piątek, 1 marca 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 3999 wyświetleń

Zarząd województwa bez zmian

Zgodnie z piątkową (1.12) decyzją radnych marszałek Artur Kosicki pozostaje na stanowisku szefa zarządu województwa. Przeciw jego odwołaniu głosowało 11 radnych, 16 radnych głosowało za wnioskiem. Oddano też trzy głosy nieważne.


– Po raz kolejny dziękuję za zaufanie wszystkim, którzy głosowali za odrzuceniem tego wniosku. Przed nami dopracowywanie budżetu na przyszły rok i myślę, że teraz nad tym musimy się skupić. Pracujemy i działamy na rzecz województwa – powiedział Artur Kosicki.

 

Sesja nadzwyczajna została zwołana na wniosek grupy dziesięciu radnych z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Głównym punktem obrad było rozpatrzenie wniosku o odwołanie Marszałka Województwa Podlaskiego. To odpowiedź na złożony 28 października br. przez radnych klubów Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wniosek o odwołanie marszałka.

 

https://podlaskie.eu/samorzad/

Komentarze (14)

Lewactwo podnosi łeb?

Przeciw jego odwołaniu głosowało 11 radnych, 16 radnych głosowało za wnioskiem.... to ja już nic z tego nie kumam.

"Przeciw jego odwołaniu głosowało 11 radnych, 16 radnych głosowało za wnioskiem" i dalej ? "Po raz kolejny dziękuję za zaufanie wszystkim, którzy głosowali za odrzuceniem tego wniosku" co za pokrętna logika.

Krystyna: do odwołania Marszałka wymagane jest 3/5 pełnego składu Sejmiku. W Sejmiku jest 30 radnych, z tego 3/5 daje 18 głosów. Taka jest procedura.

Aby odwołać marszałka i zarząd potrzeba było ustawowe 18 głosów, 16 to za mało... dla mnie to polityczna hucpa opozycji

Wynik i interpretacja głosowania dowodzi że wartość lewactwa jest ujemna.

sdf - zgadzam się, pokrętna logika jest cały czas. Przeciwko odwołaniu była tylko jedna trzecia radnych + jeden głos. Dziękował za to że dzięki nim obronił stanowisko.
Krystyna - do odwołania potrzebna kwalifikowana większośc czyli 18 głosów, a była tylko zwykła większość czyli 16 głosów. 3 głosy nieważne biorę za brak odwagi do zajęcia stanowiska lub niechęć do angażowania się po żadnej ze stron.

Dziękuję wszystkim za wyjaśnienie

Ciekawy jestem jak głosował nasz grajewski radny z namaszczenia PSL - WG

Do Agaty. Grajewski radny podpisał się pod wnioskiem o odwołanie marszałka.

Agatka, podpisanie się pod wnioskiem / dla publiki /a głosowanie, to dwie całkiem różne sprawy.

Grajewski radny był inicjatorem

to my lepszego na export nie mamy /

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.