sobota, 21 maja 2022

Kraj

Zatrzymany w pościgu

20-letni obywatel Litwy nie zatrzymał się do kontroli. Po 30 kilometrowym pościgu wpadł w ręce augustowskich policjantów.

Wczoraj wieczorem policjanci z Augustowa nadzorowali ruch pojazdów odbywający się na drodze krajowej nr 61. Około godziny 20:00 w miejscowości Bargłów Kościelny postanowili skontrolować golfa na holenderskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca nie zatrzymał się jednak do kontroli i zaczął uciekać w kierunku Augustowa. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg próbując zatrzymać volkswagena. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie reagował na sygnały mundurowych, ciągle przyśpieszał i nie dawał się wyprzedzić. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów kierujący skręcił i zaczął uciekać w kierunku Białegostoku. Jednak przed Sztabinem czekała już na niego policyjna blokada drogi, do której dołączyli także kierowcy ciężarówek. Tam, po przejechaniu ponad 30 kilometrów, uciekinier został zatrzymany. Okazał się nim 20-letni Litwin. Ponadto samochód, którym jechał miał uszkodzony zamek w drzwiach kierowcy oraz wyłamaną stacyjkę. Auto zostało zabezpieczone na parkingu, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

 Teraz augustowscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Ustalają także skąd pochodzi najprawdopodobniej skradziony golf.  – oficer prasowy KPP w Augustowie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.