UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Kraj

Znaleźli sprawcę po 7 latach!


Kierujący ciągnikiem rolniczym mężczyzna doprowadził do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł młody mieszkaniec Gołdapi. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Po kilku latach został jednak zatrzymany przez bielskich policjantów i wczoraj trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w październiku 2005 roku przed godziną 19.00 w rejonie miejscowości Ploski na krajowej 19. Jak ustalili wówczas mundurowi, ciężarowa scania jechała w kierunku Bielska Podlaskiego. Najprawdopodobniej kierujący TIR-em w ostatniej chwili zauważył jadący przed nim nieoświetlony ciągnik rolniczy z przyczepą. Próbując uniknąć zderzenia kierowca zjechał nagle na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka oplem.

W wyniku zdarzenia na miejscu zginął jadący osobówką 32-letni mieszkaniec Gołdapi. Siedzący za kierownicą ursusa odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonym. Jednak pomimo upływu czasu sprawca nie pozostał bezkarny. Funkcjonariusze bielskiej Policji po 7 latach od zdarzenia zatrzymali 37-letniego obecnie mieszkańca gminy Bielsk Podlaski. Dzisiaj mężczyzna został przesłuchany. Teraz przed sądem odpowie za spowodowanie wypadku drogowego.
KWP Białystok


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.