Wiadomości

  • 59 komentarzy
  • 20209 wyświetleń

Zebrali ponad 7 tys. zł


W pierwszym dniu  udział w kweście wzięło 19 osób. Wśród nich radni Miasta Grajewo: pan Antoni Chrostowski i Waldemar Wieczorek, prezes PEC w Grajewie Pan Grzegorz Purwin, Pani dyrektor Barbara Ciszewska, pan Zbigniew Sulima, kierownik MOSiR pan  Przemysław Dąbkowski.

Wiele zaangażowania w pomoc włożyły panie wolontariuszki: Maria Jasionowska i Grażyna Ramotowska a szczególnie pani Anna Niedźwiedzka, która pracowała w obu dniach trwania Kwesty.

Pomogły nam też osoby zaproszone do wspólnego kwestowania. Pierwszy dzień zakończyliśmy bilansem w kwocie 1867,86 pln.

Drugi dzień dzięki ogromnej wytrwałości kwestujących członków stowarzyszenia i osób zaproszonych do udziału w niej (18 osób) uzbieraliśmy 5 706,32 pln. Ofiarność grajewian i osób przyjezdnych odwiedzających groby swych bliskich pozwoliła na zebranie w sumie 7 574,18 zł oraz 20 eurocentów i pół dolara amerykańskiego. To jeszcze nie koniec dobrych informacji, ale o nich po dokonaniu dokładnych obliczeń i podsumowań.

Stowarzyszenie Lepsze Grajewo Serdecznie dziękuje za zaufanie i pieniądze wszystkim ofiarodawcom i Burmistrzowi Adamowi Kiełczewskiemu, od którego wyszła ta inicjatywa i który czynnie wsparł nas w realizacji tego zamierzenia. Postaramy się nie zawieść nadziei Państwa i wywiązać z deklaracji składanych przy zbieraniu datków.

Zarząd Stowarzyszenia Lepsze Grajewo.Komentarze (59)

malo biora za wjazdy na cmentrz albo za zezwolenia na postawienie pomnika i wykup miejsc to jeszcze kwesta to powinno byc wybudowane z tych pieniedzy

Tzw. ks. biorą forsę za miejsca pochówku tzn za ziemię nie ich. Gdzie te pieniądze, jeśli oni rzyć mają skromnie ? Teraz p. Kiełczewski ludzkim kosztem podniesie siebie na duch.

A teraz na jaki cel zbieramy Panie Burmistrzu,

Czy to Stowarzyszenie ma w statucie zapis o mozliwosci przeprowadzania takich zbiorek? Prosze o odpowiedz Zarzad.

A robić alejki za pieniądze z opłat !! to wpadli na poysł na jaki cel wydawać pieniądze ze zbiórek. Alejki na cmnetarzu należą się jak nic.

w życiu nie dam grosza

a macie pozwolenie ministra?

Pamiętając o wszystkich zmarłych nie zapominajmy o miejscu naszego wspólnego spotkania tj. o jego schludnym i czystym wyglądzie oraz o kulturalnym na nim zachowaniu się ! Nie zapominajmy także o grobach opuszczonych i zaniedbanych ! Nie zapominajmy o tych wszystkich , którzy w rożnych zawieruchach dziejowych walczyli i poginęli abyśmy my mogli żyć ! Nie odwracajmy się plecami również do grobów , w których spoczywają doczesne szczątki tych , którzy byli innej wiary i innych przekonań niż my a także nawet o tych , którzy byli naszymi wrogami i agresorami. Ich wszystkich przyjęła w swe objęcia oraz ułożyła w swojej kołysce do snu ta sama matka – rodzicielka , która tak samo i nas niebawem obejmie i do snu ułoży ! Przy tym wszystkim nie można nam zapomnieć o żywych . NIE CZYŃMY INNYM CO NAM NIE MIŁE !!! ; NIE NAMAWIAJMY DO ZŁEGO !!! NIE SZCZUJMY JEDEN NA DRUGIEGO !!! ROZMAWIAJMY !!! SZANUJMY !!! WYBACZAJMY !!! KOCHAJMY !!! „ŚPIESZMY SIĘ „
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
przychodzi jednocześnie jak patos i humor
jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy
chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć
kochamy wciąż za mało i stale za późno

Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze
a będziesz tak jak delfin łagodny i mocny
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
ks. Jan Jakub Twardowski (ur. 1 czerwca 1915 w Warszawie, zn. 18 stycznia 2006 tamże) – ksiądz rzymskokatolicki, prałat honorowy Jego Świątobliwości, polski poeta, przedstawiciel współczesnej liryki religijnej. To z jego wiersza dedykowanego Annie Kamieńskiej pochodzi zdanie: Śpieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą. Ale czy tylko i wyłącznie te słowa są skierowane do Pani Anny a może także do każdego i każdej z nas !???

A to ja teraz rozumiem dlaczego biuletyn M G tak atakował ubiegłoroczną kwestę i przewodniczącego .Nie myślałem że walkę polityczną o stołek można przenieść na cmentarz .Hańba .

W imieniu GRH 9PSK dziękuje wszystkim ofiarodawcom za każdy grosz wrzucony do puszek .W ubiegłym roku zbieraliśmy na dokończenie renowacji grobu por Strzelbickiego, zebraliśmy ponad 1200zł z tego wydano około 1000zł różnica pozostała do dyspozycji Komitetu.Zadanie zostało wykonane w 100%.

Wielki Głosie!-ciekawa jestem czy Ty sam pamiętasz o swoich bliskich,o grobach zaniedbanych itd....... Siedzisz na swoich szanownych czterech literach i prawisz nam morały zamiast wziąć się za robotę.Dobra rada- zamiast siedzieć przed komputerem bierz grabie,łopatę i inne potrzebne Ci narzędzia w ręce i idz na cmentarz wykaż się i wtedy nam napisz jaki Ty dobry człowiek jesteś,katolik(i nie wymiguj się swoją chorobą,bo ręce masz zdrowe-niezle idzie Ci pisanie).pzdrawiam.

a w taki sposób burmistrz będzie budował swoją renomę. jeszcze nie słyszałam aby zbierać kasę na ścieżki?

KIEDY ZOSTANA DOKOŃCZONE ALEJKI NA
CMENTZRZU PARAFIALNYM /ZARAZ PRZY WEJSCIU
PO PRAWEJ STRONIE/. BRAK TYCH ALEJEK OD
10LAT

Do radcy - w Grajewie byli tacy którzy chwycili jak piszesz za ,,grabie i łopaty,, Włożyli mnóstwo ciężkiej pracy , czasu , własnych pieniędzy , oraz serca .Za to wszystko są teraz szkalowani ...Tak zabija się w Grajewie inicjatywę .

WIELKI BRACIE RADCO ! Bardzo dziękuje za radę i za przypomnienie – aczkolwiek troszeczkę spóźnione , bo akurat wczoraj skończyłem z żoną porządkowanie kilku grobów – w tym 2 całkowicie nam obcych ! Odwiedzamy te groby dość często – nie tylko raz w roku ! A i w te święta odwiedzimy je wszystkie i swój wdowi grosz dołożymy do skarbonek kwestujących ! Po równemu ! Bardzo przepraszam , ale wszystkich opuszczonych , zaniedbanych i zapomnianych mogił nie damy sami radę zrobić ! Może pomożesz – anonimowo bo my też nie pchamy się z nazwiskiem na afisz !? Ja nie przenoszę i nie mieszam zacietrzewionej i zawistnej polityki do CZYSTYCH SPRAW BOŻYCH a także na cmentarz – ich tam , już takie sprawy światowe nie obchodzą !!! Przy tym wszystkim nie zapominajmy słów J P II - CZAS UCIEKA – WIECZNOŚĆ CZEKA !!! RÓWNIEŻ BARDZO SZCZERZE POZDRAWIAM ! BÓG Z TOBĄ !!!

