sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

  • 38 komentarzy
  • 12092 wyświetleń

Zasługujemy na pływalnię

          Budowa krytej pływalni oraz pomoc finansowa Szpitalowi Ogólnemu w Grajewie to główne tematy rozmów Burmistrza Krzysztofa Waszkiewicza, Przewodniczącego PO w powiecie grajewskim Stanisława Adama Doliwy z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jarosławem Dworzańskim oraz Przewodniczącym Sejmiku Mieczysławem Bagińskim.

Marszałek Dworzański zadeklarował kolejny raz chęć wsparcia ze strony Zarządu Województwa budowy basenu w Grajewie. W chwili obecnej cała inicjatywa spoczywa w rękach władz Grajewa i to one są w głównej mierze odpowiedzialne za obecny stan rzeczy – zauważył Dworzański. Marszałek wyraził uznanie dla inicjatywy obywatelskiej w tym zakresie.. Przewodniczący Doliwa przypomniał, że jesteśmy jednym z niewielu miast tej wielkości, które nie posiada krytej pływalni.  

Podczas spotkania omówiono również kwestię wsparcia ze środków unijnych budowy nowego wysypiska śmieci oraz dróg na terenie naszego powiatu. Na zakończenie spotkania Antoni i Tomasz Dudzińscy wręczyli gościom  zaproszenia na sobotnie obchody święta 9. Pułku Strzelców Konnych.

 AJ

 więcej na: www.po-grajewo.pl/basen.htm

Komentarze (38)

nie chcę nic mówić ale nasze miasto nawet nie stać na utrzymanie kina>>>a co do basenu to długi temat>>

ale PR - aż zęby bolą Pani Joanno wstyd mi za panią

Fakty: Zambrów (miasto porównywalne) dopłaca rocznie do basenu 400 000 zł. Zakładając, że tyle dopłaci Grajewo da to mniej niż 1% budżetu miasta. Fakt, nie stać nas.

A kim jest ten Antoni i Tomasz?
Chyba jakaś kryptoreklama

A kiedy wybory na burmistrza? Z tego co pamiętam to obiecanki o basenie są zawsze przed wyborami na burmistrza.

Niestety sprawa KINA świadczy tylko o naszej społeczności. Jeszcze jakiś czas temu wszyscy(na tej stronie w komentarzach również) krzyczeli , chcemy kina, dlaczego tak długo trwa remont itd.
Teraz jak kino już jest to w kinie pusto. Chodzę bardzo często do kina, ale średnia na widowni to ok 15 osób(pewnie nie starcza z biletów na prąd, nie mówiąc o reszcie kosztów) Raz nawet nie puścili seansu bo było nas 3 , a min liczba widzów do wyświetlenia seansu to 10 osób!!! Z basenem będzie to samo. BĘDZIE PUSTY. TYLKO KOSZTY UTRZYMANIA BĘDĄ ZNACZNIE WYŻSZE NIŻ KINA. A KTO ZA TO ZAPŁACI ??? MY Z NASZYCH PODATKÓW.

A gdzie hala przy PG 3 i SP4 . Panie i panowie Radni czas to spełnić. Panie Burmistrzu to też Pana sprawa.

ja myślę że spokojnie basen się utrzyma. patrząc na to ile grajewiaków spotyka się na basenie np. w ełku. Większość zrezygnowałaby z ełku i chodziłaby na basen w Grajewie - na miejscu. ;)

Po nasz kraj lubi wydawac pieniądze podatników tak jak i nasze miasto lubi to robic ale nic nie robią dla nas obywateli ciagle sie kucą i tylko gadaja smiech

a koscioly rosna jak grzyby po deszczu:D

Monika to powiedz ilu tam gajewiaków się spotyka 2 może 3?

Ja uważam , że obojętnie co się robi to lepiej niż nic nie robienie. Każda inicjatywa powinna więc być wspierana. Marnowania pieniędzy zaś pewnie nie w kinie , boisku, sali i pływalni powinno się szukać.Mój śp. Dziadek mówił , że lepsze nawet dłubanie w nosie od ,,LB". Więc mimo , że pewnie polityki w tym sporo ja wspieram i nawetjestem w stanie pomóc , jeżeli można?

