Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 12486 wyświetleń

Żyj i pozwól żyć innym

Jak reagować na przemoc w szkole, twórczo rozwiązywać problemy, co robić aby nie paść ofiarą kieszonkowców – to tylko niektóre z tematów jakie poruszali uczniowie SP nr 2 w Grajewie biorący udział w programie profilaktycznym” Bezpieczna szkoła”.

Zajęcia poprowadził specjalista z Ośrodka Terapii i Uzależnień w Płocku. Uczniowie przez trzy godzinny lekcyjne inscenizowali sceny z codziennego życia szkoły, po czym wspólnie omawiali swoje zachowania.

- Im częściej będziecie reagować na przemoc, chuligaństwo, tym mniej będzie wykroczeń. To nie donosicielstwo, to są wasze uczucia, emocje, sprawcy nie mogą się czuć bezkarnie - tłumaczył Lech Gwiaździński, terapeuta OTiU w Płocku.

Program “Bezpieczna szkoła” sfinansował Urząd Miasta w Grajewie. Uczniów, do których został skierowany wskazał szkolny pedagog. Jak wynika z anonimowych ankiet młodzież chciałaby, aby takich praktycznych spotkań było więcej.

AM

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (5)

w pg 3 dawnio to bylo w tamtym roku ale szybcy

z tego co zauwazylam, to e-grajewo pisze tylko o tym co sie dzialo w SP2 i PG2, a o tym co sie dzieje w innych szkolach to jakos nie racza wspomniec! ;/

Do uczestnik noe

w tamtym roku tez było.
W tym jak zauważyłeś tez jest

zgadzam sie ze ma to sens wówczas, gdy jest to robione kompleksowo, takie spotkania w każdej szkole powinny byc kilka razy w roku. potem sie dziwimy, ze w szkole biją, kradną...

w kazdej szkole odbyły się programy NOE, w PG 1 są one już tradycją. Zgadzam się z ćmą, że o innych szkołach się nie pisze na e-grajewo, czyżby urazy....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.