Wiadomości

"Zaradni" budowlańcy

Dwaj pracownicy budowlani ukradli belki zbrojeniowe o wartości 750 złotych. Wykorzystali okazję, że na sąsiedniej działce nikogo nie było, a sami potrzebowali takich elementów do swoich prac. Ich wyczyn szybko został zauważony i zgłoszony policjantom. 20 i 25-latek zostali zatrzymani.

Zarzuty kradzieży usłyszeli dwaj budowlańcy, którzy z terenu innej budowy wspólnie ukradli belki zbrojeniowe o wartości 750 złotych. To szybko zostało zauważone przez pokrzywdzonych i zgłoszone policjantom. 20 i 25-latek zostali zatrzymani zaraz po zgłoszeniu. Policjanci ustalili, że mężczyźni potrzebowali do swoich prac budowlanych właśnie takich elementów, więc ukradli je sąsiadowi, a na ich miejsce włożyli stare i uszkodzone belki. Mężczyźni wykorzystali fakt, że wczesnym rankiem na sąsiedniej budowie i działce nikogo nie było.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 20-latek był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejszą kradzież. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym. KPP Ełk (16.06.2021r.)

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.