PO co gadacie takie bzdury. Grajewiacy jeżdża do Ełku zamast chodzic na pływalnie tu w naszym mieście. W Ełku na pływalni sa bez przerwy ludzie. Czy nie rozumiecie ludzie ze pływalnia jest potrzebna dla wszystkich. Z pływalni powinni korzystac wszyscy. Ja mam 60 lat i wskazane mi jest pływanie rehabilitacyjne i innym 60-latkom równiez. Do wszystkiego potrzebny jest dobry menadżer, do zarządzania hala sportowa równiez. Źle zarzadzana jest hala sportowa bo widocznie ma złego menedzera. Bierzmy fachowców a nie dobrych znajomych to wszystko będzie kwitło. Pływaklnia nie musi przynoscic strat, ale trzeba umiec tym zarzadzac.Wstyd ze dotad Grajewo nie ma pływalni.

do kina chodzi mało osób bo filmy są wyświetlae miesiąc po premierze jak nie dłużej, dlatego każdy zdąży sobie ściągnąć film z neta :D

Poco ogłaszać takie obiecanki. Niech ruszy budowa i wtedy można ogłaszać jakie to władze miejskie są "wspaniałe" ...

Witam moim zdaniem basen jest konieczny... z basenu zalecane korzystanie jest dla dzieci-mogą oni w ten sposób rozwijać swoją zdolność ruchową, młodzież na pewno też z miłą chęcią chodziła by na basen, osoby starsze mają wskazane różnego typu rehabilitacje wodne więc i oni by na niego uczęszczali, nie wspomną już że jest dużo kobiet w ciąży które gdyby miały basen na miejscu by na niego uczęszczały, jestem również pewna że świeżo upieczone mamy z niemowlakami chciałyby korzystać z basenu:) basen jest potrzebny i nie ma tu co dyskutować:) zamiast narzekać lepiej wesprzeć naszą władze i pomóc im zrealizować te plany:) najważniejsze że chcą w ogóle coś robić:) pozdrawiam:)

Jak czytam problem w pieniążkach w budżecie i kosztach bieżącego utrzymania basenu. Skoro z biletów nie da się utrzymać basenu do może zamrozić podwyżki pensji w miejskich szkołach, przedszkolach, spółkach i samej adminstracji urzędu. Już słyszę wycie zachwyconych obywateli miasta Grajewo. To sobie popływamy.

Szybciej następny kościół wybudują niż basen

coś mi się wydaje że znowu jakiś kabareton czyli kampania wyborcza na horyzncie jak zaczynają gadki o budowie basenu zwykłe bicie piany potem sprawa ucichnie jak zawsze

nasz drogi pedagog pan Doliwa znów mocno zaangażowany

JAK WIDZĘ TO TYLKO PŁYWALNIA I PŁYWALNIA.
Mam jednao zasadnicze pytanie: czy ktoś był tak łaskawy i policzył ile ta pływalnia przyniesie strat.
Dla przykładu w mieście Ełk /56 951/ludności i przynosi same straty.Grajewo/22 347/ludności i ma przynosić co???

A może by tak nasi księża wstrzymali powiedzmy na rok budowę kościoła i ogłlosili, że wszystkie datki na kościół zbierane przez ten rok pójdą na budowę ? Założę się, że basen stanął by w bardzo krótkim czasie. PZDR

Oczywiście, że basen jest potrzebny. To już nawet nie luksus a wymóg czasu. Nie ma się nad czym zastanawiać basen powinien być tylko zarządzać nim musi osoba operatywna, znająca się. Po co jeździć do Ełku skoro istnieje szansa na basen w Grajewie. Nie zmarnujmy tej szansy:)

Do łysy: Kliknij na link pod tekstem i wszystkiego się dowiesz. Pozdro

BUDOWAĆ BASEN RAZ DWA!

a będziecie się myć przed basenem, a ile macie matrów wody na miesiąc jak po 2 lub trzy to od basenu wara!!!! Jak tu krzyk o podwyżkę wody o kilkanaście groszy, to ba basen wyda? (chyba aby się domyć1).