Panie NA!!! Ofiarodawcy do puszek wrzucali pieniążki na renowację starych nagrobków, bo taki cel przyświecał ubiegłorocznej zbiórce pieniędzy. W pierwszej kolejności miały być ratowane te nagrobli z końca XIX w. (przez rok nic nie zrobiono!!! Teraz dowiadujemy się, że 1000 zł ze zbiórki publicznej zostało wydatkowane na inny cel.
Szanowny Panie! Dlaczego, w ub.roku kręcąc w Grajewie film o 9 PSK nie pamiętaliście o por Strzelbickim. Jego nagrobek na Grajewskim Cmentarzu Parafialnym był Waszą „wizytówką”. Od lat był on w opłakalnym stanie i nikt z GRH 9 PSK nie zapalał tam nawet zniczy (nie mówiąc o wyrwaniu zielska, którym porastał).

brak jest alejek, brak jest kranów z wodą. jak przyszedł nowy proboszcz do trójcy (czytaj teraźniejszy) obiecał alejki i krany z wodą. są starsi ludzie którym ciężko wyciągnąć wodę ze studni.. nie wiem ile to już lat od tej obietnicy. obiecanki cacanki!

A ja uważam,że to ksiądz zbierający ofiarę podczas mszy na cmentarzu powinien całą kasę przeznaczyć na ten cel.

Zbierać na alejki, to po prostu skandal!!!

Największymi wygranymi zostaną Ci co dobrowolnie wrzucą do puszek pieniądze na tak szczytny cel.P.burmistrz i członkowie stowarzyszenia Lepsze Grajewo tylko umożliwiają ludziom dobrej woli zrealizowanie tego celu.Takie jest moje zdanie.Wiemy jak ciężko się żyje większości z nas.Więc tym cenniejszy jest każdy grosz przeznaczony i wydatkowany rzetelnie.Ale niektórzy już snują poplityczne domysły.Bóg zapłac ludziom dobrej woli.

Jak tylko otrzymaliśmy informacje o tym nagrobku natychmiast natychmiast został wydobyty z pod ziemi bo był zapadnięty .Dziękuje starszej pani która wskazała ten nagrobek.Na Grajewskim cmentarzu niema drugiego nagrobka wykonanego ręcznie z kamienia polnego w takim stylu.

w innym artykule napisane zostało, iż w ub. roku podczas zbiórki zebrano ponad 12000 tyś zł a teraz Pan Niebrzydowski pisze, że zebrano 1200 zł - pytam gdzie "poszło sobie" jedno zero???????????????? p.s. nie widzę aby cokolwiek zrobiono na cmentarzu - pełno starych grobów, gdzie nawet nie ma komu zielska wyrwać a nie mówiąc o renowacji...

do "szczera prawda" informację o nagrobku por. Strzelbickiego GRH otrzymała po premierze filmy. w ciągu kilku dni został odkopany a członkowie GRH za własne pieniądze oraz materiały uzyskane od sponsorów odkopali i podnieśli nagrobek, następnie uporządkowali i zrobili porządek wokół niego sam jeździłem tam kilka krotnie (mam ok 20 km do Grajewa) teraz w momencie gdy pewna osoba z Grajewa niszczy szczytny cel jakim jest zbiórka na renowację i używa jej do zagrań politycznych ? ludzie co się z wami dzieje..

to jesteśmy my Polacy właśnie - w życiu się nie pogodzimy, jest jedna kwesta, teraz będzie druga. będziemy tak się pokazywać przez wyborcami, kto jest lepszy, zamiast wymyśleć coś innego, nie - będzie teraz przekrzykiwanie się kto zebrał więcej, kto ile stał, kto, co, jak i w ten sposób zabijamy całe dobro, które można było z tego uczynić - mamy jak zwykle zawiść i przerzucanie się oskarżeniami; jetem tylko skromnym głosikiem mieszkanki, która chce normalnie żyć!

