Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 10470 wyświetleń

Zasłużeni dla naszego regionu

Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego została ustanowiona Uchwałą Nr XXXIX/510/06 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 3 lipca 2006 r. Zarząd Województwa Podlaskiego w drodze uchwały podjętej na wniosek Komisji Odznaki Honorowej Województwa Podlaskiego przyznaje „Odznakę” osobom fizycznym oraz osobom prawnym, w tym jednostkom samorządu terytorialnego i jednostkom organizacyjnym nie mającym osobowości prawnej, które całokształtem działalności publicznej, społecznej i zawodowej przyczyniły się wybitnie do rozwoju i promocji Województwa Podlaskiego.

 Kolejnych pięć osób z województwa będzie mogło nosić Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.

 Po pozytywnym zaopiniowaniu przez komisję odznaki zarząd województwa przyznał odznaczenie:
Helenie Kozłowskiej (działaczka społeczna ze Sztabina, red. naczelna miesięcznika „Nasz Sztabiński Dom”);
Aleksemu Charkiewiczowi (pedagog, założyciel i wieloletni animator Zespołu Pieśni Hajnowskiego Domu Kultury „Echo Puszczy”,
członek Zarządu Stowarzyszenia Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce);
Jarosławowi Augustowskiemu (starosta powiatu grajewskiego);
prof. Sławomirowi Dobrzyckiemu (kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej USK w Białymstoku);
prof. Jackowi Niklińskiemu (rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku).

Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego zarząd przyznał również  Podlaskiej Federacji Sportu w Białymstoku.

 

Z wnioskiem o przyznanie „Odznaki” może wystąpić:

 1.Wojewoda Podlaski,

2.Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego,

3.Marszałek Województwa Podlaskiego,

4.komisje Sejmiku Województwa Podlaskiego,

5.organy statutowe jednostek samorządu terytorialnego,

6.organizacje społeczne, gospodarcze, związki i stowarzyszenia.

 

Komentarze (15)

Za co pytam? Władza sama się odznacza i wynagradza?

Gratulacje!!!!!!!

szkoda, że nie ma info za co takowe odznaczenie?

Podzielam wątpliwości leszcza! Za co? Może należałoby dopisać uzasadnienie?

BRAWO PANIE JARKU ! GRATULACJE ! ZDROWIA I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO W DALSZEJ PANA PRACY ZAWODOWEJ DLA DOBRA NASZEGO POWIATU ,WOJEWÓDZTWA ,OJCZYZNY A TYM SAMYM DLA NAS WSZYSTKICH A TAKŻE TEGO SAMEGO W ŻYCIU PRYWATNYM !!! Jeśli ktoś otrzymuje jakoś odznakę, medal lub nawet jakoś nagrodę np. pieniężną to najpierw jest ktoś , kto do tej nagrody taką osobę wystawia oraz udziela jej rekomendacji uzasadniającej ten wybór ! Później jest chyba jakaś komisja , która to wszystko ocenia i występuje wyżej do akceptacji danego wniosku ! Wiem , że przyczepicie się znów , że można taką odznakę dostać np. za piękny uśmiech lub za wazeliniarstwo ! Na pewno nasz Starosta w pełni na taką odznakę zasłużył bo gdyby nie to , to by jej nie otrzymał ! Ja np. bym temu Panu przyznał coś takiego np. za wspieranie i pomoc dla Ośrodka Terapii Zajęciowej oraz Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych !Jeśli ktoś chce to zawsze coś dobrego znajdzie w każdym człowieku , w jego pracy i w jego życiu !A tak naprawdę – nie zazdrośćmy jemu tego nic nie znaczącego „ kawałka blachy „ ! Ja takich miałem około 1 kg i co mi to dało? Nic ! W końcu dałem dzieciom do zabawy ! Mieli radochę ! A co do Pana Starosty , to czy na pewno nic dobrego nie widzicie w jego pracy ? Proszę idźcie do niego osobiście czy do jego sekretariatu , to tam dowiecie się szczerej prawdy oraz to , za co otrzymał tą odznakę !

do leszcza i karasia zgadzam sie z wami

Gratulacje! cieszymy się razem z panem.

Panie Lechu pan chyba żartuje?!Jeśli pójdę do starosty lub jego sekretariatu to dowiem się za co on otrzymał tę "blachę"???To informacji na ten temat udziela sekretarka czy starosta osobiście?A może wiszą one na ścianach...???Wg mnie uzasadnienie powinno być opublikowane w internecie i podane do publicznej wiadomości ..

SZANOWNY PANIE KARAŚ ! Tak – ma Pan szczerą racje ! Takowa informacja powinna być podana od razu z informacją o przyznaniu tego nieszczęsnego i jak widzę kontrowersyjnego oraz zawistnego kawałka blachy ! Mam szczerą nadzieję, że Pan Starosta pogrozi komu trzeba palcem za niezbyt dokładną i wyczerpującą informację , która z opóźnieniem ale powinna się ukazać ! A to , co napisałem uprzednio , to nie w sensie złośliwym ! Jeśli tak to Pan i inni odebrali to BARDZO PRZEPRASZAM !!!

Gratulacje dla Pana Starosty!

Najszczersze gratulacje Panie Jarosławie-właśćiciel i pracownicy Dworku VICTORIA

Tylko spoko, bo zagłaszczecie Pana "JARO" na śmierć.Dalej pytam za co i po co - drodzy fani?

Serdeczn e Gratulacje za wkład pracy ponoszony przez p, Staerostę na rzecz naszego środowiska.Z wyrazami wdzieczności Ana Zielińska prezes SWISON

Panie Lechu R nikt nie zazdrości staroście tych blach! Może sobie starosta założyć nawet kącik medalowy w starostwie. Niesmak budzi fakt, że władza zawsze jako pierwsza wypina pierś do medali i przeważnie wg. nas szaraków niesłusznie je otrzymuje, bo nie wiemy za co je przyznano, np. podczas święta strażaków najpierw ordery wręczano "włodykom" a jakieś brązowe strażakom ...Tym ostatnim wiemy za co -ratują nasz dobytek i nasze życie narażając własne. Ale za co otrzymali je pozostali? Tak jest i z tym odznaczeniem . Nie byłoby negatywnych opinii, gdyby wszyscy poznali zasługi starosty dla regionu, my ich nie znamy , a widzimy ludzi,którzy nie mają pracy i nie mogą jej znależć, młodzi ludzie wyjeżdżają,wprowadza się nieuzasadnione oszczędności np. w szkole mojego dziecka jest zimno ; itp.Więc napiszcie za co ta nagroda i będzie po problemie.Jest demokracja,skoro chcemy wiedzieć to potraktujcie nas wyborców poważnie!

karaś-trafiłeś w sedno sprawy taka jest prawda.Starczy odczytać powyższe wpisy a reszta sama nasunie się na myśl.A za co to tak dziękuje właściciel dworku Wiktoria?za co dziękuje pani Anna Zielińska?może mnie oświecą jaki do wkład pracy został wniesiony przez Pana Starostę?
zapewne za świetnie utrzymane drogi powiatowe,świetnie funkcjonujący z pełnym zapleczem grajewski Dworzec PKP itp.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.