poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11697 wyświetleń

Zwolnienia w PCK

Od 1 stycznia 2007 r. w grajewskim oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża pracę straciło sześć opiekunek zajmujących się chorymi psychicznie. Zdaniem kierownik jednostki – zwolnienia to efekt rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych.

Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem z 6 lipca 2006 r. od nowego roku opiekę nad psychicznie chorym pełnić mogą specjaliści (np. psycholog, pedagog, czy pielęgniarka), ale z odpowiednim wykształceniem. Wszyscy muszą posiadać dyplom ukończenia studiów, studium oraz kursów. Pracownicy, którzy nie mieli wymaganego wykształcenia z początkiem 2007 roku stracili pracę.

Część osób, aby uniknąć zwolnienia pod koniec ub. r. rozpoczęła naukę w policealnych studiach zawodowych w Ełku. Zgodnie z rozporządzeniem specjalistyczne usługi opiekuńcze mogą być świadczone przez pracowników podnoszących kwalifikacje zawodowe.

- Niestety taki jest wymóg ministerstwa. Naprawdę z wielkim bólem serca przyszło mi zwalniać tych ludzi. Dla mnie te rozporządzenie jest wielkim nieporozumieniem, ponieważ takie rozwiązania nie sprawdzają się w małych miastach, gdzie niezwykle ciężko o wykwalifikowaną kadręmówi Krystyna Jastrzębska (na zdjęciu), kierownik PCK w Grajewie.
 
Sporo kontrowersji budzą nowi pracownicy placówki. W miejsce zwolnionych grajewskie PCK zatrudniło trzy kobiety. Dwie z nich to emerytowane opiekunki z kwalifikacjami. Trzecia choć posiada zaledwie wykształcenie zawodowe, dostała pozwolenie na pracę od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Obecnie w gminach Grajewo i Rajgród pracuje 11 opiekunek specjalistycznych. Według Krystyny Jastrzębskiej - to stanowczo za mało i od zaraz przydałyby się dwie, trzy pracownice.   

 
Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (9)

witam
tak specjalistyczne usługi to sa podawanie kroplówek robienie zastrzyków itd..to są specjalistyczne usługi a nie isc osobie starszej po zakupy czy posprzątac mieszkanie umyc itd..pani kierownik myli pojecia

JASTRZĘBSKA MARTWI SIĘ PRACOWNIKAMI KOGO CHCE TO ZWALNIA A KOGO CHCE PRZYJMUJE

uderz w stół nozyce sie odezwa pani kierownik

jeszcze jedno nie tylko jedna osoba posiada wykształcenie jak to powiedziała pani kierownik ZALEDWIE ZAWODOWE w PCK bo jest wiele osób w PCK które maja to wykształceniei i pracuja

co za brednie tu podajecie . Zwolniliście doswiadczone opiekunki a tu za pomocą MOPS zatrudniliście osobe bez wykształcenia wyższego. Pani kierownik, jak pani moze na to patrzeć? Jedno drugiemu przeczy, to po co powoluje sie pani na nowe zarzadzenia skoro ich nie przestrzega?Mnie podniosła sie adrenalina po przeczytaniu tego artykułu. Czy osoba z wyzszym wyksztalceniem podejmie sie takiej pracy?... wątpię i to bardzo. Co Wy na to Grajewiacy?

grajewik i helenka to nie sa rzeczy wyssane z palca , ale zarzadzenie
czyz nie umiesz czytac
a do sprzatania to se wynajmij serwis

Skandal, jeszcze raz skandal. ? MOPS jednych zwalnia, drugich wciska po znajomości, a to wszystko na naszych oczach.

przepisy przepisami a zycie jest zyciem i trzeba myslec o ludziach czy maja wykształcenie wyższe czy zawodowe wszyscy chca jesc i maja rodziny...

Pani Jastrzębska udzieliła informacji, że dostała zalecenia z ministerstwa o zwolnieniach pracownic z tytułu braku kwlifikacji. Zapewne stanowisko, które Pani piastuje wymaga również odpowiedniego wykształcenia. Proszę odpowiedzieć na pytanie, bo mieszkańcy Grajewa bardzo są ciekawi jakie ma Pani wykształcenie?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.