poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9895 wyświetleń

Złożyli kwiaty pod Pomnikiem

23 stycznia 2013  roku  o godzinie 12.00 zostały uruchomione syreny alarmowe w Grajewie dla upamiętnienia 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego i 68. rocznicy zakończenia okupacji niemieckiej Grajewa.

Przed Pomnikiem Niepodległości odbyła się uroczystość złożenia wiązanek kwiatów.


W związku z przypadającą w tym roku okrągłą 150. rocznicą Powstania Styczniowego planowane są w Grajewie także inne niżej wymienione wydarzenia:


3 lutego 2013 r. (niedziela) – w sali widowiskowo-kinowej MDK Grajewo (ul. Wojska Polskiego 20) odbędzie się projekcja filmu związanego z Powstaniem Styczniowym. Przed filmem – prelekcja o tematyce powstańczej. Na zakończenie – poczęstunek (grochówka) dla uczestników wydarzenia.

 

6 kwietnia 2013 r. (sobota) – w Grajewskiej Izbie Historycznej (ul. Ełcka 30) odbędzie się spotkanie – w ramach organizowanych cyklicznie „Grajewskich spotkań z historią”, w przeddzień 150. rocznicy potyczki partii powstańczej „Wawra” z oddziałami rosyjskimi w folwarku Białaszewo. W ramach spotkania planowane jest wygłoszenie dwóch lub trzech krótkich referatów poświęconych wydarzeniom z okresu Powstania Styczniowego na terenie powiatu grajewskiego.

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Ogłoszenie Szpitala Ogólnego w Grajewie

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Skrót meczu z WIGRAMI

Komentarze (2)

Ładna lekcja historii od uczni i mieszkańców aż się roi.

tylko pomnik trochę nie z tym rokiem na cokole

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.