sobota, 25 maja 2024

Kultura i rozrywka

Zbiórka baterii - konkurs

Marszałek Województwa Podlaskiego organizuje konkurs dla szkół na zbiórkę zużytych baterii. Główna nagroda to 12 000 zł. Konkurs odbywa się w ramach publicznych kampanii edukacyjnych - informują wrotapodlasia.pl


Konkurs na zbiórkę zużytych baterii nawiązuje do ustawy o bateriach i akumulatorach, która określa m.in. jak postępować w sytuacjach wprowadzania do obrotu oraz stosowania baterii i akumulatorów, a także gospodarowania nimi, jako odpadami w momencie, gdy zostały zużyte i nieprzydatne ich użytkownikom.

Placówki publiczne (szkoły podstawowe, gimnazja i zespoły szkół kształcenia podstawowego i gimnazjalnego) przez najbliższe tygodnie będą zbierać zużyte baterie.

W ramach konkursu zbierane będą zużyte baterie i akumulatory przenośne (małogabarytowe). O zwycięstwie decyduje waga zebranych baterii i akumulatorów w przeliczeniu na liczbę uczniów w danej placówce. Zbiórka potrwa od 31 października do 30 listopada 2013 r. Ważenie zebranych baterii odbędzie się od 2 do 5 grudnia 2013 r.


CENNE NAGRODY !
3 nagrody główne dla zwycięskich szkół, o wartościach około:
I miejsce –12 000 zł, II miejsce -  8 000 zł, III miejsce -  6 000 zł.

Jako nagrody główne przewidziano pomoce naukowe i wyposażenie sal dydaktycznych.

3 nagrody indywidualne – o wartościach ok. 2000 zł, 1500 zł, 1000 zł dla uczniów, którzy dostarczą do swoich szkół najwięcej zużytych baterii      

Konkurs ma charakter wojewódzki.

Regulamin konkursu.doc

Karta zgłoszeniowa.doc


Chęć udziału w konkursie należy potwierdzić wysłaniem zeskanowanej karty zgłoszeniowej na adres e-mail:
piotr.leczycki@wrotapodlasia.pl i izabela.woroniewska@wrotapodlasia.pl do 30 października 2013 roku.
W przypadku braku możliwości przesłania karty zgłoszeniowej drogą elektroniczną, można wysłać ją faksem pod nr 85 66 54 472.

 


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.