Kultura i rozrywka

ZPiT "Grajewianie" na Festiwalu Folklorystycznym w Sarajewie

W dniach 28.07-1.08 Zespół Pieśni I Tańca Grajewianie reprezentował Grajewskie Centrum Kultury oraz Miasto Grajewo w XI Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Sarajewie- Stolicy Bośni i Hercegowiny.


Artyści, po blisko 25 godzinnej podróży, dotarli na miejsce festiwalowe. Pierwszy dzień pobytu to aklimatyzacja, rekonesans najbliższej okolicy (w Sarajewie jest co zwiedzać) oraz próba taneczna przygotowująca Zespół do pierwszego koncertu festiwalowego.


Drugi dzień pobytu rozpoczynamy od oficjalnych spotkań z przedstawicielami Organizatora i lokalnych władz. Delegacja Zespołu uczestniczy w spotkaniach z władzami dzielnicy Ilidza, Hadżidżi, a także składa wizytę w przepięknym sarajewskim Ratuszu. Zwieńczeniem oficjalnej części spotkań było wzruszające i bardzo przejmujące złożenie kwiatów przy pomniku upamiętniającym najmłodsze ofiary oblężenia Sarajewa (1992– 1996) przez siły Republiki Serbskiej i Jugosłowiańską Armię Ludową.
Podczas pierwszego koncertu Grajewianie prezentują kompozycje Jarmark na Podlasiu i Powiślaki Lubelskie.

 


Następnego dnia, tuz po śniadaniu , tancerze odwiedzają pobliski park wodny, racząc się jego atrakcjami. Drugi dzień koncertowy kończy prezentacja tańców pienińskich i choreografii „Muzyka, Pieniny, chłopaki i dziewczyny”.

 

 

 

 

środa, 30 listopada 2022

Andrzejki w ZS Niećkowo

środa, 30 listopada 2022

Zabawa Andrzejkowa w SP2

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.