Wiadomości

Zebranie sprawozdawcze OSP

W dniu 12 lutego 2012r. odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie, na którym podsumowano działalność  jednostki  w  minionej kadencji, oraz wytyczono najważniejsze zadania na rok bieżący. 

Na początku zebrania 7 nowoprzyjętych młodych strażaków złożyło ślubowanie zgodnie z ceremoniałem pożarniczym. OSP Grajewo prowadzi pełną działalność statutową. W chwili obecnej OSP Grajewo skupia ponad 100 członków, w tym 35 strażaków - ratowników liczy drużyna  przygotowywana do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych i likwidacji tzw. innych miejscowych zagrożeń.

W ubr. OSP Grajewo brała udział w 17 akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz zabezpieczaniu 6 imprez masowych.  Chlubą i wizytówką  OSP Grajewo jest orkiestra dęta,  licząca  35 muzyków pod batutą Ryszarda Jasionowskiego, która   reprezentuje jednostkę na wszystkich uroczystościach  państwowych,  kościelnych jak również pożarniczych. W ubr. w Grajewie  odbył się Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych z udziałem 8 najlepszych orkiestr z terenu  województwa, na którym nasza orkiestra zajęła II miejsce. 

W trakcie zebrania poruszono min. potrzeby zakupu nowoczesnego samochodu gaśniczego w miejsce 2 starych wyeksploatowanych pojazdów liczących ponad 30 lat oraz innego "drobnego" sprzętu pożarniczego oraz  kompletnego  umundurowania. 

W głosowaniu jawnym Zarząd OSP Grajewo otrzymał jednogłośnie absolutorium  za okres sprawozdawczy.

Skład Zarządu OSP :
 Prezes – Antoni Milewski,
 Wiceprezes i Naczelnik  - Krzysztof Chełmiński,
 Sekretarz - Stanisław Kownacki,
 Skarbnik – Zdzisław Kozikowski,
 Gospodarz – Jerzy Chojnowski,
 Członek Zarządu –Tomasz Gardocki,
 Członek Zarządu –Ryszard Jasionowski,
 Członek Zarządu –Ryszard Markowski
 Członek Zarządu – Krzysztof Waszkiewicz
Komisja Rewizyjna:
 Przewodniczący – Dh Krzysztof Cisło,
 Członek –  Dh Grzegorz Gardocki,
 Członek – Dh Jarosław Chojnowski.

                                                                        Prezes OSP Grajewo
                                                                         (-) Antoni Milewski


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.