Szalone ceny opału!

W kopalniach ceny wróciły do cen z przed podwyżki, na składach jeszcze nie, czy ktoś ma wiadomość gdzie ceny zostały zredukowana do rozsądniejszej? Bo 1400zl za ruski węgiel jest porażająca.

Składy próbują jak najdłużej "doić" klientów... Tak samo jak z paliwem: jak podwyżka na giełdach to na stacjach od razu w górę, jak spadki na giełdach to na stacjach mają "stare zapasy" ;)

Do. Palacz więc proponuję jechać samemu z przyczepka do "Ruskich" i będziesz miał taniej. A tak poważnie wszystko zdrożało.

i super byś chciał za darmo

O co ci chodzi, dostaniesz jakis bonus od PiS-u przed wyborami i kupisz sobie pol tony i jak bedziesz oszczednie i ekologicznie palic to ci wystarczy na calo zime i powinno jeszcze zostac.
PiS rzadzi i mowia,ze jest dobrze, a ty narzekasz nie wiem na co ?

Wiesz że zawsze posrednik najwięcej zarabia

Polski węgiel będzie teraz atrakcyjniejszy cenowo jak ,,zagraniczny? może taka taktyka rzadu na docenienie własnego produktu krajowego. Ale jak składy podejdą do tego jest już indywidualne. Może lepiej zamówić większa ilość z kimś na spółkę prosto z kopalni niż u pośrednika. Cena jest ustalana od indeksów światowych, było pare miesięcy hossy dla węgla, teraz powinno wszystko wrócić do normy. Ale czas pokaże. Moim zdaniem polski węgiel zyska dla Kowalskiego a np Rosji będzie zalegał na składach bo zakropiony był po wysokiej cenie.

ala a ty dostałaś bonus?

W Polsce nie ma możliwości zakupu węgla prosto z kopalni przez pojedynczą osobę czy grupę osób. Kopalnia jako taka sama nie sprzedaje węgla tylko przez pośrednią spółkę. Z kopalni węgiel mogą zakupić tylko autoryzowani sprzedawcy. Chyba, że nastąpił nagle cud i można sobie ot tak pojechać na kopalnię i kupić np. ciężarówkę węgla.

Wszelkie żale i bolączki należy kierowac do partii rządzącej. Wyborcy mają to, na co sami zasłużyli. Wszyscy myślący ostrzegali, ale głupcy nie wierzyli. Na idiotyczne i obraźliwe komentarze jestem odporny i zastrzegam ,że nie będę reagować. Należało myśleć przed wyborami. Teraz, jak ostrzegano, jest za późno!

Nasz węgiel będzie coraz droższy. W Rosji wydobywa się metodą odkrywkową, u nas trzeba zjechać kilometr pod powierzchnię, więc nie ma możliwości by nasz węgiel konkurował z rosyjskim. Więc alternatywa jest taka, albo przesiadamy się na atom + OZE, albo uzależniamy się od Rosji. Niestety aktualna polityka PiS prowadzi do drugiego scenariusza.

miesiąc temu naprzeciwko kościoła mbnp tona ekogroszku chciał 1600 i powiedział, że taniej nie będzie

glazurnikTerakotnik, mnie bez bonusa stac na zakupy ,tego co jest mi potrzebne. glazurniku-Terakotniku- czy to ja tutaj narzekam , czy osoba,ktora otwotrzyla temat?
O co ci chodzi chlopie- rzadzi piss i jest dobrze !

Ala? Czy ty przypadkiem się gdzieś nie uderzyłaś ostatnimi czasy? Pleciesz jak poparzona. Nie jesteś raczej w temacie, jak cię stać to możesz ogrzewać się elektrycznie lub pompa ciepła, a nie publicznie się wypowiadać.

Do wyborcy. To mamy wyśmienitych rządzących skoro maja wpływ na zagraniczne rynki. Jak będziesz bardziej się orientował w cenach towarów i surowców to ucieszysz się ze tu mieszkasz i nie musisz za marchewkę płacić po 8 zł . Co by nie napisać to i tak jakiś mądrzejszy zaraz się znajdzie

Gucio. To idź pociągaj te worki węgla własnymi rękoma. Opłaci transport itp. Dopiero przekonasz się ile takiemu człowiekowi zostaje na czysto. Ty zapewnie siedzisz na państwowej posadzie i pracodawca opłaca za Ciebie wszystko. Kończysz pewnie pracę po 8 godzinach, a taki samodzielny przedsiębiorca czy to budowlaniec czy inny kończy pracę po 12 godzinach dziennie. Więc jeśli nie jesteś na miejscu tych ludzie nie wypowiadaj się.

Jeszcze bedzieta w trociniakach palić

ala. Skorzystaj z bezplatnego bonusa swiezego powietrza i udaj sie na spacer. Odpocznij od internetu i nie przegrzewaj redzeni mozgowych.

Dalej na pis głosujcie.

Szanowni Państwo - torf, torf i jeszcze raz torf. Paliwo mało różniące się wartością energetyczną od rosyjskiego "węgla". A torfu to ci u nas dostatek. Wystarczy ruszyć za rzekę i kopać, kopać, kopać ...... jego mać.

Czy masz rację kaczor ma kopalnię na całym świecie

Wszyscy piszecie głupoty. Drodzy SPRZEDAWCY i KLIENCI. Widzę, że nie macie zielonego pojęcia DLACZEGO WĘGIEL JEST TAK DROGI.
Napiszę w skrócie przyczynę.
Wyłącznie dla odrobinę inteligentnych.
Chiny nie biorą już węgla z Australii ????
Chiny biorą droższy węgiel z Europy ?????
Chiny kupują nie zważając na cenę ????
Europa chcę być wolna od węgla ??????
Chiny są największym producentem foto, eko, pomp, paneli, itd, itp dla Europy ???
Koniec

Ala -jestem podobnego zdania, niestety wielu wypowiadających się czerpie wiedzę o tym, co się dzieje, przeważnie z TVP1 i TVP Info kupionych przez rządzących za 2 miliony corocznie. Przykre jest, że Polacy nie wyciągają wniosków z historii, która może się powtórzyć w najgorszej dla nas wersji, i bezrefleksyjnie wierzą w potęgę kraju budowanego przez obecnie rządzących. Ja coraz wyraźniej widzę potwierdzenie słów "Polska w ruinie".

Wiec Dobry tatą Szc... możesz wytłumaczyć jaki to ma wpływ na dzisiejsze ceny węgla? Skoro Chiny zaczynaja już się dogadywać z Australią, cena na Polskiej kopalni jest od 650zl za tonę a na składach cena za ruski dochodzi nawet do 1600zl.

Kasia - za jakie 2 miliony ? Za 2 MILIARDY.

5 mln to dziennie schodzi na tę propagandę.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.