Wiadomości

Zdejmij nogę z gazu

Przed nami ostatnie tygodnie wakacji. Niektórzy zakończyli letnie podróże, dla części urlopowiczów okres wakacyjnych wyjazdów dopiero się rozpocznie. Dlatego grajewscy policjanci ze szczególnym nasileniem dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, podróżujących drogami powiatu. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Warto więc podczas wakacyjnych podróży zdjąć nogę z gazu, tym samym uniknąć przykrych konsekwencji prawnych nieprzestrzegania przepisów drogowych, ale przede wszystkim bezpiecznie dojechać do celu.

Policjanci grajewskiej drogówki, ze szczególnym nasileniem w czasie wakacji, prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego podróżujących po drogach powiatu grajewskiego. Mundurowi stosują zasadę „zero tolerancji” w przypadku ujawnienia wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, a w szczególności: przypadki przekraczania prędkości i podejmowanie niebezpiecznych manewrów. Tylko wczoraj grajewscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Wykroczenia policjanci ujawnili podczas statycznego pomiaru prędkości w obszarze zabudowanym Pierwszy ze sprawców, 23 -  letni kierowca Opla za przekroczenie prędkości o 59 km/h został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł. i 10 punktami karnymi. Za niespełna pół godziny policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34 letniego mężczyznę, kierującego także Oplem z prędkością 104 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi ukarali kierowcę mandatem karnym w kwocie 400 zł. i 10 punktami karnymi. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy na co najmniej 3 miesiące.


Grajewscy policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu oraz o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas jazdy. Kilka minut dłuższej, ale bezpieczniejszej jazdy może decydować o życiu naszym i innych uczestników ruchu drogowego.
KPP Grajewo

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.