Wiadomości

Zginęła tona złomu

Zginęła tona złomu

Z niezamieszkałej posesji w Szczuczynie zginęła tona złomu. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj dyżurny grajewskiej jednostki Policji otrzymał informację, że z niezamieszkałej posesji w Szczuczynie złodzieje w ciągu trzech dni ukradli przeszło tonę złomu. Właściciel posesji rozpoznał skradzione przedmioty na złomowisku w Grajewie. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Szczuczyna w wieku 28 i 23 lat. Obaj mieli ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

 

6.02.2011

KPP Ełk

 Ukradli bramę i sprzedali ją na skupie złomu, żeby mieć pieniądze na alkohol
 
Do policyjnego aresztu trafił 26-latek i 55-latek. Podejrzani nie mieli pieniędzy na alkohol, więc pod nieobecność właściciela posesji, ukradli dwa przęsła bramy ogrodzeniowej. Sprawcy zostali zatrzymani w punkcie skupu złomu. Teraz 26-latek i 55-latek odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Z ustaleń policjantów wynika, że 26-latek i 55-latek potrzebowli pieniędzy na zakup alkoholu, więc chcieli je pożyczyć od właściciela prywatnej posesji. Okazało się jednak, że nie ma go w domu. Wtedy podejrzani pod nieobecność właściciela, zdjęli dwa przęsła bramy ogrodzeniowej  i zanieśli je do skupu złomu. Na drugi dzień po powrocie pokrzywdzonego policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu. W sobotę 26-latek i 55-latek zostali zatrzymani w punkcie skupu złomu.
Teraz 26-latek i 55-latek odpowiedzą przed sądem. Każdemu z nich grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.