Kultura i rozrywka

Znawcy innowacji z Niećkowa

28 marca 2014 r. na Wydziale Informatycznym Politechniki Białostockiej odbył się finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Powiat grajewski był godnie reprezentowany przez uczniów Zespołu Szkół w Niećkowie. W rywalizacji brali udział trzecioklasiści Adrian Cimochowski i Patryk Staniszewski oraz Maciej Wierzbicki z klasy I, kształcący się w zawodzie technik informatyk.

Panowie stanęli w szranki z zespołami białostockich techników. Finał rozpoczął się o godzinie 10.30. Uczestnicy mieli do wykonania test z zakresu historii wynalazków i trzy zadania praktyczne związane z prawem własności przemysłowej. Następnie przystąpili do odpowiedzi ustnych.

W efekcie zmagań drużyna z Niećkowa zajęła drugie miejsce. Województwo podlaskie na finale ogólnopolskim reprezentować będą Adrian Cimochowski i Patryk Staniszewski. Należy przypomnieć, iż finaliści i laureaci ogólnopolskiego finału otrzymują zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.


Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi - p. Arkadiuszowi Bogdan i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim!


 


 


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.