środa, 17 lipca 2024

Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 7469 wyświetleń

Zarobki burmistrzów z województwa podlaskiego

Który samorządowiec ma najwyższe wynagrodzenie zasadnicze? Jakie dodatki do pensji otrzymują? Niedawno radni podjęli uchwały o wysokości zarobków burmistrzów w nowej kadencji. Zobacz, ile zarabiają samorządowcy z woj. podlaskiego.

 

Grajewo
Maciej Paweł Bednarko, nowo wybrany burmistrz Grajewa, zarabia w sumie 19 041 zł brutto.

Kolno
Andrzej Duda, burmistrz Kolna, zarabia w sumie, łącznie z dodatkami, 19 470 zł brutto.

Mońki
Zbigniew Karwowski, wieloletni burmistrz Moniek, zarabia w sumie 16 549 zł brutto plus dodatek za wysługę lat.

Wysokie Mazowieckie
Jarosław Siekierko, burmistrz Wysokiego Mazowieckiego, ma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10 250 zł oraz dodatki: funkcyjny - 3150 zł, specjalny (30 proc. zasadniczego i funkcyjnego) i stażowy (20 proc. zasadniczego).

Siemiatycze
Piotr Siniakowicz, burmistrz Siemiatycz, zarabia 10 250 zł (wynagrodzenie zasadnicze), a do tego otrzymuje dodatki: funkcyjny - 3150 zł, specjalny i za wysługę lat.

Augustów
Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa, otrzymuje 10 400 zł wynagrodzenia zasadniczego, 3350 zł dodatku funkcyjnego oraz dodatek specjalny.

Sejny
Dorian Grzegorz Krauze, burmistrz Sejn, ma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 9000 zł, 2800 zł dodatku funkcyjnego, dodatek specjalny oraz dodatek za wysługę w wysokości 8 proc. wynagrodzenia zasadniczego.

Sokółka
Ewie Kulikowskiej, burmistrz Sokółki, radni przyznali pensję w wysokości 20 039 zł brutto, razem z dodatkami.

Bielsk Podlaski
Piotrowi Wawulskiemu, nowemu burmistrzowi Bielska Podlaskiego, radni przyznali wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 8344 zł, dodatek funkcyjny - 2760 zł, dodatek specjalny - 3331, 20 zł oraz dodatek stażowy.

Zambrów
Kazimierz Dąbrowski, wieloletni burmistrz Zambrowa, otrzymuje 9300 zł brutto wynagrodzenia zasadniczego, 3450 zł dodatku funkcyjnego, 3825 zł dodatku specjalnego oraz dodatek za wysługę lat.

 

 

 

źródło: Gazeta Współczesna

Komentarze (18)

A w Szczuczynie ile burmistrz zarabia?

Miasteczka bogate..idzie się nie dla pieniędzy ...hihi dobre

Który pójdzie za średnią krajową?

I nas na bogato.
Te puste słowa przedwyborcze,że nie dla pieniędzy.

Podajcie zarobki włodarzy ze Szczuczyna, Radziłowa, Wąsosza itd.

W szczuczunie 7300

A dlaczego nie najniższa krajowa?

7300 x 3 hehe tak jest napewno, taka prawda

nadal to mniej niż pani "derektor" szpitala,/

13 tys. miesięcznie na rękę to można zarobić nie będąc burmistrzem, więc nie wiem skąd komentarze zazdrości, jak by dawali 20 tys. na rękę to może bym się zastanowił. Rozumiem że komentujący to albo bezrobotni (renciści, niezdolni do pracy) albo gamonie co potrafią narzekać i wypominać jak to inni mają wspaniale a oni nie....

Nie wiedzialem ze pan Duda jest burmistrzem w Kolnie !

Macie problem, wchodzicie na BIP każdego urzędu kolejno i w uchwały obecnej rady, szukacie od początku tej kadencji i macie jedne z pierwszych dotyczące wysokości wynagrodzenia Wójta/Burmistrza a także Radnych, jedyne czego nie znajdziecie to ile ma stażowego. I po co te rozkminy...

do grajewiak 13 netto gdzie? Tylko mi nie pisz że na czarno albo na najniższa krajową na papierze

Uważam,ze wynagrodzenia wymienionych burmistrzów są śmieszne w porównaniu do nagród i odpraw prezesów jakie lekką ręką ofiarował nasz pan burmistrz przed swoim odejściem.

Bycie burmistrzem to duży stres i odpowiedzialność za miasto i mieszkańców, nienormowany czas pracy, a kasa byle jaka. Gdzie ci ludzie się pchają?

mam ci wymienić zawody w których zarabia się więcej niż 13 tys na rękę ? Lekarze, stomatolodzy itd., ludzie prowadzący własny biznes, dyrektor szpitala ma 20 tys brutto, i wielu innych nie wspominając o 19 milionerach z Grajewa :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.