Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 4312 wyświetleń

Zatrzymali podejrzanego o oszustwa na seniorkach

Policjanci zatrzymali 43-latka podejrzanego o oszustwa na podlaskich seniorkach. Wierzyły, że pomagają swoim bliskim. Straciły łącznie 55 tysięcy złotych i 100 dolarów. Mężczyzna decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 


Białostoccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępstw przeciwko mieniu, wspólnie z policjantami z komendy głównej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa na dwóch białostockich seniorkach. Seniorki straciły łącznie 55 tysięcy złotych i 100 dolarów. Do tych oszustw doszło pod koniec stycznia. W jednym przypadku wieczorem do drzwi mieszkania 88-latki zapukał mężczyzna. Gdy otworzyła usłyszała od niego, że syn spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze na kaucję, aby mógł wyjść na wolność. Kobieta przekazała mężczyźnie 40 tysięcy złotych. W drugim przypadku do 90-letniej seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za wnuka. Powiedział, że potrącił kobietę w ciąży i potrzebuje pieniędzy na poręczenie majątkowe. Seniorka spakowała 15 tysięcy złotych, 100 dolarów i przekazała mężczyźnie. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili tożsamość odbierającego pieniądze. To 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Mężczyzna po zatrzymaniu usłyszał 2 zarzuty oszustwa i decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP w Białymstoku

Komentarze (7)

Tępić takich oszustów jak szczury

No i teraz sad i wyrok ale taki by oprocz wiezienia stracil caly dorobek swego marnego zycia. Wszystko. Niech po wyjsciu zajmie sie ciezka praca by stac go bylo na jedzenie.

Sąd powinien upubliczniać wizerunek oszustów we wszystkich możliwych mediach, może to coś pomoże

Super,że tacy są wreszcie za kratkami, działaja w całej Polsce.Lekki zarobek się marzy,powinni pracować odbywając karę.Brawo policji działa i to jest super

Niech odda osobom co straciły, to przede wszystkim. Plus naddatek jako rekompensatę

Mowa oczywiście tylko o przypadkach ujawnionych więc nie ma co go żałować i dowalić na maksa.

Tacy ludzie wykorzystujący naiwność ludzi starszych to najgorsza grupa. Minęły czasy gdy nawet złodzieje mieli swój kodeks honorowy i nie zdziwiło by mnie gdy tacy ludzie nie mieli szacunku innych więzniów. Druga sprawa to bardzo niepokojący wzrost skali takich przestępstw, szczególnie internetowych i bardzo mała ich wykrywalność. Dlatego mimo dużego zaangażowania mediów odnośnie ostrzegania, proponuję by to starsze pokolenie przyzwyczajone do ufności ludzkiej, uczulać, tłumaczyć czym jest ostrożność w sieci online. Szczególnie jeśli chodzi o portale bankowości online.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.