Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12462 wyświetleń

Zbadaj swoje piersi 7-12 V

W Grajewie w dniach od 7 do 12 maja 2009 roku na Placu przed Urzędem Miasta Grajewo (ul. Strażacka 6 A) ustawiony będzie mammobus "Centrum Usług Medycznych" Fado S.A.
       Badania są finansowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są panie od 50 do 69 roku życia.
Rejestracja telefoniczna: 0 801 080 007 (tylko z tel. stacjonarnego) oraz 0 58 511 34 56.

Mammobus jest specjalnie zaprojektowany dla potrzeb mammografii, posiada poczekalnię, dwie przebieralnie i gabinet badań, jest także wyposażony w klimatyzację i system ogrzewania.
Zgodnie z zaleceniami kontrola mammograficzna powinna być przeprowadzana:
- w wieku 35-39 lat - przynajmniej jedna mammografia,
- w wieku 40-49 lat - co 2 lata mammografia,
- w wieku 50-60 lat - co roku mammografia,
- po 60 roku życia - według wskazań lekarskich, zwykle, co 1,5 - 2 lata
Przed przystąpieniem do badania pacjentki wypełniają specjalnie opracowane ankiety, które zawierają informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy.
Jedno badanie obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie projekcje na każdą pierś). Pacjentki otrzymują wynik badania po ok. 14 dniach pocztą na adres domowy. Zdjęcia opisywane są przez doświadczonych lekarzy radiologów posiadających odpowiedni stopień specjalizacji.  źródło grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Z wizytą u wyjątkowej rodziny

Komentarze (7)

Taaaa, w zaleceniach jest napisane, że w wieku 35-39 lat powinna być zrobiona jedna mammografia w roku. HMym... to dlaczego nie zrobicie badan równiez dla młodszych kobiet za darmo?? wygląda na to, że od 35 roku do 49- panie powinny po prostu nie chorować, albo ich status materialny ppowinien, wrecz musi pozwolic na zapłacenie za takie badanie. Nasza ukochana ojczyzna i jej włodarze...

Proszę o napisanie w jakiej cenie jest wykonanie badania mammograficznego.

Oby tylko sprzęt w mammobusie miał aktualne certyfikaty i dopuszczenia bo za jakiś czas może się okazać, że zdjęcia są niewyraźne i lekarze błędnie zinterpretują badanie.

Badanie kosztuje 70 zł.

popieram wypowiedz 37-latki moim zdaniem badania wszyskie powinni byc daremne po co płacimy tak duze skladki zus , jakie sa obecnie daremne badania ? ,bo skierowanie na jakie kolwiek badanie to trzeba wyżebrac od lekarza rodzinnego-48-latka

dlaczego nie ma badan darmowych dla tych trochę młodszych pań?a,bo je stać! będą czekać do 50tki to już będzie rak.

mam 22 lata i wykrylam guza onkolog dal skierowanie na usg(za miesiac dopiero badanie usg), ale czy moglabym w tych dniach skorzystac z mammografu, nie chce jeszcze miesiac zyc w niepewnosci.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.