Wiadomości

Zdrowie uczniów SP nr 2

Szacuje się, że zaburzenia sfery biologiczno – psychicznej występują u 527 uczniów, co stanowi 73,3% dzieci i młodzieży. Należą do nich przede wszystkim:
- zaburzenia statyki ciała: nadmierna lordoza lędźwiowa, skolioza, płaskostopie, asymetria barków i łopatek,
- wady i choroby narządu wzroku,
- wady wymowy, - próchnica zębów,
- inne zaburzenia związane ze specyfika rozwoju w okresie dorastania i stylem życia to nadwaga, co sprzyja koślawości kolan i towarzyszącym często płaskostopiem lub stopą płaskokoślawą.

Etapy przyspieszonego wzrastania tzw. Skok szkolny i pokwitaniowy są szczególnie niebezpieczne, gdyż wtedy pojawiają się wady postawy ciała, a istniejące pogłębiają się. Dlatego tak ważne jest prowadzenie odpowiednich ćwiczeń profilaktyczno – korekcyjnych na zajęciach wychowania fizycznego i w ramach SKS.

W I semestrze realizowana była opieka nad uczniami na terenie szkoły w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki chorób, świadczeń diagnostycznych i pielęgnacyjnych.

W klasach I realizowany był program pro-zdrowotny „Radosny Uśmiech Radosna Przyszłość”.

W klasach I-VI prowadzony jest program profilaktyczny – przeciwdziałanie próchnicy zębów tzn. prowadzona jest grupowa profilaktyka próchnicy zębów metodą nadzorowanego szczotkowania preparatem fluorowym 6 razy w roku szkolnym w odstępach 6 tygodni.

Realizowane zadania mają na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz postaw i zachowań pro-zdrowotnych wśród dzieci i młodzieży.

(dokumenty Rady Miasta Grajewo z dnia 11.03.2005r)

MagK
e-Grajewo.pl

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.