piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 14581 wyświetleń

Znasz nowe ulice w mieście?

Uchwałą z 24 marca 2015 r. Rada Miasta Grajewo nadała nowo powstałym ulicom nazwy - mjr. Jana Tabortowskiego, płk. Tadeusza Falewicza, płk. Franciszka Kaczkowskiego i płk. Tadeusza Grabowskiego. Zapewne jest wśród nas wielu mieszkańców, którzy nie słyszeli bądź nie potrafią wskazać ich lokalizacji.

Minęły prawie 2 lata okazuje się, że nowych nazw nie ma w wykazie np. Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na razie nic się z tego powodu nie wydarzyło złego, może jednak warto wypracować system aktualizacji danych. W razie nagłego wypadku dyspozytor straci cenny czas na poszukiwanie miejsca, do którego przyjmie wezwanie. 

- Wydaje mi się, że ze względów bezpieczeństwa taka informacja powinna do nas dotrzeć. Otrzymujemy różne powiadomienia o planowanych inwestycjach drogowych, remontach ulic czy mostów. Gmina Grajewo nadając nowe nazwy ulic w miejscowości Koszarówka, przekazała nam plan z nadanymi nazwami – wskazał Zbigniew Perkowski z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży filia w Grajewie.

Na gminie spoczywa obowiązek aktualizowania danych zawartych w ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Nadanie nowej lub zmianę nazwy ulicy przekazuje się do Starostwa Powiatowego (ewidencja gruntów) oraz do Głównego Urzędu Statystycznego. Czy gminy (również miejskie) mają obowiązek poinformowania m.in. służb ratunkowych o zmianie nazwy ulicy, zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim.

- Z żadnych przepisów nie wynika obowiązek zawiadamiania innych organów o zaistniałej zmianie. Ewidencja miejscowości, ulic i adresów jest dostępna elektronicznie, każdy obywatel może wejść na stronę internetową i sprawdzić (www.mgrajewo.e-mapa.net). Oczywiście na prośbę zainteresowanych także udostępniamy takie informacje – powiedziała Elżbieta Kozłowska, Naczelnik Wydziału Nieruchomości i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Grajewie.

Ewidencja miejscowości, ulic i adresów (EMUiA) to podstawowa baza referencyjna dla wielu rejestrów publicznych, zapewniająca odniesienie przestrzenne danych zawartych w rejestrach i ewidencjach. Dane EMUiA są na bieżąco publikowane na Geoportalu systemu ERGO, zapewniając obywatelom dostęp do zintegrowanych danych publicznych rejestrów i ewidencji systemu ERGO. System jest zintegrowany z platformą e-PUAP, pozwalając na obsługę elektronicznych wniosków związanych z prowadzeniem numeracji porządkowej budynków.

e-Grajewo.pl


§ 1. Nowo powstałym ulicom nadaje się nastepujące nazwy:
1) ulicy powstałej z działek nr nr : 2031/46, 2031/47, 2031/91, 2031/156 ,oznaczonej kolorem żółtym na mapie, stanowiącej Załącznik do niniejszej uchwały, nadaje się nazwę - mjr. Jana Tabortowskiego;
2) ulicy powstałej z działek nr nr : 2012/7, 2031/48, 2031/70 ,oznaczonej kolorem zielonym na mapie, stanowiącej Załącznik do niniejszej uchwały, nadaje się nazwę - płk. Tadeusza Falewicza;
3) ulicy powstałej z działek nr nr : 2031/139, 2031/145, 2031/151, oznaczonej kolorem niebieskim na mapie, stanowiącej Załącznik do niniejszej uchwały, nadaje się nazwę - płk. Franciszka Kaczkowskiego;
4) ulicy powstałej z działek nr nr : 2031/128, 2031/135, oznaczonej kolorem czerwonym na mapie ,stanowiącej Załącznik do niniejszej uchwały, nadaje się nazwę - płk. Tadeusza Grabowskiego. (źródło: Uchwała RM G-wo nr VI/54/15  w spr. nadania nazw ulic)


zobacz: www.mgrajewo.e-mapa.net

 

czwartek, 28 marca 2024

Kronika policyjna

Komentarze (15)

no Dworek nie leży przy wojska polskiego tylko przy tabortowskiego???

Kurczę, to nie mamy już poetów, pisarzy, malarzy, naukowców, aby nadawać nazwy ulicom .... wszędzie "zbrojnie"

Nie można było łatwiejszych nazw użyć? No i jakie ulice będą zastąpione nowymi nazwami, bo te numerki działek nic nie mówią.

A dlaczego nie nazwano tych ulic inaczej. PrzecieZ mamy tylu świętych. Z litanii mozna zawsze coś wybrać.

A dlaczego nie nazwano tych ulic inaczej. PrzecieZ mamy tylu świętych. Z litanii mozna zawsze coś wybrać.

ku..a kto to wymyśla takie nazwy nie ma krótszych i prostszych

ulica jak ulica, to teren byłej jednostki - co chcecie :)
ważniejsze chyba jest jak te ulice wyglądają - czyli są, a jakby ich nie było - błoto dziury i inne takie - masakra!

Samą nazwą ulicy wystraszymy potencjalnych agresorów. Nazwiskami może nie ale stopniami wojskowymi na pewno.

A tak fajnie było jak człowiek chciał któremu komuniście dokuczyć to szedł na wybrano ulice i se podeptał po nim , a teraz przyjdzie na Białoruś jechać żeby sobie ulżyć

Ciekawo kiedy zrobią normalny dojazd i parkingi do tych ulic.

Wszystko piekne w TYM Grajewie,ale najpiekniejsze sa drogi z oczkami wodnymi.dobre pulapki dla AUT,och te Grajewo!!!!

To były koszary imienia księcia Patiomkina, może upamiętnić ten fakt historyczny nazwaniem uliczki w tym miejscu tym bardziej, że nie był on komunistą więc ustawa tej nazwy nie obejmuje.

wspolczuje mieszkancom jak jechalem to zawieszenie rozbilem tam

stan dróg dojazdowych - fatalny !!! nie ma czym się chwalić

Bohater Jan Tabortowski-Bruzda już dawno powinien mieć ulicę w Grajewie. Wstyd trochę. I taka mała na uboczu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.