Do GRH !!! Nie wciskaj pan ciemnoty ludziom!!!!
Premiera filmu odbyła się w sobotę 21 kwietnia 2012 r. w sali kinowo – widowiskowej MDK w Grajewie: http://www.e-grajewo.pl/wiadomosc,Poznaj_Pana_po_cholewie,17139.html
Odnośnie nagrobku por. Strzelbickiego „historia odkopana na cmentarzu” została 4 października 2011 r.
Zastanawiające jest to, że w 2000 r. powstało w Grajewie Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK,
więc dlaczego przez 11 lat nie odnalazło grobu porucznika?

Drodzy mieszkańcy Grajewa nie szczujcie w swoich komentarzach jednych na drugich.Dla mnie nieważne z jakich pobudek organizowane są kwesty.Ważna jest inicjatywa ludzi i chęć działania.Potrzebna jest tak samo renowacja grobów jaki i budowa alejek.Bardzo dobrze że są ludzie zaangażowani w te sprawy.Najpierw wspomóżmy kwestujących a póżniej kontrolujmy i rozliczajmy.A działalność w tym temacie dwuch stowarzyszeń tylko wyjdzie na dobre bo będzie bardziej mobilizować jednych i drugich do działania.

W tym momencie same cisną mi się do serca , umysłu i na klawiaturę słowa – apel NASZEGO WIELKIEGO ; NIESTETY JUŻ NIE ŻYJĄCEGO RODAKA J P II „Abyście nie podcinali sami korzeni…(…) Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów.” ( Fragment homilii,Kraków-Błonia,9 czerwca 1979 roku ) . Tyle w nas wszystkich zawiści , nieprzyjaźni , nienawiści , szczucia Polak na Polaka ; Katolika na Katolika : Brata na Brata ; Siostrę na Siostrę do tego stopnia , że gdyby dał co niektórym nawet tępe noże to by drugim z miłą chęcią bez słowa zastanowienia gardło poderżnęli ! A przecież można inaczej pokojowo i po Bożemu !..

To Pan Grzegorz Purwin został prezesem PEC-u? Jakoś nic słychać nie było. To chyba pan Zolnik podpadł Burmistrzowi.

Do matematyka!!! Jeśli istnieje towarzystwo przyjaciół kultury egipskiej i za rok znajdą jakąś mumię albo grobowiec, to zlinczujesz ich bo dlaczego dopiero teraz. Zastanów się chłopie co piszesz. Proponuję mniej zawiści, bo to właśnie tacy jak Ty skłócają mieszkańców Grajewa. A nie lepiej by było gdyby oba towarzystwa i 9psk i lepsze Grajewo żyło w zgodzie, razem działało lub przynajmniej pomagało sobie wzajemnie. Wszyscy byśmy na tym skorzystali. Zamiast krytykować i skłócać ze sobą ludzi zapisz się Pan do któregoś z nich i zacznij działać dla dobra naszego miasta. W zgodzie i pokoju a nie szczujesz jednych na drugich.

Skarga do biskupa!Toobowiązek proboszcza a nie nasz!!!!obiecał i co zrobił? wy się kłócicie a on korzysta,bogdzie idą pieniądze z opłat?

Głos, moje kolejne i szczere uznanie dla Pana.

akcja Lepszego Grajewa i wspierającego te stowarzyszenie Burmistrza nie jest wymierzona przeciwko komus jak to pewnie tłumaczą niektórzy dawni decydenci.Jak sami piszecie alejki miały być zrobione dawno temu ,ale jak widac nie są zrobione.To chyba dobrze że w końcu ktoś tym się zajął.I nie ważne z jakich pobudek jest ta akcja ,ważne że ktos w końcu o tym pomyślał.Według mnie należy się szacunek dla wszystkich kwestujących w dobrej sprawie.

Głosie przykład idzie z góry. nasza wladza uczy nas jak postepować.

Wszyscy wczoraj mieszali błoto na cmentarzu, ale nikt nie ma odwagi skrytykować lokalnych proboszczów za zaniedbania, tylko tych którzy coś chcą zrobic. Leprze Grajewo powinno otworzyć konto i zbierać kasę na takie i inne inicjatywy przez cały rok.

