniejszy powrót do zdrowia. Dlaczego inne stacje potrafią utrzymać się na rynku bez wsparcia państwa?

Ten oddział to państwo w państwie,wszyscy wiedzą o co chodzi.

Wymieni się umywalki , ściany przykryje farbą , jakoś tam będzie. Nowe towarzystwo pani dyrektor , nie mające pojęcia o funkcjonowaniu szpitala , nie szukają środków , sponsorów , dotacji aby wyremontować resztę starych oddziałów .

Michał to nie Burkina Faso!
Tobie w głowie coś się przewróciło!

Normalne standardy europejskie sala z łazienką , nie ważne ilu chorych. Na oddziale zabiegowym tym bardziej . Nie wiesz co to są zarazki , bakterie , gdzie ty po czystym zabiegu idziesz się załatwiać do tej samej łazienki gdzie pacjent przed chwilą był z clostrydium i za chwilę łapiesz.

Tam psuje się od samej głowy. Wszyscy wiedzą, widzą a nikt nic nie robi . Osoby 70 letnie nie powinny pełnić stanowisk kierowniczych mimo wszystko.

O tak zgodzę się co chodzi o brak doświadczenia, nowy kierownik nad kierownikami rządzi całym szpitalem, zastępuje wszystkich kierowników. Tam go mieli dość, a tu już mają jego dość.

Tam te brudne lazienko-palarnie nie maja racji bytu.Jak chory po zabiegu.moze myc sie w tym smrodzie?Niech ktos zrobi z tym porzadek.

Zgadzam się z Ja; Ale kto ma zrobić ? dużo mówimy nic nie robimy

Łazienki to faktycznie syf .Drzwi powiedzmy z płyty ...rozmoknięte.Kto podpisał na nie zgodę.Margot iść się myć .Toaleta damska i męska razem ...no pościel ...no ale na personel to źle nie powiem starają się jak mogą.

A gdzie się pytam są związki zawodowe ? Personel pracuje w takich warunkach ani łazienki ani WC , bo te co jest to razem z brudną pościelą chorych . Nie ma tam osoby kompetentnej by w końcu chirurgia była chirurgią.

Tam powinien być zakaz przyjmowania pacjentów w takie warunki

Zadaj to pytanie dyrekcji a nie do personelu oni wykonują swoją pracę, a jeśli chodzi o pościel - przynieś swoją z domu, odczepcie się od ludzi tam pracujących,

Czy możemy prosić dyrekcję jakie postępy poczyniła w szpitalu ? Oprócz kar
i grzywien w kwocie 662 661.28, pozowanie do zdjęć z otwarcia nie swoich zasług oraz oprowadzanie licealistów po szpitalu, zatrudnianie bez kompetencji swoich ludzi, co nowego i dobrego wydarzyło się przez rok zarządzania?

Nic kompletnie nic poza tym że ludzie pracują ponad siłę kosztem zdrowia i oszczędności na zatrudnienie nowych ludzi. Jak długo jeszcze? Zasługi he he o jakich zasługach mowa. Bo nawet poprzedni dyrektor przypinał zasługi sobie. Żeby nie covid niczego by nie było.

Gdzie się podziały wieści szpitalne? dlaczego powiat nie informuje już kiedy na sesji będzie sprawozdanie szpitala?

dobre pytanie, czegoś się boją

A na bakteriologie były pieniądze wyremontowali z podjazdami i dobrze ale chyba oddział gdzie leżą ludzie po operacjach jest ważniejszy co za polityka nie zrozumiem może ktoś mi wytłumaczy przychodnia chirurgiczna remont a co z oddziałem syf ?! Nie do pojęcia

A ja trochę z innej beczki. Kto wie po co był PIP w szpitalu?

Mam nadzieję,że remont laboratorium nie wygląda jak ten podjazd.
Oszpecili szpital ,tragedia.

Pip był po to bo jest wiele nieścisłości, mobbing na niektórych oddziałach, osoby bez kompetencji na stanowiskach i na chirurgii brak warunków do pracy dla personelu.

To nie personel ani też lekarze z oddziału są winni. To dyrekcji powinno być wstyd.

