poniedziałek, 2 października 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9941 wyświetleń

Złoto dla zawodnika z Grajewa!

Prawie jak w Rio. Złote medale dla polskiego zawodnika!

Wielki sukces spółdzielni mleczarskiej MLEKPOL z Grajewa. Prestiżowe złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich  Polagra Food 2016 za wszystkie zgłoszone do konkursu produkty.

Mleko Łaciate Junior, Mleko Zsiadłe MLEKPOL oraz ser dojrzewający Złoty Mazur w plastrach zostały docenione przez Sąd Konkursowy Międzynarodowych Targów Poznańskich  Polagra Food 2016, czyli kapitułę, w której zasiadają wybitni eksperci branży spożywczej. Wszystkim trzem produktom przyznano złote medale Polagra Food 2016. 

To nie koniec rywalizacji.  Podczas targów Polagra Food w dniach 26 - 29 września będzie trwał plebiscyt Złoty Medal - Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy decydują zwiedzający i internauci. Głosy będzie można oddawać na specjalnie przygotowanych stoiskach - Strefach Mistrzów oraz jeszcze przez miesiąc po zakończeniu targów, na stronie internetowej MPT.


 

O nagrodzonych produktach

Złoty Mazur MLEKPOL - ser twardy, dojrzewający  typu holenderskiego. Ma łagodny, lekko kwaskowy smak i delikatny bukiet zapachowy. To ser o jednolitej, zwartej konsystencji bez oczek. Konfekcjonowany w formie plastrów w opakowaniach 150 gramowych. Zastosowana w opakowaniu  folia z możliwością wielokrotnego otwierania i zamykanie zapewnia świeżość produktu na dłużej. Złoty Mazur od MLEKPOL-u idealnie nadaje się do kanapek lub jako lekka i pełnowartościowa przekąska. Może być niezbędnym uzupełnieniem diety dzieci. Bogaty w wapń, białko, fosfor i potas ser Złoty Mazur  jest smacznym ekwiwalentem niezbędnych składników odżywczych.

Mleko Zsiadłe MLEKPOL powstaje z pełnowartościowego mleka od krów wypasanych na najczystszych łąkach Polski. Wytwarzane jest w samym sercu Podlasia – Sokółce. Mleko Zsiadłe MLEKPOL swoim smakiem nawiązuje do tradycyjnej kuchni tego regionu. To produkt dla każdego – zawiera wyłącznie naturalne składniki. Jest źródłem dobrze przyswajalnego wapnia i witamin z grupy B. Pozytywnie wpływa na florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Wygodne 380 gramowe opakowanie w kształcie miseczki umożliwia spożycie mleka zsiadłego „na miejscu”. Ułatwia również zaserwowanie go podczas spotkań towarzyskich przy grillu lub na wycieczce.

Mleko Łaciate Junior  3,8 % tłuszczu to innowacyjny produkt dedykowany dzieciom, które w fazie wzrostu mają wyższe zapotrzebowanie na energię. Regularne spożywanie mleka Łaciate Junior wesprze w naturalny sposób budowanie silnego kośćca, zdrowych zębów. Tłuszcz zawarty w mleku to przede wszystkim źródło niezbędnych do rozwoju dziecka, witamin: A, D, E i K.  Jest to zdrowa porcja naturalnej energii niezbędnej do prawidłowego rozwoju dzieci. Mleko Łaciate Junior od SM MLEKPOL dzięki większej zawartości tłuszczu najbardziej przypomina to „prosto od krowy”. Sprzedawane jest w 1- litrowych kartonach z zakrętką.


O SM Mlekpol

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych w Polsce.  Od lat niekwestionowany lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM MLEKPOL przekroczyła granicę 1,5 mld litrów skupionego mleka. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od ponad 11 300 producentów.

Produkty MLEKPOL-u powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w : Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.

SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Milko, Białe, Mazurski Smak, Rolmlecz, Maślanka Mrągowska.

Ponad 30% wyrobów SM MLEKPOL jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu. Zagraniczni odbiorcy doceniają jakość produktu oraz stabilność współpracy jaką zapewnia MLEKPOL.

SM MLEKPOL była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, m.in. złotymi medalami  w prestiżowym konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra Food w 2015 r., za Maślankę Mrągowską i serek homogenizowany o smaku waniliowym ROLMLECZ. Mleko ŁACIATE zostało nagrodzone przez konsumentów tytułem „Ulubionej Marki 2015” i Hitu Handlu. Otrzymało również „Złoty paragon” 2016 r. a wersja dla najmłodszych - Łaciate Junior 3,8% została wybrana „Przebojem FMCG” 2016 r.  Jogurt Grecki MLEKPOL i śmietanka Łaciata 36% zyskały miano Najlepszego Produktu 2016.

MLEKPOL gwarantuje najwyższą jakość i naturalny smak produktów.

 

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (1)

prawie...robi wielką różnicę!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.