Chętnie wspomogę lepsze GRAJEWO POD WARUNKIEM że członkowie tego stowarzyszenia z moim udziałem przystąpią do układania staro bruku na alejkach starego cmentarza .Żeby nie nadwerężać funduszy oferuje coś na kolana .Ja osobiście oferuje 100 godzin pracy za friko .

nic by nie zaszkodziło, gdyby ksiądz zapowiedził w kościele, że będzie zbierał na taki cel i przeznaczył te pięniążki np. na ułożenie chodników na starym cmentarzu, ale i my sami powinnyśmy wspierać takie akcje, to tylko parę złotych , myslę, że każdy , kto odwiedza groby swoich bliskich powinien dołołżyć swoją złotówkę, miło by się spacerowało czystymi alejkami, nie po błocie i glinie, dołach i wystajacych korzeniach itd. Noc cóż, ci co nic nie dają, najwięcej mają do powiedzenia. Wszystkich , biorących udział w tej akcji pozdrawiam i życzę sukcesów i zadowolenia z osiągniętych wyników.


"Stowarzyszenie Lepsze Grajewo Serdecznie dziękuje za zaufanie i pieniądze wszystkim ofiarodawcom i Burmistrzowi Adamowi Kiełczewskiemu, od którego wyszła ta inicjatywa..." słucham? przecież rok temu całym pomysłodawcą kwesty w Grajewie był TD

Pan Grzegorz Purwin jest dyrektorem ZWiK, natomiast prezesem PEC jest Pan Radosław Zolnik.

Dzisiaj piątek, boje sie otworzyć konserwę bo może tam być GŁOS.
A co do kwest: a może jeszcze z kilka fundacji lub stowarzyszeń powołać, co siedem kwest to nie dwie? No nie? Przeciez pomnożyc kwotę zbiórki przez 7 to nie przez 2. A jak sie nie da więcej ludzi na siebie napuscić to sie wtedy powie że to wspaniałomyslność i normalnośc jest w Grajewie. Zawsze mozna sie czymś pochwalic.

Z CAŁĄ STANOWCZOŚCIĄ POPIERAM WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GRAJEWA I OKOLIC , KTÓRZY PONAD WYMIAREM PARTYJNYM ORAZ ZWYKŁEJ PYSKÓWKI NIC NIE GRANICZĄCEJ Z OBŁUDĄ I CHAMSTWEM , CHCĄ I ROBIĄ COŚ POŻYTECZNEGO DLA NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY – DLA NASZEGO WSPÓLNEGO DOBRA , KTÓRE DUMNIE NAZYWA SIĘ GRAJEWO ! Do tego wspólnego dobra należał , należy i będzie należał nasz cmentarz !!! Bardzo dużo jest do zrobienia na naszym cmentarzu a w przyszłości na naszym wspólnym miejscem odpoczynku po mozole ziemskim ! Powinny takie kwesty być organizowane nie tylko w tym okresie ale i stale ! Nie tylko poza lecz również w naszych świątyniach ! Wiadomo , czasy są takie a nie inne dlatego godna pochwały jest postawa Pana Niebrzydowskiego ! Będzie zapewne takich inicjatyw więcej ale najpierw Komitety Kwestujące niech pokażą , że nie zawiedli naszego zaufania , że te nasze często ( jak w moim przypadku ) wdowie grosze nie poszły na marne ! Tylko proszę , błagam nie przenoście tam polityki , nie róbcie kampanii wyborczej na grobach naszych bliskich ! Nie uczmy się tego od góry bo oni robią takową nawet na ofiarach narodowej tragedii Smoleńskiej ! PROSZĘ ; BŁAGAM !!! ZAKOŃCZMY JUŻ NASZĄ LOKALNĄ WOJNĘ POLKO - POLSKĄ !!! BO TAK DALEJ NIE DA SIĘ JUŻ NORMALNIE ŻYĆ !!! Zachowajmy umiar , spokój i ciszę polityczną przynajmniej w sprawach nam wspólnych oraz dotyczących naszych bliskich , którzy od nas odeszli ! PAMIĘTAJMY O NICH ORAZ „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI TAK SZYBKO ODCHODZĄ !!! „

a gdzie pan curyło czemu tylko bierze pieniądze i się wymądrza a nie potrafi wyjść i kwestować