Jak ktoś wcześniej napisał ten oddział to państwo w państwie i wszyscy wiedzą o co chodzi i o ile. Dziwię się że w dzisiejszych czasach nikt z tym porządku zrobić nie może.

Pielęgniarko ,nie mają kompetencji tylko plecy.haha
W pisie to podstawa.

za co oni maja remont zrobic jak w listopadzie znowu zaplacili 46 tysiecy kary. Starostwo z gminami dali 300 tysiecy na remont laboratorium, 50 tysiecy na narzedzia dla ortopedow ale na remont chirurgii to nie ma, po co robic te laboratorium trzeba bylo lazienki na chirurgii przynajmniej wyremontowac bo az strach tam wchodzic po operacji

To bardzo ciekawe, że w 2023 r. Starostwo planuje robić audyty we wszystkich podległych jednostkach, oprócz szpitala.

A z czego wynikają te kary ?

Ten audyt to by się przydał na chirurgii , czy ktoś to w ogóle sprawdza . Ile leży pacjent , ile jest zgonów , zakażeń czy powikłań po zabiegach. /

Pacjent leży tyle ile potrzeba to nie Ty decydujesz o tym. Co Wy żeście się uczepili tej chirurgi. Tam tylko chodzi o remont. A co do personelu odczepcie się.

No i cóż znalazł ten PIP..

Gratuluję skoro pacjent na chirurgii leży ile potrzeba to za co się pytam szpital płaci kary za ten oddział . Oddział jest źle prowadzony. Chirurgia to nie geriatria ani oddział opiekuńczy a niestety tam tak jest. Nie możesz się zająć rodzicem to na chirurgię , jedyny oddział gdzie biorą wszystko co popadnie a potem ludzie umierają bo nie są leczeni w adekwatny sposób do choroby. To tak jakby internista robił operację.

kto przeprowadzał niedawno audyt w szpitalu?

Nie ładnie tak pluc we własne gniazdo. Powinnaś podpisać się prawdziwym imieniem. Albo jak Tobie nie odpowiada zmień oddział ul pracę.

Tam nie trzeba pluć w to gniazdo , tam już taki burdel jest że wszyscy to widzą i pracownicy i pacjenci i odwiedzający tylko zarządzający są ślepi i głusi . A czas najwyższy coś zrobić by to pacjent był najważniejszy a nie statystyki i punkty.

Do kółko graniaste audyt przeprowadzał min pan który zaraz po audycie wpier..... Swoją córkę na cieplutka posadkę w szpitalu

Rozliczymy już niedługo przy urnie za wszystko.
Kampania wyborcza bez skrupułów wyciągnie na wierzch np. nepotyzm,obiecanki itp.

A ten Pip to skończył już kontrolę w szpitalu ?
Pani dyrektor znowu sprawę w sądzie pracy przegrała i znowu karę będzie szpital płacił .
Ale jak zwykle cicho sza wszystko .

Bo jak się niezna na przepisach to tak wychodzi. Czyli wychodzi na to.ze pracujemy na kary dyrekcji. I jak ten biedny szpital ma wyjść z długów.?

Nieznajomość prawa kosztuje, a prawnicy swoje biorą w przetargu deklarowali 12 300, a w sprawozdaniu ponad 20tys

Kiedyś dyrektor siadał z gł. kadrową , księgową, z radcą -prawną i załatwiali wszelkie sprawy ,spotkanie ze związkami, omawianie, załatwianie wszelkich spraw i koniec . Nikomu nie przyszło do głowy ,żeby zajmować się idiotycznymi sprawami typu - przyszedł po godzinach do zakładu żeby popracować . W przeciwieństwie do dzisiaj byłby chwalony , że poświęca swój wolny czas . Szacunek jeszcze raz szacunek , a nie w myśl motta , że każdy pracownik to potencjalny złodziej i krętacz .

