niedziela, 14 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 34 komentarzy
  • 32033 wyświetleń

Zima w obiektywie (zdjęcia)

  Chociaż w tym sezonie zima dała się nam wszystkim we znaki i bardzo niska temperatura nie zachęcała do wyjścia z domu, jednak wierzymy, że nie wszyscy dali się jej zastraszyć. Na pewno część z Was sięgnęła po aparaty fotograficzne, by utrwalić piękno tej mroźnej pory roku.
 
 
 
Zdjęcia Internautów

Dodaj zdjęcie

Dla Panienki Zimy, która tego roku, nikomu nie odpuszcza i tym, którzy na spacer nie chodzą, pejzaże z za okna przeznaczam.  STS

Galeria zdjęć (Szczuczyn)

Komentarze (34)

Słuzby drogowe, prosze powoli sie wybudzac i do roboty.

Ulice i chodniki są praktycznie nie odśnieżone!!

Powiat śpi dobrze że chociaż gminne odsniezaja. Tylko że powiatówki to podstawa!

jak zawsze drogowcow zima zaskoczyla nic nawego to polska

ci co mieszkaja na wsi niech nie choruja bo karetka na pewno nie dojedzie litosci odsniezcie troche

nie moga sie teraz wychylic bo i tak zapada a w marcu co???????????

a w marcu popłynie...................

Drogowcy to najmniejsi ludzie świata - gdy spadnie 10cm śniegu już ich nie widać hihihihi

pffff służba drogowa także sie boi śniegu odgarniać!!!!!! jadące samochody do odsnieżania chyba mająśnieg odgarniać z drogi a nie tylko jeździć po niej!!!!

ojojoj ale psioczenie na służby drogowe , wlaściciele posesji zapomnieli o najważniejszym że utrzymanie chodnika i połowy jezdni do jej środka nalezy do ich obowiązków , niech no tylko ktoś dozna uszczerbku na zdrowiu ,lub se połamie kości na ich terenie biedy im nie zabraknie , jak jeden z drugim zapłaci sowite odszkodowanie dla pokrzywdzonego,zamiast wypisywać na forum bzdety, to wziąć się moi drodzy za łopaty i odgarnąć śnieg wokól swojego obejścia z przyległościami

ja nie wiem co robi służba drogowa, warunki są dramatyczne, od groma kasy biorą za odśnieżanie a nic nie robią, obudźcie się !!!! i zabierajcie się do roboty !!!! niedługo nas zasypie, ciężko chodzi się po chodnikach a jezdnie są bialutkie, a o posypywaniu piachem jezdni to już nie wspomnę !!! z wiosek ludzie nie mogą dojechać do miasta, do szkoły, a co się stanie jak karetka będzie potrzebna?? kto będzie odpowiadał za śmierć pacjenta jak karetka nie dojedzie bo droga nie jest odśnieżona??

najlepsze halo zimy co roku: Zima zaskoczyla drogowcow. hehe...

Do Anna: Chodnik owszem, ale gdzie Ty wyczytałaś że do połowy drogi? Chyba Ci się przyśniło ;)
Co do chodników - jeśli jeszcze od posesji oddziela go pas zieleni to również nie mamy obowiązku odśnieżania chodnika na wysokości swojej posesji - zgodnie z kodeksem.

do Anny
hehe utrzymanie chodnika to zgadzam się ale nie utrzymanie jezdni. to drugie należy do drogowców. a jak ty taka mądra to sama chwyć za łopatę a póżniej obczerniaj właścicieli posesji!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wy piszecie o Grajewie a ja jestem mieszkańcem Szczuczyna tu to dopiero się dzieje!!!!

dlaczego są nie posypane drogi na os. centrum -jest bardzo slisko

dlaczego są tu prostki skoro to już warmińsko mazurskie i nie zalicza się do powiatu grajewskiego?

{Słuzby drogowe, prosze powoli sie wybudzac i do roboty.
Napisał: aMIGOS}
Zapadli w zimowy sen, he he...

Zgadzam się z tym co piszecie! Drogi i chodniki są nie odśnieżone! Pod grubą warstwą śniegu zalega lód! Nikt nie sypie piaskiem, a potem komunikaty o kolizjach i policja twierdzi "niedostosowanie prędkości do warunków"! Ludzie opamiętajcie się, To ile cm na godzinę trzeba iść chodnikiem żeby się nie poślizgnąć i nie połamać sobie ręki czy nogi? A samochodem to już wogule lepiej nie wyruszać!

Do ANNA: Ok mamy obowiązek odśnieżania chodnika przylegającego do naszych posesji! W związku z tym nasuwa się pytanie po co potrzebni są drogowcy skoro sami musimy odśnieżać. Trzeba zlikwidować ten etat a pieniądze przekazać dla biednych dzieci i ich rodzin!!!

zapewne brak funduszu

Rozumiem,że jest zima i do obowiązku właścicieli posesji należy odśnieżanie chodników itp ale jak utrzymać w czystości chodnik po jego odśnieżeniu kiedy właściciel danej posesji wielokrotnie musi odśnieżać chodnik bo za moment bezmyślnie przejedzie(przemknie) pług odśnieżający ulicę i śnieg ponownie wsypie na chodnik przylegający do jego posesji.Jest to praca syzyfowa.Pytanie gdzie są służby kierownicze czy jakiś tam koordynator,czy nie widzą jak zostają odśnieżone drogi,czy ciężko jest te hałdy po przejechaniu pługu przez ulice przesunąć z chodnika trochę dalej aby udrożnić ulicę i chodnik.Dla przykładu podam ulicę Dworną,Wesołą,Spółdzielczą.Zapraszam przedstawiciela Gospodarki Komunalnej aby przyjrzał się do manewru ludzi uczęszczających tymi ulicami kiedy jedzie samochód,nie mówiąc o dwóch ,wtedy piesi uciekać muszą w śnieg po pas aby nie ulec potrąceniu przez samochód.