Alfa skoro kręcono w Grajewie film o 9PSK to by wypadało szanownemu Towarzystwo Przyjaciół 9PSK juz wcześniej zainteresować się grobem porucznika, który był pochowany na Grajewskim Cmentarzu Parafialnym. Popatrz sobie w internecie w jakim grobie spoczywał ten zasłuzony człowiek. Chwała za to, że w ubiegłym roku członkowie Grupy Rekonstrukcji 9PSK odkopali ten zapadnięty pomnik i w ciągu miesiąca został odrestaurowany. Ubiegłoroczna kwesta nie dotyczyła jednak tego nagrobku i dlatego ani jeden grosz nie powinien być przeznaczony na ten cel.Może na III kweście będzie mozna sie tym zajać i zbierać pieniądze na ratowanie tego typu nagrobków.

do niekwestarz: czemu otworzyłeś konserwę? Zastanów się przy następnej dwa razy. I uwarzaj z lodówką...

Głos ,zrobili nagonke na komitet ,a za chwile lepsze Grajewo zorganizowało kweste na inny cel,przeciez kazdy widzi ze to czysta polityka nic wiecej

Kiełczewski robiąc za proboszcza-właściciela cmentarza będzie wylewał alejki chce wygrać nastepne wybory -grubo się myli , ..

Słuchaj Beta, gdyby o tym wiedzieli, to pewnie by to zrobili. Proste i nie ma nic wspólnego z filmem czy czymkolwiek innym. Przemawia przez Ciebie zawiść i to wszystko. Niech naprawiają każdy nagrobek, który tego wymaga i na ile starcza im funduszy. A lepsze Grajewo niech robi alejki. W ten sposób wszyscy będą zadowoleni. Nie mieszaj między nimi, a jak chcesz to pomóż zamiast krytykować.

LLUUUUUUUUUDZIE,czas najwyższy dorosnąć i wyjść z piaskownicy, tacy są właśnie mieszkańcy MOJEGO miasteczka,pytanie kiedy dorosną?

. - uspokójcie się bo na prawdę kurwicy można dostać nie tylko nerwicy patrząc co wypisujecie a i po mieście co niektórzy strzępią języki , tylko jak komu dowalić , komu jaką kłodę albo świnie podłożyć . Nie dziwmy się tym pajacom w Warszawie , którzy w takich sprawach nie znają ludzkiego umiaru i wstydu ! Czy u nas w tak niewielkim miasteczku tak samo musi być , żeby jeden na drugiego warczał jak pies na psa ? Czy nie stać nas na odrobinę szacunku i zwykłej ludzkiej przyjaźni ; nie mówiąc już o chrześcijańskiej miłości ? Zdaje się , że w 98 % jesteśmy tutaj katolikami – BRAĆMI I SIOSTRAMI a skaczemy sobie do ryjów jak za epoki kamienia łupanego ? Co o nas pomyślą i już mówią inni z innych wiar ; i z innych miejscowości ? WSTYD I HAŃBA żeby w nas było tyle podłości , chamstwa ,nienawiści , szczucia jeden na drugiego etc. etc. Szkoda , że Ci co na ich grobach robimy politykę nie mogą do nas przemówić bo może wtedy poszlibyśmy po rozum do głowy ! Jeśli Wam nie pasuje 2 Komitety Kwest-owe czy jak to nazwać to stwórzmy 2 w 1 ! Niech to będzie 1 grupa wybrana z tych 2 . A my im pomóżmy a kto nie chce to niech zamknie swój niewyparzony pysk i zamilknie na wieki ! W ten sposób nie będzie przeszkadzał a jednocześnie pomoże tym co chcą pracować dla tej przecież jednej jedynej nekropolii a także w innych sprawach dla dobra ogółu !...

Pan Curyło kwestował - sam widziałem.

