Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12279 wyświetleń

Życie straciło 30 osób!

Płytka wyobraźnia może zakończyć się głęboką tragedią.

 Prognozy synoptyków przewidują upalne lato. Jednak już majowa aura sprawiła, że sezon dla amatorów kąpieli i sportów wodnych na Podlasiu rozpoczął się wcześniej niż zwykle. Niestety, policyjne statystyki minionych lat wskazują, że jest to również okres, w którym dochodzi do wielu utonięć. I chociaż z roku na rok ich liczba systematycznie maleje, to wciąż jednak w sezonie odnotowujemy przynajmniej kilkanaście takich przypadków. Tylko w zeszłym roku w akwenach naszego województwa życie straciło 30 osób. Z policyjnych analiz wynika, że najwięcej utonięć ma miejsce na "dzikich" plażach i niestrzeżonych kąpieliskach, gdzie nie ma ratowników.

Aby wypoczynek nad wodą był udany, a przede wszystkim bezpieczny powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim unikajmy kąpieli w gliniankach, stawach, żwirowniach. Nie skaczmy "na głowę" w akwenach, których nie znamy. Do zabaw w wodzie wybierajmy kąpieliska strzeżone i bezpieczne. W trosce o dzieci pamiętajmy, że nad wodą wskazana jest ciągła i czujna opieka nad nimi. Nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że płytka wyobraźnia może zakończyć się głęboką tragedią.
KWP w Białymstoku
 

Komentarze (3)

a kogo to z wody wyciagaja ? pana W ?:>

A najlepiej to w ogóle się nie kąpmy :)

ludzie tacy sa.pija i plywaja....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.