niedziela, 5 lutego 2023

Szczuczyn

  • 15 komentarzy
  • 5622 wyświetleń

Zbiórka na Sztandar

 

sobota, 4 lutego 2023

Ogłoszenie

Komentarze (15)

O co chodzi z tym SZTANDARDEM? Czy każdy datek ma być sztandardowy czy jaki?

Mogliby państwo napisać ile już nazbierali, ... Jaki jest koszt sztandaru?

Jaki jest całkowity kosz tego sztandaru?

Koszt takiego sztandaru to ok 5tys zl Ale wszystko zalezy od kupującego Sam napewno sie dołożę i nie bede zadawał głupich pytań
ps nie jestem związkowcem

Kochani!!! Związek Piłsudczyków RP oddział Szczuczyn działa od października 2012 r. Mamy marzenie, aby nasz oddział posiadał własny sztandar, który będzie reprezentował nasze miasto i piękny region. Koszt samego sztandaru po negocjacjach to 6000 złotych netto. Jesteśmy organizacją, która funkcjonuje bez żadnych dotacji, wyłącznie ze składek członkowskich. Jesteśmy wdzięczni ludziom dobrej woli za wszelką pomoc. Dziękujemy OSOBIE, która umieściła naszą prośbę na Portalu. Ze zbiórek pozyskaliśmy 1980 zł.

Nowy starosta może coś pomoże :)

Jacek, choć sam bełkoczesz Jack, mogłeś podpisać się nazwiskiem i nie ubliżać dla polskiego imienia własnego i temu, co jest na plakacie oraz idei z tym związanej. Tekst jest bardzo wyraźny, który mówi, że Związek Piłsudczyków RP oddział w Szczuczynie chce (a nawet powinien) mieć sztandar swojej patriotycznej jednostki. Jack, formułujesz szyderczą strofę w której wyrażasz się dwukrotnie sztandardem, sztandardowy. Nie chcę wiedzieć, czy masz rację i w jakim kontekście tych słów użyłeś, bo ważne tu jest to, że w ogóle tak się wyraziłeś! To jest haniebne. Jesteś Polakiem, jesteś patriotą daj jakąkolwiek składkę na szczytny cel i nie wymawiaj. Jesteś wrogiem Polski i siedzisz zakamuflowany w jakiejś partii, to chociaż nie zabieraj głosu jako pierwszy, nie twórz imperium zła i nie kalaj w polskie gniazdo. Bez Ciebie damy sobie radę. Jeśli chcesz piątego rozbioru RP, czyń to. Historia wciąż potwierdza, że zdrajcy ujawnią się podczas walki. Jeżeli ogólnie jesteś przeciwny dawaniu szacunku polskim sztandarom, to ciesz się komunistycznym śladem, gdzie do dziś pisze na sztandarze nieadekwatnie do rzeczywistości - Gminna Szkoła Zbiorcza. Szkoła, to nasze imperium wiedzy, to ona daje wszystkim i wszelkie początki, ale szkołę nie stać na zmianę sztandaru, to może Ty zasponsorujesz? Jesteś z tego dumny, czy w ogóle dumy nie posiadasz i nie ważne Tobie jest czyj chleb jadasz.

Członek honorowy zprp pisze mocny tekst i od razu wytacza armaty przeciw oponentom nazywając ich zdrajcami i komunistami. Tymczasem to Piłsudski był socjalistą który pomógł bolszewikom przetrwać trudne czasy gdy ich los wisiał na włosku podczas kontrrewolucji dowodzonych najpierw przez gen Denikina, a później przez gen Kołczaka. W końcu on socjalista oni bolszewicy mają wspólny korzeń. Polecam w wikipedii przeczytać Historię gen Tadeusza Rozwadowskiego - prawdziwego autora Cudu nad wisłą, który przypisał sobie Piłsudski. Oraz ciekawą pozycję Piotra Zychowicza "Pakt Piłsudski -Lenin". Warto poszerzyć horyzonty myślowe Panie Członku Honorowy.

Do: Członek honorowy ZP RP- czytając twoje wypociny, myślę, że jesteś tylko "członkiem" a w szkole to chyba siedziałeś w oślej ławce. Brak składu i ładu.

Szczuczyńscy Piłsudczycy, sztandar się zdobywa ale cudzy na polu walki, swój otrzymuje się w darze za wspaniałą działalność na rzecz swojego środowiska. Trochę krótko działacie na tym polu, pochwalcie się swoimi osiągnięciami, jeśli będą poważne to i środowisko samo Wam sztandar ufunduje. Adamie, nie mydl oczu, sztandar będzie Was reprezentował, a nie miasto, a tym bardziej piękny region. Inne organizacje ciężko pracują kilkadziesiąt lat by zasłużyć na sztandar, samo MARZENIE to nie wszystko. Życzę powodzenia.

Nawiasem mówiąc ... cud jak cud Rozwadowski, słusznie jest ojcem wygranej warszawskiej ale największym przegranym był Stalin , który ze swoimi wojskami nie wsparł działań na linii Warszawy. Lecz tego co nie dokonał w trakcie mniemanego "cudu" dokonał w okresie II wojny światowej i po. Wyrównując z nawiązką swoje błędy i wypaczenia. Nowy starosta będzie działał na rzecz powiatu - bo tworzenie szkół ponad gimnazjalnych od niego szczególnie zależny /w minionym okresie powstało / więc Szczuczyński przybytek leży w żargonie zapaśniczym na łopatkach - brak uczni, kierunków finansowanie tego zakrawa na wyrzucanie pieniędzy w przysłowiowe błoto więc chociaż sztandar zostanie. Bawimy się w patriotów.