Dlaczego krzyże z trzech zabytkowych grobów zostały "zabrane do konserwacji" kilka dni przed Wszystkimi Świętymi? Pozostawienie w zielsku tabliczki informującej o tym fakcie jest takie niskie.
Tabliczka przyciągała wzrok ale zielicho jeszcze bardziej. Czy nie było już w Komitecie ludzi, którzy by pochylili sie trochę nizej, żeby wyrwać chwasty ???

Jak byście pięknie odnowili pomniki to jak nie będzie alejek pod nogami to ich nie zobaczymy bo pod nogi trzeba patrzeć jak jest błoto i ślisko-to jest cała prawda - kto je zrobi to będzie wielki!!!!

Słuchajcie ludzie. Zamiast krytykować, że gdzieś jest zielsko, czy coś innego, weźcie się sami do roboty. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście to zielsko wyrwali. Każdy umie krytykować a sami nic nie robicie. Zamiast narzekać dajcie dobry przykład. To smutne, że w naszym mieście jest tyle ludzi, którzy tylko potrafią krytykować a sami nic z siebie nie dają. Krytykować każdy potrafi. Sami pokażcie na co Was stać. Przyłączcie się do któregoś z komitetów i weźcie się do pracy.

Niech burmistrz zostawi cmentarze dla księży, lepiej bysie wykazał na naszych ulicach, które go nic nie obchodzą. O alejki na cmentarzu już dawno powinni zadbać księża.

DO ALFA ! Masz wielką słuszność – najlepiej widzieć u kogoś paproch a u siebie w oku nie widzieć belki ! Niestety natura ludzka co niektórych z nas jest taka jaką opisujesz ! Aby tylko kogoś skrytykować , dowalić , podłożyć belkę albo jakoś świnie ; aby tylko mi było dobrze bo inni to fe i pe ! Przecież każdy z nas widząc te kilka trawek może je sam usunąć albo przejąć pod stałą opiekę jakiś opuszczony grób ! Broń Boże nie chwalę się ale obok grobu naszej rodziny były 2 inne opuszczone i od dawna przez nikogo nie odwiedzane ale już takie nie są ! Zawsze – nie tylko w tym okresie gdy jestem z żoną na grobie naszych bliskich , o tych 2 także nie zapominamy ! MOŻE KIEDYŚ I O NASZYM MIEJSCU ODPOCZYNKU ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ TAKI KTO BĘDZIE PAMIĘTAŁ ! ?

,,tabliczka w zielsku ,, a tobie ręce do tyłka przyrosły?Umiesz wymądrzać się za klawiaturą to bądź taka wspaniała też i w czynie . Szczekać każdy może , gorzej gdy trzeba zakasać rękawy i wziąć się do roboty . Może pochwal się ty i tobie podobni , co wy żeście z robili bezinteresownie oprócz pisania głupot

myślę ,że w tej chwili alejki są najważniejsze bo jak zapomnimy to w następnym roku będzie to samo-BŁOTO i ŚLIZGAWICA i niech ten P.Burmistrz robi co chce, aby były te alejki jak nikt do tej pory nie zrobił tego -tyle kościołów pobudowali a ALEJEK NIE!!!!
to jest tylko świadectwo o CZYM MYŚLĄ NASI KSIĘŻA !!!! na pewno nie o nas , więc P.Burmistrzu ALEJKI ,aby młodzież nie omijała tego błotnego cmentarza !!!!!!! i starsi suchą nogą docierali na te groby- bardzo PROSIMY!!!!

Do wojowników cmentarnych kończcie waszmościowie i do pracy [ PRACA NIE HAŃBI ]a wojenka na cmentarzu to wstyd na całą Polskę .

Jakie teraz będzie dojściedo grobów po prawej
stroni na cmentarzu komunalnym po zagospodarowaniu cełego trójkąta . Czemu nikt
wcześniej nie pomyślał zrobić ze dwie szersze alejki
do przejścia

Ludzie tu chodzi o stary cmentarz, ksiądz bierze raz pieniądze za pochówek jeśli chodzi o stary cmentarz, a komunalny utrzymuje się gdyż co 20 lat trzeba wybulić...
Naród tępy i głupi. Nie dajesz pieniędzy to czemu kur*a masz pretensje?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.