Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9083 wyświetleń

Złoty jubileusz w UM

W sobotę 02.09.04r w UM w Grajewie 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego obchodziło kilkadziesiąt par wraz z bliskimi.
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Grajewie Ewa Włodkowska powitała jubilatów gratulując im wielu wspólnie spędzonych lat, co jest dowodem wzajemnego zrozumienia w związku dwojga bliskich ludzi i symbolem wierności i miłości rodzinnej.
Za trud włożony w stabilność rodziny zaproszone pary otrzymały medale przyznane przez Prezydenta RP. Jubilaci zwrócili się do siebie słowami:

"Dziękuję Ci żono, dziękuję Ci mężu za to wszystko, co uczyniłaś, uczyniłeś, że nasze małżeństwo jest zgodne, szczęśliwe i trwałe".

Burmistrz miasta K. Waszkiewicz czuł się zaszczycony, że gości jubilatów. Zaznaczył, że Ci którzy obchodzą dzisiaj 50-lecie pożycia małżeńskiego dają świadectwo młodszym generacjom. Bazując na takich wartościach jak miłość, wzajemne zaufanie, przyjaźń można przetrwać wszystko - "zakręty dziejowe" i rozmaite problemy osobiste.

- "Pamiętamy datę naszego ślubu, było to 2 marca 1954 roku - dawno temu" - z uśmiechem wspominają P. Irena i Józef Baranowscy
- "Pobraliśmy się 14 sierpnia 1954r., mamy już pięcioro wnucząt" - P. Anna i Edwin Włodkowscy

foto1 - jubilaci (wykonał J. Włodkowski)
foto4 - od lewej K. Waszkiewicz, P. Anna i Edwin Włodkowscy, R. Wolwark, M. Mołczanowski
foto5 - okrągła 50tka P. Czesławy i Stanisława Gudanowskich
foto8 - P. Irena i Józef Baranowscy z rodziną

e-Grajewo.pl

Czy małżeństwa zawierane dzisiaj doczekają się takiego jubileuszu?

Komentarze (1)

Wszystkim jubilatom życzymy sto lat. Mamy nadzieje że i my za wiele lat bedziemy mogli obchodzić tak wspaniałą rocznicę. 50 lat małżęństwa to wspaniała rocznica. Życzymy wszystkim jeszcze wielu lat małżeństwa.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.