chodzę do szkoly piechotą, kiedy idę rano nie mogę przejsc chodnikiem, zauwazylam ze snieg z drogi wysypywany jest na chodnik. Niestety drogą jest niebezpiecznie. No cóż, kiedy wracam nic sie nie zmienia. Ludzie, którzy powinni to załatwic są za leniwi. Kto ich przyjął, dziwie się ze ich jeszcze nie zwolnino.... Ale pewnie nie chce nikomu sie ich zwpolnic bo ich pracodawcy są tacy sami :) Pozdrawiam serdecznie gminę !!

Szkoda , że śnieg to nie pieniądze i że za niego nic nie można kupić (oprócz CHOROBY):(!!!
to jest istny koszmar!!!(...)!!!
Szkoda że prawdziwy:(

a nasz "solidny"PUK weźmie się w końcu do odśnieżania...

budziki nie nastawione i dlateko nie jezdzo lub nie ma kasy nawed na budziki hehe

xzy nikt sie nie liczy z twoją wypowiedzią bo chorągiewek nikt nie lubi

trzeba odłożyć pare groszy i kupić sobie narty troche może kilogramów nadwagi tłuszczu spadnie wielcy komentatorzy haha a jak nie to warszawa okęcie i do afryki tam nie ma problemu ze śniegiem

a wy ludzie w ogóle wiecie ile to kosztuje? odsniezanie i sypanie? większość tu piszących nie ma pojęcia o służbach drogowych i tylko narzeka. dlaczego jak trzeba na roboty interwencyjne do odsniezania to nikogo nie ma? nie ma, bo wszyscy wolą szczekac jak im zle! w jaki sposób garstka ludzi ma zrobic cale miasto jak ciągle pada? dlaczego odśnieżając swoje posesje wiekszosc wysypuje snieg na ulice albo na burty przy chodniku? pomyslcie troche zanim nastepnym razem bedziecie gadac na służby. u kogos drzazge widzicie a u siebie belki nie dostrzegacie.

sd-twierdzisz ,że ci właściciele nie maja pojęcia ile to kosztuje odśnieżanie - mają pojęcie.Czy wiesz ile oni rocznie płaca za podatki nic w zamian z tego nie mając?nie mówimy tutaj nie o służbach drogowych obsługujących drogi krajowe tylko zwykłe powiatowe i miejskie!.
pytanie-gdzie ci ludzie maja wysypać śnieg z chodników przylegających do ich posesji,skoro zaraz po wysypaniu np.do ogrodu jeżeli taki jest w pobliżu zaraz czyszczący pług ponownie nasypie na ten chodnik śnieg!!!niestety ten śnieg zalegał na jezdni a nie na chodniku.Trudno aby jeszcze oni mieli go usuwać skoro są do tego powołane służby miejskie,\.Niestety trzeba tylko dopilnować aby śnieg ten usunąć (przepchnąć w inne miejsce a takich nie brakuje-to nic nie kosztuje poza dobrą wolą. Nikt nie ocenia pracy drogowców bo to jest ciężka praca a pełnione przez nich dyżury lub praca do lekkich nie należy.Aura robi swoje i nic na to nie poradzimy.Ale skoro władze nasze corocznie finansowo łatają inne dziury kosztem drogowców to zawsze będziemy mieli te same kwiatki.Najwyższy czas przewidzieć i zabezpieczyć środki finansowe na okres zimowy na odśnieżanie i posypywanie dróg .."kibic"

Jak narzekacie że nie odśnieżają to weźcie łopatę i sami odśnieżajcie jak wam to przeszkadza!! narzekacie na innych ze nie odśnieżają a sami posadzicie wasze 4 litery i wodzicie w samochodach lub siedzicie przed telewizorem!! ciekawe czy zmienilibyście tak zdania jak sami byście chociaż trochę po odśnieżali.!

Popieram boJa Lubię Zimę Najlepiej narzekać jakoś dawniej nie było tyle sprzętu do odśniezania a życie toczyło się chociaż zimy były moożne i śnieżne Nikt nie narzekał na służby drogowe Pytam kierowców CZY PRAWO JAZDY DOSTALIŚCIE TYLKO NA LATO?

co do zdjęcia nr 29 może włodarze miasta zwróciliby uwagę na fatalne wykonanie tego odcinka chodnika którym w najmniejszy deszcz jest niemożliwe przejście

.......i taka jest prawda,trzeba przeszkolić panów z PUKU co odśnieżają jak używać danego sprzętu.Zamiast ściągać śnieg to tylko potrafią narobić kolein a ze śniegu pół metrowych,ubitych górek,że ani przejść a już nie mowa o przejechaniu autem.Prosić Boga żeby nie trzeba było wzywać ERKI !!!Przydałoby się sprawdzić tą solidną pracę.....!!!

jeszcze JedEEn DwwA tygodnie -
TO sOBIE POOOOo pływamy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.