Warto przeczytać

Zima czy lato? Kiedy najlepiej zainwestować w klimatyzację do mieszkania?

Każdy, kto kiedykolwiek stał przed wyzwaniem pierwszego zamówienia klimatyzacji wie, jak bardzo ciężki jest to proces. W teorii inwestycja w tego typu rozwiązanie nie powinna generować żadnych problemów. Przecież wystarczy zamówić klimatyzację i oczekiwać na jej montaż. No właśnie. Tak wygląda tylko teoria, ponieważ w praktyce trzeba zdecydować, jaki okres na instalacje takich urządzeń będzie najkorzystniejszy. Tutaj pojawiają się możliwości techniczne, cena czy także czas oczekiwania na realizację usługi. Tu pojawia się również nasz poradnik, który dokładnie pokaże, jakie udogodnienia oraz jakie przeszkody spotkasz podczas montażu klimatyzacji latem i zimą. 


Klimatyzacja to rozwiązanie, jakie teoretycznie możesz montować przez cały rok


Co do zasady, pora roku czy zewnętrzna temperatura nie przekładają się bezpośrednio na kwestię montażu klimatyzacji. Tego typu rozwiązania można instalować przez cały rok, ponieważ zadania wykonywane przez doświadczonych monterów w żaden sposób nie są ograniczone temperaturą za oknem. Tak wygląda teoria, natomiast praktyka stawia tutaj kilka ważnych ograniczeń. Po pierwsze, rekomenduje się inwestowanie w takie udogodnienia w okresach, kiedy poziom wilgoci na dworze nie należy do najwyższych w roku. Po drugie, należy wziąć pod uwagę komfort pracy osoby, która będzie odpowiedzialna za prawidłową instalację systemu klimatyzacyjnego. Siarczysty mróz czy letni skwar z całą pewnością nie są warunkami najprzyjemniejszymi w odczuciu dla montera. Tym bardziej, że przeważnie klimatyzację instaluje się w dopiero co powstających budynkach, więc w takim przypadku zachodzi potrzeba wykonania podstawowych prac remontowo-budowlanych. Na szczególną uwagę zasługuje również opad atmosferyczny. Jeżeli możesz, unikaj zlecania prac w okresach deszczowych. To ze względu na konieczność podpięcia agregatu do sieci elektrycznej. Po takiej lekturze wniosek jest prosty - klimatyzację lepiej zamontować w cieplejszych miesiącach. Natomiast rzeczywistość często jest pokrętna. I tak będzie również w tym przypadku. 


Cena czy komfort? O tym musisz zadecydować samodzielnie


Same możliwości techniczne montażu klimatyzacji to jedno. Tu już wiesz, z jakimi potencjalnymi ograniczeniami możesz spotkać się zimą, a co będzie przeszkodą w tego typu pracach latem. Warto mieć jednak na uwadze również pozostałe czynniki, wpływające na podejmowanie ważnych decyzji konsumenckich. Nie ulega przecież wątpliwości, że cena bądź okres oczekiwania na realizację są kluczowymi aspektami dla wielu potencjalnych kupców. Tutaj koszt zakupu i montażu klimatyzacji lepiej prezentuje się zimą. W okresie od listopada do marca każdego roku są także mniejsze kolejki do zrealizowania całości usługi, niż bywa to w późno wiosennych oraz letnich miesiącach. To także elementy uzależnione od tego, u kogo zamawiasz urządzenie. Dla przykładu firma K-LIMA oferuje atrakcyjne warianty cenowe i akceptowalny czas oczekiwania na montaż nawet podczas głównego, letniego sezonu, kiedy to klimatyzacja staje się towarem o podwyższonym zapotrzebowaniu dla wielu osób. Jeżeli więc pragnienie chłodu wewnątrz domu bądź mieszkania uzależnione będzie w Twoim przypadku od głębokości portfela, zimniejsze tygodnie będą najlepszą opcją na zamówienie oraz montaż klimatyzacji.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.