/Zero informacji kto zlozyl oferte, podpisuja sie pod pustymi zdaniami. Co za ludzie tam pracuja, co wy wiecie o swojej pracy? ktos cos umie z was? czy tylko powpychaliscie sie na stanowiska p.o., nic dziwnego, ze kontrola godni kontrole, jeszcze chwila i zapuka nastepna. tak jak ktos napisal niewiedza kosztuje. i najgorsze jest to z publicznej kasy bedzie zaplacona kara a nie z waszych prywatnych, a powinniscie za swoje bledy odpowiadac. zal z wami pracowac. uwazacie sie za wszechwiedzacych, a jak wykonujecie swoja prace widzimy wszyscy. nieudolnie i glupio. jak mozna takie cos publikowac? czytalas to co tam podpisals? czego bys sie dowiedziala z tego co tam napisalas? ja przeczytalem i nie wiem nic. masz wujka google to do jasnej ciasnej poczytaj jak nie wiesz jak cos zrobic.

Brawo ! Święta prawda, ale to już było i nie wróci więcej, przykre to wszystko fakt...

Dużo racji w tym co piszesz, mlodzi niby po studiach, ale jacyś tacy nijaki , ale czego wymagać jak sama p. Dyr nie ma kompetencji to takich ludzi zatrudnia. Kontrole itp to dopiero wierzchołek góry lodowej czas za chwilę pokaże ile jest niejasności

jak ktoś oszukuje i kręci tak samo postrzega swoich pracowników... tyle w temacie

Pouzywajcie sobie na zdrowie

dziekujemy za pozwolenie, pouzywalibysmy ale pani dyrektor wraz ze swoja elita zarzadzajaca zamknela sie przed nami to gdzies trzeba zale wylac

Ta się zakończy kontrola i będzie następna i następna. Nie umiecie rozmawiać, uciekacie , obietnice składacie bez pokrycia , narażacie zdrowie i życie pacjentów tak nie może być . Pacjent to jest człowiek !!!!! Oszczędzacie na sprzęcie i pielęgniarkach , zastraszacie ale nie tędy droga . Będziemy walczyć o pacjenta i o godne warunki pracy . A na stołkach się bywa niestety , do d... nie przyrastają tym bardziej ludziom którzy nie umieją zarządzać a tylko znajomościami się zasłaniają . Pani z Ełku też podziękujemy nic nie umie tylko zamęt wprowadza.

Z pustego to i Salomon nie naleje. Remontować można, gdy są na to pieniądze. Niestety szpitale dostają dużo mniej pieniędzy niż wynikałoby to z ich potrzeb. Nasze podatki lekką ręką są rozdawane na wille dla "swoich", Rydzyka, itp. Trudno doprosić się o pieniądze na cele, które mogłyby służyć całemu społeczeństwu a nie tylko " wybrańcom". Pacjencie lecz się sam.

A cóż to za kara za złe umowy o pracę, przyjętych pracowników z UK.

Jeżeli to prawda co piszecie to ktoś powinien ponieść konsekwencje.
Zamiast dla pacjentów pieniądze idą na kary !!!

Łazienki ....to powinien być priorytet .

śmietanka teraz się martwi w co sie ubrac na bal, a nie co boli pracownikow

Umowy , lekarze pracują bez zdania polskiego egzaminu , na SOR recept nie mogą wypisywać idą lub wysyłają do drugiego lekarza .

radni głusi na apele .
Każdy udaje że nic nie widzi .
Czas teraz na NIK i NFZ żeby przestrzegali oddziały .

Zdrówka życzę abyście ni korzystali z usług szpitala do Ełku proszę

Jak to ktoś powinien ponieść konsekwencje? Tylko i wyłącznie jedna osoba czyli dyrektor on zarzadza szpitalem i go reprezentuje. On ponosi odpowiedzialność za szpital. Tu nie trzeba szukać odpowiedzialnych. Bo jest jeden na górze na najwyższym stołku.

Ten co na samej górze, tak zgodzę się z tym ale i ten najwazniejszy z najważniejszych kierowników również.

Pacjent,ja na nasz SOR z bliskim bym nie pojechała.
Dlaczego?
Chyba nie trzeba rozpisywać się.
Jeżeli nikt z tym nie potrafi zrobić porządku to zamknijcie go !!!

