środa, 25 maja 2022

Kraj

  • 3 komentarzy
  • 2285 wyświetleń

Zmian w kodeksie wykroczeń

Jazda po spożyciu alkoholu czy zapomnienie dokumentów będzie teraz drogo kosztować.
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt zmian w kodeksie wykroczeń. Nie wróżą one dobrze kierowcom. Kiedy nowe przepisy wejdą w życie, sądy będą mogły nakładać o wiele wyższe grzywny niż dotychczas. Na wokandę trafiają głównie przypadki związane z prowadzeniem auta po spożyciu alkoholu. Obecnie maksymalna grzywna w takiej sprawie może wynieść 5 000 zł. Zgodnie z propozycją ministerstwa zostanie ona podniesiona dwukrotnie - do 10 000 zł. Jednocześnie kara za jazdę po alkoholu nie będzie mogła być niższa niż 100 zł. Obecnie to 50 zł.


Wlewanie do baku samochodu oleju opałowego w przyszłości będzie kosztowało właściciela pojazdu tysiąc zł, a nie 500 zł jak teraz. Dwa razy więcej będzie kosztowała również jazda bez wymaganych dokumentów. Kara za to wykroczenie wzrośnie z 250 do 500 zł. Aż 1 000 zł grzywny będzie można otrzymać za umycie samochodu na osiedlowym parkingu. Pozostawienie pojazdu na drodze tak, że może on stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu będzie mogło zostać ukarane grzywną w wysokości 3 000 zł, a niszczenie nawierzchni drogi - 2 000 zł.


Propozycje Ministerstwa Sprawiedliwości trafi teraz do uzgodnień międzyresortowych. Oznacza to, że droga do ich wprowadzenia w życie będzie jeszcze długa. tb/mw/mw

Komentarze (3)

Wszystko drożeje a zarobki takie same. Polska upadnie.

Trzymajcie tak dalej, a będzie identycznie jak z Grecją! brawo!

100 zł za po pijaku to smieszne i żałosne,w kosmos z tym kto tak zaproponował , jak widac pomroczność jasna króluje

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.