piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 8913 wyświetleń

Żołnierze pobili policjantów

W ubiegłym tygodniu trzej oficerowie, płk. Piotr B., zastępca dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz ppłk. Arkadiusz K. - dowódca 1 batalionu zmechanizowanego z Orzysza i jego zastępca mjr Robert J., wszczęli awanturę w restauracji luksusowego hotelu w Giżycku. Po tym, gdy jeden z żołnierzy zaatakował barmana obsługa hotelu wezwała policję. 

Na miejsce przyjechał tzw. patrol mieszany tzn. policjantka ze strażnikiem miejskim. Gdy policjantka zobaczyła, że awanturę wszczęło trzech rosłych mężczyzn wezwała posiłki - przyjechał patrol złożony z policjantki i policjanta. 

Podczas wyprowadzania awanturujących się mężczyzn z restauracji na korytarzu zaatakowali oni policjantów. W efekcie funkcjonariusze użyli gazu i zakuli awanturujących się w kajdanki. W czasie interwencji policjanci doznali urazów kończyn i żeber, przebywają na zwolnieniach lekarskich. 

Wszyscy awanturujący się żołnierze byli pijani, mieli od 1,2 do 2 promili alkoholu. 

Żołnierze, którzy w nocnej awanturze pobili policjantów zostali przeniesieni do rezerwy. "Nie pozwolimy, aby jeden incydent przekreślił ponad dwudziestoletni dorobek naszych dokonań. Chcę poinformować, że wyżej wymienieni oficerowie od dnia 21 września 2016 roku nie są już żołnierzami naszej brygady" - napisał Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. 

 

 

Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl

Komentarze (7)

sprostuje,pobili policjanta i,, dwie policjantki'' :)

Śmieszne. Powinni iść siedzieć !!

żołnierze są po to by się bić, a barman drugi raz niech nie dolewa wody do drinków. Do zatrzymania oficerów wysyła się oficerów równych albo wyższych stopniem a nie sierżantów. Nie dali sobie skakać po pagonach.

Policja nie wiedziała , że jedzie do żołnierzy i to z tak wysokimi stopniami . Powinno być tak , pierwsze usunąć ze służby dożywotnie . Drugie cofnąć prawa emerytalne . Po trzecie jak są tak silni więc powinni trafić do kamieniołomów lub kopania rowów do 67 roku . Zapomniałem dodać , na samym początku powinna być odsiadka .

Może żołnierze zbyt często wysłuchują apeli smoleńskich swego guru i mają zlasowane mózgi od tego ?

ojej, popili no i co takiego sie stało; wam nigdy sie nie zadrzyło?
ochrona to powinna być szkolona do takich sytuacji ;0
żeby grzecznie postępowali to nie sprowokowaliby , a w tych odezwał sie instynkt; przecież chcemy żeby umieli nas obronić, jak by siebie nie umieli to dalej klapa, a tak - OK

To jedynie świadczy o wyszkoleniu POLICJI i patroli Interwencyjnych :D a po drugie Oficerowie zostaną oczyszczeni z zarzutów ponieważ to barman zaczął zadymę i są na to nagrania więc nie wiem ludzie o co tyle spiny i to co media podają a co rzeczywiście się stało to dwie inne bajki :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.