Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 13697 wyświetleń

Zatrzymany haker

Dzisiaj  rano funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli do jednego z domów w Grabówce. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że właśnie tam odbierany jest nielegalną droga Internet. Ustalenia policjantów potwierdziły się. Na miejscu zastali 24-letniego mężczyznę, który przynajmniej od roku korzystał z sieci internetowej, której sygnał zdobył w nielegalny sposób. Za pomocą anteny kierunkowej wyłapywał sygnał podszywając się za klientów dostawcy Internetu. Korzystając z programu podawał się za legalnego odbiorcę. W ten sposób osłabiał sygnał dostarczany do abonentów, przez co niektórzy z nich rozwiązali umowę z dostawcą. Firma rozprowadzająca sieciowy Internet traciła w ten sposób zyski.

Dodatkowo w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli  kartę dekodującą sygnał jednego z operatorów telewizyjnych oraz trzy tunery do odbioru różnych telewizji. Sprawca posiadał także kompletny sprzęt do przerabiania takich kart. W jednym z pokojów stał komputer, całkowicie przystosowany do rozpowszechniania telewizji, tzw. sharingu. Funkcjonariusze sprawdzą, czy haker wcześniej nie trudnił się tym przestępstwem. Oprogramowanie komputera też było nielegalne. Pirackie były także płyty z innymi programami i systemami, które w domowym zbiorze posiadał mężczyzna. Jak zeznał, cały sprzęt , programy i urządzenia kupił przez Internet, który był odbierany nielegalnie. Teraz mężczyzn odpowie z kodeksu karnego za włamanie się do sieci komputerowej oraz zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych za wytwarzanie urządzeń do obejścia zabezpieczeń  przed odtwarzaniem. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 
sierż. Kamil Tomaszczuk

Komentarze (13)

cholera to dla gostka nie pykło.... ale może podziekować sasiadom bo to pewno oni zawiadomili organy ścigania...

No i dobrze robił, politycy maja zysk z oszukiwania to on tez chcial miec :P:P heh

3 lata ??:D:D haha to za zabicie gołębia dostaje sie 2 -

Radzę zajrzeć do słownika i upewnić się co do znaczenia słowa 'haker' ehh to igrajewo

szkoda gadać ... "pomysłowy dobromir" ma racje zajżyjcie do słownika co to znaczy haker i co haker robi...

czy wy naprawe idziecie po trupach ludzie przebudzcie sie, i tak wszystko przepadnie raz sie zyje wybierz droge najleprza porownaj to z reszta wybierz droge najleprza a hakera to jeszcze poszukacie gitfunfle nie dla psa kielbasa szczury ciapate aport psy szukacie kropli w stogu siana ale macie plytkie osobowosci .Ty koles sam jestes hakerem!!!

za znecanie sie nad dziewczyna ktorapsychicznie nie wytrzymala i sie powiesila 3 miesiace w osrodku a za sciaganie internetu na lewo 3 lata, czy to nie jest dziwne?

@znawca jednak, & @pomyslowy dobromir
Jak pewnie zauwazyliscie autorem tego niusa nie jest jakis redaktorek z igrajewo, jakis sierz. Tomaszczuk. Wnioskując po starszych wiadomosciach to chyba jest nius komendy w bialym.

core wy nie macie kogo lapac tylko glupotami sie zajmujecie bandytow a nie ludzi tak jak on

Jaki haker. poprostu pomyłowy człowiek, bez kitu za takie cos 3 lata :/ bez przesady

Osoba ktora pisala ten artykul chyba nie ma pojecia co to lub kto to jest haker. Jezeli wlamal sie do sieci, to tylko zwykly lamo-wardrivingowiec ;] nic wiecej.

Zdolniacha ne ma co... .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.