Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9148 wyświetleń

Zatrzymał pijanego kierowcę

Dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że policjant białostockiej komendy, będący poza służbą zatrzymał pijanego kierowcę samochodu ciężarowego. Szybka reakcja funkcjonariusza pozwoliła wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna dziś usłyszy zarzuty, a jego sprawą zajmie się teraz sąd.

14.07, przed godziną 21–tą dyżurny grajewskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że na trasie K61 - pomiędzy Rajgrodem a Grajewem doszło do zatrzymania pijanego kierowcy samochodu ciężarowego. Interwencję podjął 33–letni funkcjonariusz białostockiej Policji, który będąc poza służbą zauważył, że środkiem drogi jedzie ciężarówka. Sytuacja wyglądała groźnie. Samochody jadące z naprzeciwka zmuszone były do ucieczki na pobocze drogi. Mundurowy natychmiast podjął interwencję, zatrzymał kierowcę ciężarówki i uniemożliwił mu dalszą jazdę. W trakcie czynności okazało się, że kierujący ciężarowym volvo jest nietrzeźwy. Badanie wykonane przez policjantów grajewskiej drogówki, którzy przybyli na miejsce wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 46-latka. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a także naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz czeka go proces sądowy. 

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie.

niedziela, 29 maja 2022

17 czerwca zmiana w OC

Komentarze (2)

Brawo dla odważnego gościa!

brawo, mam nadzieję że policjant jeszcze mu porządnie dokopał w obronie koniecznej

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.