Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 12222 wyświetleń

ZS NR 2 w wojsku


Na zaproszenie dowódcy 15. Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego w Giżycku – gen. Witolda POLUCHOWICZA uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie realizując program klasy sportowo-obronnej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do 2. Batalionu w Giżycku
.

Naszą szkołę i 2. Batalion - giżycką jednostkę wojskową, którego dowódcą jest płk. dypl. Dariusz KOSOWSKI łączy jedno – imię 9. Pułku Strzelców Konnych. Młodzież zobaczyła prawdziwe koszary w jego nowoczesnym wydaniu. Strzelanie przy użyciu broni naprowadzanej laserem, symulację jazdy bojowym wozem piechoty, który zamiast spalin i huku silnika naszpikowany jest komputerami, a do obsługi którego nie trzeba siły, ale zaawansowanej wiedzy informatycznej.

Niecodziennym wydarzeniem było zajęcie miejsca za prawdziwymi sterami pancernych wozów bojowych, będących na wyposażeniu jednostki, operowanie wszystkimi rodzajami uzbrojenia, a to wszystko pod czujnym okiem dowódców i oficerów z 2. Batalionu w Giżycku. Grochówka żołnierska czekała na każdego, kto sprawnie i wytrwale pokonał prawdziwy tor przeszkód, który nawet dla zaawansowanego żołnierza jest nie lada wyzwaniem, a dla nas stał się przygodą o zdobycie posiłku ( smakował on zupełnie inaczej ). Sama jednostka zrobiła wrażenie na każdym uczestniku wizyty, obserwowane zajęcia żołnierzy zawodowych i rekrutów, kobiet w mundurze, sprzęt wojskowy, życie w garnizonie, wspólne kultywowanie tradycji 9. Pułku Strzelców Konnych było powodem wspólnych rozmów przy oficerskim ognisku.
W Izbie Tradycji widzieliśmy znajome twarze: naszych kombatantów, nasze władze samorządowe oraz naszych uczniów biorących udział w obchodach rocznicy bitwy na Grzędach.

Ostatnim etapem wizyty było zwiedzanie specjalnie posezonowo otwartego dla nas Muzeum Twierdzy Boyen, w którym oglądaliśmy historyczną armię. Wizyta została zrealizowana w ramach nagrody z funduszu Rady Rodziców, a dobór uczestników został oparty na jednym kryterium: wyróżniająca się postawa wobec obowiązków szkolnych (np.: 100% frekwencji w 2 pierwszych miesiącach, praca społeczna na rzecz szkoły, organizacja imprez szkolnych, wyniki w nauce). W ten sposób szkoła promuje młodzież o nienagannej postawie uczniowskiej zachęcając tym samym innych do naśladowania. Nie jest to akcja jednorazowa, lecz cały cykl wizyt i wycieczek dla uczniów wyróżniających się.

Dołączone w galerii zdjęcia potwierdzają emocje towarzyszące na każdym etapie wizyty.
Jesteśmy pełni uznania za perfekcyjnie przygotowany przez dowódcę program oraz “zabezpieczenie” wycieczki i dziękujemy za możliwość pokazania życia żołnierskiego.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2
i
m. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie

niedziela, 4 czerwca 2023

Kondolencje p. Beacie Biedrzyckiej

Komentarze (25)

to dla mnie nie pojete..
nie pojechałam tam bo byłam w szpitalu..reszte godizn usprawiedliwiłam..
nie rozumiem.. brakiem zdrowia płace...
bez sensu.../
czyli juz nigdziej nie pojade bo jestem chora...

i jeszcze jedno..

znam osoby ktor tampojechały a nie miały 100% frekwencji!!

zazdroszczę im. sam był z chęcią sie na taką wycieczkę wybrał ;)
pozdo szczodro

własnie jest to program klasy sportowo-obronnej to z jakiej paki na wycieczke pojechala cala szkola??