Ludzie! Jak chcę w jakiś sposób pomóc to pomagam, jak nie to omijam szerokim łukiem i to tyle w temacie. Nie rozumiem tego podniecania i plucia jeden na drugiego. Trochę kultury. Uważam, żę xz z tym "członkiem" to przegiąłeś. To już jest powód, żeby zgłosić to na policję, celem identyfikacji. Rozbawił mnie wpis byłego ucznia. Co ma piernik do wiatraka? ZPRP to jedno, a jakaś tam szkoła to drugie. W ten sposób to promocji nie zrobisz, a jak jesteś mieszkańcem tego miasta to już w ogóle Cię nie rozumiem.

Do były uczeń. Ja też byłem uczniem tej szkoły i mam pytanie? Co masz na celu plując tym jadem? Nie wiem czy ta szkoła leży na łopatkach czy nie. Wiem jedno, że jako absolwenci powinniśmy Ją wspierać. Czemu ma służyć ten wpis? Powinniśmy robić wszystko, żeby ta jedyna szkoła ponadgimnazjalna w Szczuczynie była w jak najlepszej kondycji. Przemyśl to! To samo się tyczy każdego zakładu pracy, sklepu,urzędu itd. To są miejsca pracy dla mieszkańców NASZEGO MIASTA.

Stanisław rozbawiłeś mnie do łez.Sztandar zdobywa się cudzy na polu walki? To zorganizuj im jakąś ustawkę niech walczą hahahahahah. Tylko z kim? Może ze Strzelcami albo ze Strażakami? Może im odbiorą sztandar? haha A teraz poważnie!Podpisałeś się jako Stanisław to nie wypowiadaj się w imieniu środowiska. Mnie osobiście nie kręcą piłsudczycy, strzelcy itd. Jestem za OSP. Pozwól niech to środowisko samo zdecyduje. Osobiście uważam, że ostatnio bardzo często ich widać na praktycznie każdej uroczystości. A czy się zasłużyli to się okaże. Myślę, że z tego co ksiądz często ogłasza i dziękuje to coś tam robią. Mówisz, że powinni się pochwalić co zrobili? To Ty się pochwal co zrobiłeś dla tego środowiska? Co Tobie przeszkadza, że ktoś coś robi i chce mieć sztandar? Uważam,że to jest ich sprawa. Dadzą radę to będą mieli. Ja im nie dołożę ale też nie krytykuję. Ich organizacja,ich sztandar,ich sprawa. A co chodzi o promocję miasta i regionu to za bardzo nie mają wyjścia. Jak będą gdzieś na wyjeżdzie to chyba nie powiedzą,że są z Psiej Wólki tylko ze Szczuczyna. A to już jest promocja Stanisławie. Pozdrawiam życzę abyś pozbył się zawiści bo to Cię psychicznie wykończy.

Czytając to, co niektórym łatwo ślina na tekst przerabia, nasuwa się myśl, kim jesteście? W tym czasie, kiedy zabawiacie się teorią w zdobywaniu antypolskiej wiedzy, uwiarygodnionej do opisu głupstw, Ojczyznę może wam rozkradają. Czy na pewno to jest jeszcze Polska, jeśli tak się wypowiadacie przeciwko sobie? Naród przebrany podrzuca wam wiedzę na uczelniach i we wszystkich ośrodkach decyzyjnych, a wy uważacie, że jest dobrze. Nie znacie prawdy, co wróg robi z naszym krajem, tak jak i nie wiecie, że to on robi zamieszanie w naszym narodzie po to, żeby mógł zwyciężać. Jemu się udaje, bo Polacy chrupią podrzucaną marchewkę, są skłóceni i skutecznie walczą ze sobą, często nie wiedząc, że np. o wpływy walczą wciąż te same plemiona. Stanisławie, stosujesz perfidię, bo wątpię, że to jest imię twoje. Sztandar potrzebny jest Piłsudczykom i nie trzeba go zdobywać pod Grunwaldem ani w obronie Izraela, USA, itp., a tym bardziej podczas twojego, patriotycznego letargu. W mesjanistycznych kręgach z premedytacją podrzuca się zabawki do wypełniania nimi czasu. Wprowadzając komentarzami chaos w mediach, wiemy kto jest jawnym szkodnikiem sprawy polskiej. Szczuczyńska szkoła ma się na tyle normalnie, jak i inne średnie szkoły polskie w Polsce. Dla byłego ucznia lepiej będzie żeby wiedział, że cierpieniem szkół nie jest brak uczni, tylko obca polityka kształtująca taki plan, żeby nas było mało. Ponadto podział dóbr zmusza ambitnych absolwentów, a nawet uczniów do opuszczania kraju, w którym podrzucono gloryfikowanie przemyślanej mody na brodę. Oponenci sztandaru, macie już ją, bo w mediach ona masowo występuje, a po polsku wprost razi. Dąbrowski pouczając, co innego pisał Dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.