Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 8582 wyświetleń

Znalazłeś, nie przywłaszczaj

Zarzut przywłaszczenia znalezionego telefonu usłyszała 40 -letnia mieszkanka Ełku. Kobieta znalazła telefon w przymierzalni sklepu odzieżowego i zaczęła go używać. Policjanci odzyskali telefon. Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej grozi kara do roku pozbawienia wolności. 

Do ełckich policjantów zgłosiła się kobieta, która powiadomiła o utracie telefonu. Okazało się, że w trakcie zakupów zostawiła go w przymierzalni i gdy wróciła, telefonu już nie było. Wartość sprzętu pokrzywdzona oszacowała na kwotę 1.200 złotych.

Prowadzone w tej sprawie dochodzenie pozwoliło policjantom na ustalenie nowego użytkownika tego telefonu. Zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej usłyszała 40 -letnia kobieta. Przyznała, że biorąc znaleziony telefon, nie wiedziała, że popełnia czyn zabroniony i powinna go oddać. 

Za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Policjanci przypominają, że znalezione rzeczy nie są naszą własnością. W przypadku znalezienia jakiegokolwiek przedmiotu trzeba dążyć do oddania go właścicielowi. Każdy, kto zostawia dla siebie znalezioną rzecz popełnia przestępstwo przywłaszczenia. - informuje KPP Ełk

 

Komentarze (3)

nie wiedziała że powinna go oddać...

Trzeba pomyśleć było....

40 lat babie i nie wiedziała że to nie jej telefon....i że trzeba oddać.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.