Sport

  • 3 komentarzy
  • 8018 wyświetleń

Zmiany w klubie „ARCUS”

  30 marca 2008 roku odbyło sie kolejne walne zgromadzenie członków Yacht Klubu. Dokonano zmian w stucie, przyjeto sprawozdania - merytoryczne i finansowe za 2007 rok, wytyczono kierunki działalności na bieżący rok. Atmosfera zebrania była napięta. Emocje wzbudzały działania Zarządu zmierzające do skreślenia z listy członków niektórych członków z Grajewa, Łomży i Białegostoku. Były komandor zrezygnował z członkowstwa honorowego klubu i ostentacyjnie opuścił zebranie.

Stowarzyszenie Yacht Club „ARCUS” informuje, że w dniu 16.12.2007 ukonstytuował się nowy zarząd w następującym składzie:  
Komandor – p. Marian Jaczewski
Wicekomandor ds. żeglarstwa – p. Krzysztof Cukrowski
Wicekomandor ds. osób niepełnosprawnych – p. Mirosław Deresz
Kierownik ośrodka żeglarskiego w Rajgrodzie – p. Józef Zarzecki
Sekretarz – p. Joanna Kozłowska
Skarbnik – p. Marcin Wielencej
Członek Zarządu - p. Zdzisław Zieliński 

W skład Komisji Rewizyjnej na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu dnia 09.12.2007 weszły następujące osoby:  
Przewodniczący – p. Janusz Rutkowski
Z-ca przewodniczącego – p. Henryk Łukawski
Sekretarz – p. Jan Tarnacki
Członek Komisji – p. Tereszkowski Andrzej
Członek Komisji – p. Czesław Piotrowski.

 Nowy Zarząd położył duży nacisk na rehabilitację osób niepełnosprawnych i remont sprzętu pływającego.

J.R.

wtorek, 18 stycznia 2022

Zajęcia taneczno - ruchowe dla dzieci

Komentarze (3)

"stalinowskie" metody rzadzenia Klubem, takie padały w trakcie zebrania słowa wypowiadane przez członków YC ARCUS.Niewygodnych z dużą wiedzą i wieloletnim zangarzowaniem w życie klubu skreślić.Nowy zarząd składający sie z 7 członków podjął taką decyzję podkreślić trzeba fakt że pięciu z nich wstąpiło do klubu w sierpniu 2007r.Gdy Klub borykał się z problemami finansowymi obecni "rządzący" nie byli zainteresowani przynależnością do Klubu,obecnie zaś chętnie wykorzystują wypracowane środki przez "stary" zarząd.

jako młody członek Y.C ARCUS ( 5 lat w klubie), jestem bardzo zawiedziony tym co sie w nim teraz dzieje- nowy zarzad prowadzi czystkę skreślając z listy członków osoby będące nimi od ponad 20 lat. Na prośbę o uzasadnienie usłyszeliśmy że są zarzad jest w stanie udzielić odpowiedzi w ciągu 3 tyg. - czy to nie odwrócona kolejność- najpierw wyrzucić, poźniej znajdzie sie powód.Pierwsza uchwała proponowana przez zarząd miała znacząco ograniczyć możliwość przyjmowania nowych członków - czy ktoś z nowego zarządu czytał statut- PROPAGOWANIE ŻEGLARSTWA, to jedne z podstawowych idei Klubu. Rozumiem członków którzy w takim klubie nie chcą być i rezygnują z członkostwa, może i mi kiedyś ktoś odmówi prawa głosu nie podając powodu....

Podobno nowy zarząd próbuje sie tłumaczyć ze swoich niedopuszalnych błędów ( dzięki ich działaniom klub pozbywa sie doświadczonych i oddanych członków, a część z nich odchodzi na własne życzenie) głosząc plotki o zaniedbaniach z zeszłych lat - to dopiero początek waszysz rządów a WY już sie tłumaczycie dlaczego wam nie wyszło!!
jak tak dalej pojdzie zostaniecie sami ( a może tego chcecie? niekt wtedy nie patrzy na ręce!)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.