Ja myślę, że musimy przestac sie licytować jak małe dzieci. Miło byłoby gdyby stanął basen, ale obawiam się, że byłoby jak z kinem. 3 miesiące (oby) byłoby full ludzi, bo każdy przyszedłby z ciekawości. Potem to już tylko pustki i płatne lekcje WF na basenie aby wyciągnąć jakoś pieniądze, przynajmniej od rodziców. Kasa miasta też ma jakieś granice. Zacznie się budowa basenu i zostaną przystopowane inwestycje w mieście. Gdzieś nie podłączą CO, gdzieś kanalizacji, drogi nie będą miały asfaltu. Decyzja o budowie to nie jest prosta kwestia. Pozdrowienia dla wszystkich ściągających filmy z netu. To wasz argument, aby nie chodzić do kina. Ja dopiero w kinie wiem, że oglądam film, chociaż w domu mam niemały telewizor i dobre audio. Duży ekran i dżwięk z efektami powodują, że czasem człowiek w kinie łapie za oparcie fotela. I to jest to!!!. Wam życzę powodzenia i wielu wrażeń z oglądania ściąganych z netu filmów na 21 calowych telewizorach. Po prostu rewelacja. Niektóre filmy ściągają sie kilka dni. Przeliczcie sobie prąd, który ciągnie przez ten czas komputer i okaże się, że bilet do kina nie jest wcale taki drogi.

Wow - ten tekst pojawił się też na stronie krajowej PO. Już teraz cała Polska wie, że Grajewo nie ma basenu!

Ełk ma jezioro w granicach miasta,więc latem basen świeci pustkami.Grajewo oprócz akwenów wodnych w Central Parku nic mieszkańcom nie oferuje,więc myślę,że basen będzie miał wzięcie.Zwłaszcza,że lekcje wychowania fizycznego mogą się tam również odbywać.

Biblioteka to też oferta! Byłeś tam?

Pomysł budowy basenu w Grajewie to totalna głupota i brak wyobraźni. Mamy mieć basen bo wszyscy maja ?. Ci co naprawdę chcą basenu to sobie pojadą do Ełku i tyle. Poco rujnować i tak cienką kasę miasta, lepiej w te miejsce zrobić chodniki, ulice, kanalizację, to co jest naprawdę potrzebne, a nie leczyć kompleksy .. bo Ełk ma :) haha żal mi was.

basen to zdrowie, kino - zepsuty wzrok:)

Dlaczego mamy ze wspólnych pieniędzy robić drogę dojazdową dla kilku posiadaczy prywatnych domów. Mieszkam w bloku, drogi budujemy i utrzymujemy sobie sami tzn. spółdzielnia z naszych pieniędzy. Basen służy wszystkim. Na marginesie, warto czytać całość ze zrozumieniem. Jest napisane o drogach, szpitalu...

Ma być basen i bez gadania !!!

Ja chętnie bym chodził do kina tyle że nie jest przystosowane dla Osób Niepełnosprawnych a wydawało by się że mamy XXI wiek. Mam nadzieję ze jak powstanie basen to będzie przystosowany bo taka pływalnia pomaga w rehabilitacji i powrotu do zdrowia. Ale znając władze Grajewa to maja w dupie Osoby Niepełnosprawne bo i do Urzędów trzeba wchodzić po schodach.

Sprawa basenu ciągnie się od wielu lat.Jasne że to mrzonki ta budowa.To hit przedwyborczy jak zwykle.Nawet juz teren na którym ewentualnie mógł byż wybudowany basen(tereny na Dwornej gdzie wybudowano Biedronkę)jest nieaktualny.Podam kilka przykladów dlaczego nie zostanie wybudowany basen.Po pierwsze koszty budowy:są tak wysokie że miasta po prostu nie stać,po drugie koszty utrzymania:Liczba szacunkowa uczęszczających na basen i niebotyczna cena biletów nie pozwoli na podgrzanie wody i jej wymianę w przypadku choćby drobnego zanieczyszczenia( Sanepid będzie czuwał)kto mi nie wierzy niech idzie na posiedzenia R.M i zapyta radnych.A co do Hali sportowej przy szkole Nr.4 to miała powstać zaraz po wyborach (3 lata temu i pewnie nie powstanie)Tak to bicie piany.Z poważaniem

Prawda jest taka że to jest wielki wstyd że taka Gmina jak Grajewo niema basenu wstydem jest to że ja musze jeździc do Moniek i do Ełku żeby skorzystać z basenu. Przecież wystarczy pływalnia nie musi to być super hiper wielki basen z 4 zjeżdzalniami itd.

Trzymam z młodą sześcdziesięciolatką, bo rzeczywiście jest młoda- nie narzeka, nie krytykuje tylko zachęca - i nie sięga do polityki
Oby więcej nas takich było nasto- czy kilkudziesięcioletnich - wtedy miasto wyglądałoby podobnie jak Ełk - zawsze coś można poprawić

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.