Czas zrobic porzadek w poradniach. Gromady ludzi spedzanych w jeden korytarz. Brak szatni,miejsc siedzacych i powietrza ,tam nie ma.czym odddychaci przejsc trudno. Ludzie zmuszeni sa czekac godzinami blo nie ma zadnego porzadku w kolejkach. Pierszenstwo maja Ci ktorzy maja wiecej sily i mocniejszy glos.Niech ktos zrobi w koncu z tym porzadek i moze jakies nomerki czas wprowadzic.

O Sor w Grajewie można ksiazke napisać /

W poradniach sodoma szczególnie chirurgii dziecięcej i ogólnej , brak miejsc do siedzenia , dzieci z rodzicami cisną się jak sardynki . Z maluszkiem tam siedzieć to już nie wspomnę .

A kto to k... ten podjazd na cały chodnik wymyślił koło laboratorium ,/

Pacjentko ,teraz to skieruj swoje żale do pani dyrektor.
Zwykły pracownik nie może wyjść z inicjatywą,żeby oczekiwanie na lekarza było choć trochę łatwiejsze.
Ona wszystko wie lepiej.

Na sor to do Warszawy 12godz czekania

Ten podjazd oszpecił szpital!!!
Ale czego się można spodziewać....?
Ilu pacjentów jest w Warszawie a ilu tu?
Z jednym jest problem!!!

Poradnia dla dzieci tam nie mna raccji bytu. Gdzie ta cudowna naczelna i epidemiologiczna?Jeszcze nigdzue tak niebylo zeby dziecko male w powietrzu rozbierac i z rzeczami w "zębach " wchodzic do lekarza lub rzucac na podloge.NFZ musi skontrolowac te warunki a.nasz kochany sanepid ślepy?

Ludzie Ci co zlecili budowe tego podjazdu chyba nie maja o niczym pojecia.Zle rozmieszczono i wyglada to bardzo bardzo paskudnie.Poradnie w srodku brak slow,brud wszedzie ,brak toalet dla pacjentow lub jedna mala i tak brudna ze wejsc strach i teraz jeszcze to.Czy tam lktos ma o czyms pojecie.

Oo tak tam jest jeden najmądrzejszy pan koordynujący.

A mi tam ten Pan od wszystkiego nie przeszkadza, czasem wkurzy ale załatwi sprawę/

co ci zalatwil? wiecej roboty?

Obyś zachlysnela się tym co piszesz. A że więcej roboty masz to nic, dasz radę bo kto jak nie Ty. Bo inni nic nie potrafią. Tak tylko Ty. HA HA HA

I coś ktoś wie co tam PIP zadziałał ?

Chyba nic lub ktoś kogoś chce przekręcić skoro nadal nie chcą zatrudnić ludzi.

No jak będą przyjmowac do pracy jak emerytki nie chcą odejść

Czas ich wysłać. Bo tylko umieją ale zdjęcia dodawać.

Jacy wy wszyscy obłudni.
Pamiętajcie,każdy wcześniej czy później dostanie zapłatę.

Przez te nowa władzę w szpitalu człowiek znienawidził swoją pracę.

Nie oszukujmy sie pielegniarki (nie oddzialowe) i lekarze emeryci sa potrzeni w szpitalu.Natomiast inni kierownicy czy pracownicy administracyjni emeryci powinni odejsci i nie blokowac pracy innym,bo czasem tylko dezorganizuja pracę pozostalych.

I tu się zgodzę.

Zgodzę się, ale niech wezmą że sobą tych niby kierowników.

Lekarz który wykonuje operację na siedząco bo nie daje rady już stać przy operacjach , powinien już odejść . /

Tylko znajdź takiego specjalistę jak ten siedzący na stołku?

A co chcesz zająć jego miejsce. Żenada.

Żebyś się nie zdziwiła jak zajmę to miejsce

Skoro fachowiec to wiedzę swoją niech przekaże młodemu pokoleniu .

Grajewski szpital pozostawia wiele do życzenia.

Nie ma ludzi niezastapionych

Zelazny kanclerz Niemiec Otton von Bismarck mial racje- "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.?.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.