Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 10729 wyświetleń

Zlikwidują prokuraturę?

Grajewie w środę 05.10.2011 r. o godz.14.00 w Biurze Poselskim Kazimierza Gwiazdowskiego przy ulicy Wojska Polskiego 1 odbędzie się konferencję prasową dotyczącą groźby likwidacji prokuratur rejonowych w województwie podlaskim.

Zdecydować ma o tym do końca roku powołany w Prokuraturze Generalnej zespół do spraw oceny zasadności funkcjonowania najmniejszych jednostek prokuratury. Likwidacja może objąć 82 prokuratury w całej Polsce. Na wstępnej liście znalazły się m.in. prokuratury rejonowe w  Grajewie, Kolnie, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem.

Interpelację w tej sprawie na ręce Ministra Sprawiedliwości  składał  już w lipcu poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski. Jednym z motywów planowanej redukcji jest poszukiwanie oszczędności. W tym wypadku oszczędności  mogą być tylko iluzoryczne. Dojdą koszta  dojazdu prokuratorów do nowego miejsca pracy. Oszacować  trzeba będzie również koszta transportu akt z miejscowej policji do prokuratury. Likwidacja małych prokuratur spowoduje też , że ofiary przestępstw będą miały problem z dotarciem do prokuratury, która będzie dostępna nawet  kilkadziesiąt kilometrów dalej niż obecnie. Poza tym powiat bez ważnych instytucji, będzie powiatem słabym. Istnieje niebezpieczeństwo, że   w następnej kolejności, rząd w poszukiwaniu oszczędności zlikwiduje dużą część sądów rejonowych, lub inne instytucje o znaczeniu regionalnym. A to może sprawić, że na samym końcu będzie zagrożone istnienie samego powiatu. Na to zgody być nie może. - informuje asystent posła  Marcin Łęgowski
                                                                                                                    

Komentarze (9)

Jak tak dalej będzie to nie długo nawet spożywczaki nie przetrwają :D

.Większość Narodu Polskiego nie oczekuje iluzorycznych pogawędek Gwiazdowskiego, czy też innych P-osłów. Znając realia systemu, który obecnie panuje od 1989 roku, nikt z was nie jest w stanie zmienić tego totalnego bałaganu, panującego pod pretekstem Demokracji, gdyż każdy z was, posiada jednolitą mętalność wobec własnego społeczeństwa, którego ja określam jako trwały i nieudolny "Chachment"!!! Podstawą funkcjonowania rzeczywistej "Demokracji" jest samodzielność terytorialna- Powiatu i Gminy, zgodnie z jego Statutem. Miasto i Gmina powinna posiadać pod własnym nadzorem jednostkę Policji, oraz Adwokata, który również sprawuje rolę prokuratora przed sądami publicznymi. W przypadku, jeżeli Policja, czy też prokurator danego miasta i gminy, osądzi lub z ignoruje własny obowiązek wobec człowieka i niewinnie posądzi o czyn którego nie popełnił, wówczas osoba poszkodowana ma prawo sądzenia z powództwa cywilnego Miasto i Gminę, dla której pracuje oskarżyciel Policjant i prokurator (adwokat).Sądy Rejonowe muszą być usytuowane w danym powiecie dla wszystkich jego Miast i Gmin i każda z nich ma prawo posiadać swoją odrębną sale rozpraw i sędziego. Rząd centralny w imieniu Państwa Polskiego, musi mieć obowiązek utrzymania budynków sądowych, włącznie z sędziostwem, które powinni być niezależne i niezawisłe, oraz orzekać wyroki wyłącznie w imieniu własnym, lecz nigdy w imieniu Państwa, po to, oby każdy sędzia miał świadomość własnej odpowiedzialności konstytucyjnej!!! Rząd centralny powinien skupić się nad Konstytucją, Armią i tworzyć prawo i ekonomię. Natomiast na Wiejskiej powinno się znajdować po kilku reprezentantów z każdego Regionu, oby ci Panowie pracowali dla Narodu, a nie udawali że pracują i się ciągle mylą? dla własnego dobrobytu i na własny sposób... Obyście służyli poprawnie dla tworzenia dobrej ekonomii dla własnego Narodu, musicie nauczyć się podstawowych zasad funkcjonowania "Demokracji". Taka nauka jest podyktowana dla kandydatów co potrafią walczyć na Wiejskiej, bez żadnych koleżeńsko-partyjnych układów!!!...V for Vendetta. Hallo Szczuczyn!!!

Oj naoglądało się Ameryki, naoglądało, co V for Vendetta?

....oraz Adwokata, który również sprawuje rolę prokuratora przed sądami publicznymi..... siemka DAn samo sobie zaprzeczyłeś w kilku miejscach zajmij się szczuczynem inie w...tryniaj sie do spraw o których nie masz pojęcia lub ogolnie o czymś przeczytałęs lu obejrzaleś. Jak adwokat może być prokuratorem chyba dla ciebie bo łamiesz prawo a skoro już tak mówisz to powinni ciebie zwolnić z zajmowanego stanowiska. A jeżeli chodzi o likwidację prokurató rejonowych też jestem na NIE więcej 3XNIE

Niby dlaczego jeśli zostanie zlikwidowana prokuratura w Grajewie prokuratorzy mają dojeżdżać do innych prokuratur.To faktycznie żadne oszczędności ,bo dojdzie koszt paliwa delegacje itd.Przecież sprawy tej prokuratury przejmie inna.A tutejsi prokuratorzy powinni poszukac na własną ręke innej pracy tak jak to się dzieje w likwidowanych przedsiębiorstwach.To chyba było przewodnią myślą zapowiedzi likwidacji.Jeśli się mylę to po licho likwidować prokuratury.Z poważaniem

Wiem jedno, że do dłuższego czasu wszystkie zmiany idą w złym kierunku - poprzednio władza miała na ustach słowo przyjaźń, którą stale umacniano a obecnie jest to -demokracja którą też się stale umacnia. Zarówno przyjaźń jak i demokracja-tak dusi nasz naród, że może być powtórka i zmiana fałszywych pieniaczy rządowych, którzy oszukują swój naród.

Duma? socializmu przywykła do.. PRL-skiego.. PGR-u, co niektórzy kradli więcej, a słabsi kradli mniej dla egzystencji socialystyczne i nikt za szubrawstwo nie ponosi odpowiedzialności!!!
Naoglądać się Ameryki, jest różnicą w czynnym i realnym uczestnictwie Amerykańskiego systemu. Wy zaś podglądacie Amerykański system o którym pojęcia nie macie. I To bardzo nas różni!!!

Polskiego zapomniał, angielskiego się nie nauczył, ale pisać każdy może...

LIKWIDOWAĆ JEST NAJŁATWIEJ ,ALE CO POTEM? Z tego co widzę to jdziemy w złym kierunku.Majątek ktury wypracowaliśmy przez te 70siąt lat idzie w marne .i to przez takich jak nasi deputowani -obiecują wiedząc że nic nie moga ,a my wieżymy że może tym razem zrobią coś dobrego dla nas ,dla tego miasta,czy kraju.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.