było super :D ... nigdy nie zapomnę tej wycieczki :) .... :D

wycieczka była spokoo :D:D:D

Na Radzie Pedagogicznej w dniu 14 listopada 2006r. wychowawcy przedstawili propozycje osób, które wyróżniają się w klasie. Na przykład 100% frekwencji przez 2 pierwsze miesiące nauki lub praca społeczna na rzecz szkoły lub dobre wyniki w nauce lub inne kryteria według uznania wychowawcy. Oznacza to, że nieobecność usprawiedliwiona nie dyskwalifikowała udziału w wycieczce. Lista uczestników została zatwierdzona przez nauczycieli biorących udział w Radzie. Pragnę uspokoić wszystkich zainteresowanych kształcących się w klasie sportowo-obronnej i nadmienić, że za nami już:Rajd Grzędy 2006, Biwak terenowy, w trakcie: zajęcia z policjantami, a przed nami: wizyty w jednostkach organizacyjnych MON i MSWiA. Ta natomiast wycieczka była nagrodą dla uczniów wyróżniających się bez względu na typ szkoły.
Pozdrawiam. Dyrektor ZS Nr 2

szkoda ze takich wycieczek nie było za moich czasow :)....teraz to tylko pozazdroscic.....ale wiadomo dobry dyrektor dobra szkoła :)...pozdrawiam Wszytskich Nauczycieli ZS2 Jestescie Wielcy wiele wam zawdzieczam

wypasionaa wycieczka!!! :):) była niezła pompa prawie cegiełki mam na brzuchu od śmiechu:D:D

Jednostka do Jednostki pojechała i cóż znowu ta grochówa. A poźniej w autobusie ......... . Nie jedna jednostka w Jednostce jest jednostką. szefowa to też jednostka.... .

eee głowa do góry podono jest planowana 2 tura w maju .. więc będzie jeszcze okazja, żeby tam pojechać ... a warto :D

było super.. dziekuje Pani Dyrektor za zorganizowanie takiej wycieczki... oby wiecej takich... pozdroo

a ja kiedy pojadę mam średnią ocen 3,98?

My widzielismy o wiele wiele wiecej. Nam to mozna pozazdroscic. Nie bylo to jak w klasie o profilu wojskowym. Pozdrowienia dla nauczycieli z ZS nr 2 oraz dla calej IV "W". To były czasy:( Moze jakis zjazd zorganizujemy aby uczcic naszą naukę w tamtejszej szkole?

To jest moja ulubiona szkoła. Dobrze się w niej czuję, lubię nauczycieli, cenię ich pracę, są mądrzy, normalni, wymagający, sprawiedliwi. A nie byłam na wycieczce.

heh było super, i dziękuje za to ze pojechałam...myśle ze należy mi sie za moją naukę i wogóle ...

miało być dla klasy sportowo-obronej a pojechało z niej tylko 6 osób co to za sprawiedliwość

A co was tak kurde boli jeszcze se pojedziecie tak chcieliscie zmarznąć czy poznac jakiegos wojaka i tego zalujecie najbardziej ?? Jejku pojechali Ci ktorzy pojechali co za jakies glupie zale potem jak pojada Ci co nie byli gdzies to Ci co byli tez maja miec zal jakis bez sensu :) no pozatym to pełny szacunek dla Pani Dyrektor ktora chce aby coś się działo i robi cos w tym kierunku aby w szkole nie bylo nudno :):)

a pozatym to trzeba sie czyms wykazywac w szkole ... nie tylko byc na profilu obronnym... ;)

Najbardziej na świecie to by można było nas chociaż raz nad morze zawieźć. I tak na statek morski!

ta wycieczka była świetna! dyrekcjo, więcej takich wycieczek!

ZAZDROSZCZE WAM SZKODA ZE KOBIETY NIE MOGA SŁUZYC W ZASADNICZEJ SŁUZBIE ZAWODOWEJ

"taka ja aaaa" widze ze nieznasz sytuacji. Pani dyrektor obiecala nam(dla klasy sportowo-obronnej) tą wycieczke jeszcze we wrzesniu dlatego mamy te "glupie zale"

czemu nie ma tamtych obrazów pisze bo nie ma gdzie wystawcie te obrazy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.