piątek, 21 czerwca 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 10378 wyświetleń

Zima i jej uroki

Wreszcie nadeszła zima ! Kiedy jedni walczą z jej skutkami, drudzy korzystają jak mogą z białego puchu . Drogowcy, bezdomni, dzieci i młodzież - dla nich zima to coś więcej niż tylko kolejna pora roku.          

Drogowcy w akcji

Kilka minut po czwartej rano na ulice wyjechały pierwsze pługi i piaskarki. Wszystkie drogi w mieście i powiecie są przejezdne. Jak zapewnia Mirosław Mielczarek, prezes PUK jego pracownicy są dobrze przygotowani do walki z zimą.  

- Na bieżąco mamy kontakt z Urzędem Miasta, do którego dzwonią ludzie z prośbami o usunięcie śniegu z ulic i chodników. Z prognozy pogody wynika, że również w nocy z poniedziałku na wtorek będzie sypało, jesteśmy na to przygotowani, możemy pracować całą noc - informuje prezes PUK. 

Mają schronienie 

Osoby zagrożone bezdomnością z powiatu grajewskiego w tym roku mają zapewnione schronienie. Ponadto Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wydaje potrzebującym zasiłki okresowe oraz pieniądze na zakup opału.

- Aktualnie dwie osoby przebywają w noclegowni w Ełku i Białymstoku. Pozostałe osoby mieszkają u rodziny, bądź zapewniliśmy im lokale. Na bieżąco monitorujemy co się z nimi dzieje, w czym im trzeba pomócinformuje Barbara Wiszowata, zastępca dyrektora MOPS w Grajewie.

Przecież są ferie

Nadejście zimy najwięcej radości sprawiło uczniom - w końcu co to za ferie bez śniegu. Na osiedlach od rana do wieczora rządzą miłośnicy sanek oraz amatorzy zjeżdżania z górki na byle czym.  

- Tak długo czekałem na zimę, już myślałem że w tym roku nie będzie jej wcale. Od soboty przychodzę z kolegami poszaleć na górce, lepsze to niż siedzieć domucieszy się jeden z uczniów SP nr 4 w Grajewie
 

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Galeria zdjęć

czwartek, 20 czerwca 2024

EURO 2024. Grajewska Strefa Kibica

czwartek, 20 czerwca 2024

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (10)

DLACZEGO ULICE NIE SĄ POSYPANE PIASKIEM LUB PIASKO-SOLĄ.

A dlaczego się nie spytacie co działa MPO na LIDLU ?? przecież też tam jest spory ruch ?? Może cenz. za reklamówkę ??

tak odsniezacie ale co ? przez sobote i niedziele byl taki lod na drogzach i to glownych ze szok i za co mamy was chwalic nigdziej nie widzialem nawet spychu a co mowic o piaskarkach

Co do chodników: Idąc rano do pracy ledwo otworzyłem drzwi wejściowe w bloku, które ostro przysypał śnieg. Przetarłem również ścieżkę na chodniku dla sąsiadów - może dla nich było lżej. Swoją przygodę dedykuje prezesowi i pracownikom SMLW, którzy potrafią tylko przysyłać fikcyjne opłaty za rzekomo nie uregulowany czynsz.

2 miesiące nie wydali grosza na odśnieżanie, to teraz drogi w mieście powinny być czarne. Jak wygląda chciażby ul. Konstytucji!!!???

ktos zapomniał napisac ,ze Spółdzielnia odśnieża drogi z bardzo dużym opóźnieniem ,zwłaszcza na osiedlu Centrum, gdzie spychacz pojawił sie dopiero około godziny 13.00, a chodniki zostały odsniezone około 14-15 godziny. I jeszcze jedno , gdyby komus cos sie stalo, zlamal noge czy reke, smiao wzgrbz sprawe w sadzie, ale z drugiej strony to spoldyielnia ma obowiayek odsniezyc swoj teren jak najszybciej.

juz mogło nie byc tej zimy było tak fajnie ciepło a teraz juz tylko przyszła zima to ja chora ;/ nic tu po niej moze sobie spokojnie odejsc ... przyszla wtedy gdy jest juz nie potrzebna... beznadzieja... najgorsze ferie... teraz to snieg powinien powoli sie roztapiac a nie padac ;/

Przez tą zimę ja mam problemy z komputerem.Jak chcę wejśc na jakąś stronę to nuszę czekac dobre pare minut.Przez ten mróz pewnie zamarzły złacza.

taaa... drogowcy w akcji... a żeby dostać się pod mój blok trzeba taranem przebijać się przez zaspę utworzoną przez pług śnieżny. nikt nie pomyślał, że należałoby zepchnąć śnieg z uliczki dojazdowej albo chociaż odblokować wjazd na nią...

kazdy o utrudnieniach a przeciez zobaczmy jak pieknie wyglada krajobraz naszych terenow, zima tylko trawa kilka miesiecy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.