piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 8705 wyświetleń

Zmiana organizacji ruchu

Od grudnia 2016 r. w centrum miasta obowiązuje nowa organizacja ruchu. Kierowcy mogą wjeżdżać w ulicę Traugutta z  Piłsudskiego (DK61). Zakaz wjazdu wprowadzono natomiast od strony ul. Kilińskiego. Ulica nadal jest jednokierunkowa, jednak ruch odbywa się odwrotnie niż dotychczas - według nowych zasad wyjazd zastąpiono wjazdem.

Zmianę wprowadziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Podyktowana ona była trudnościami podczas włączania się do ruchu z ul. Traugutta, zgłaszanymi w związku z zamontowanymi barierkami. Plastikowe panele, jak uskarżali się niektórzy, ograniczały widoczność kierowcom.

Po zmianie organizacji ruchu, barierki z plastikowym wypełnieniem wrócą na dawne miejsce. Nadal mają chronić pieszych i witryny sklepowe przed brudną wodą spod kół samochodów. Zakaz włączania się do ruchu z ul. Traugutta zaś ma ustrzec niejednego kierowcę np. przed spowodowaniem kolizji drogowej z powodu ograniczonej widoczności.

Najważniejsze jest "pogodzić" wszystkich zainteresowanych. Czy wprowadzone rozwiązanie to, jak mówi przysłowie "wilk syty i owca cała"?


e-Grajewo.pl

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (9)

/ Poprawił. To teraz niech obserwuje drogę przy PKS. Toż chyba każdy widział, jak się wykorzystuje skrót z Traugutta na Piłsudskiego. Ale żeby w drugą stronę?

Ciekawa zrobiła się sytuacja kto będzie z ul.Piłsudskiego skręcał w ul.Traugutta ,lepiej zamknąć wjazd i zrobić nie przejezdną .Przedtem to można było z ulicy Ełckiej widząc czerwone światła na skrzyżowaniu stojąc w korku skręcało się w ul.Traugutta i szybciej się wyjeżdżało w kierunku Łomży zanim nastąpiła następna zmiana sygnalizacji świateł na skrzyżowaniu głównym w Grajewie.Dużo kierowców tu korzystało z tej opcji a teraz trzeba jechać do ul.Popiełuszki ale to jest już nie to.Trzeba już stać .

Bez sensu , wymyślają tylko

Ta dyrekcja niech światła dwornej wybuduje to wszyscy skorzystajo

Tytuł tego artyłuły na pierwszy rzut oka, sprawia wrażenie,ze ksiądz padł ofiarą przestępców.. heee a tu masz babo placek, okazuje się że grzesznikiem jest on sam.... szanowni katolicy... nie piszę w wszej świętej księdze - oko za oko ząb za ząb !

ci to już jak wymyślą to wymyślą!

przecież i tak można było zjechać spokojnie w ul. ks. Popiełuszki za kilka metrów, więc ten zjazd nic tak naprawdę nie ułatwia tym z DK61;
jednak jadącym z zakładów czy osiedla Centrum można było się włączyć do ruchu omijając światła "na zakładkę";

no nie wiem chyba było lepiej wcześniej, ale pewnie się nie znam :)


To zmienili hehe kto ze swiatel skreci w traugutta odrazu ma wjazd w dupe przez np tira .a pozatym wczesniej jesli chcialo sie szybko cos zalatwic w rejonie swiatel to sie stawalo na traugutta i potem skrecalo do pks i sie jechalo na ul elcka badz grunwaldzka itp nie stojac w korku na elckiej by zaparkowac pod kinem czy tez na dwornej aby stanac za massą i spowrotem wracajac tez tkwic w korku.bynajmniej ja tak robilem by nie tluc sie w pol miasta

Taniej bylo zmienic organizacje ruchu, postawic beznadziejne i koszmarne barierki niz po prostu popranic odplyw wody na Pilsudskiego....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.