niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 53 komentarzy
  • 6208 wyświetleń

Zaproszenie do debaty wyborczej

Zapraszam do udziału w debacie kandydatów na Burmistrza Miasta Grajewo w dniu 18 kwietnia 2024 r. w Grajewskim Centrum Kultury o godzinie 18.00. Proponuję otwartą formułę debaty z mieszkańcami i transmisją on-line, co umożliwi udział w spotkaniu szerokiemu gronu mieszkańców Grajewa.

 

Komitet Wyborczy Wyborców Grajewskie Porozumienie Samorządowe poniżej przedstawia zasady dotyczące debaty, tj.: 

  • warunki techniczne: miejsce - Grajewskie Centrum Kultury, 18 kwietnia 2024 r. godz. 18:00, czas trwania ok. 1 godziny, liczba planowanej widowni 200 miejsc, z podziałem po 100 miejsc dla przedstawicieli każdego z komitetów;
  • osoba moderująca spotkanie: niezależny redaktor (wynagrodzenie sfinansowane przez oba komitety po połowie);
  • formuła przeprowadzenia debaty: autoprezentacja kandydatów po 2 minuty, odpowiedź na 2 pytania zadane przez moderatora i 2 pytania z publiczności, czas odpowiedzi na każde pytanie 2 minuty. Po jednym pytaniu od kontrkandydata – czas odpowiedzi 2 minuty. Kolejność odpowiedzi losowa.
  • zasady kultury debaty i forma zagwarantowania bezpieczeństwa kandydatom 
    i uczestnikom, tj. wynajęcie ochrony (sfinansowane przez oba komitety po połowie), stanowi to warunek konieczny i wynikający z agresywnej debaty przeprowadzonej przed dziewięcioma laty. Osoby zakłócające przebieg debaty zostaną z sali wyproszone. Osoby będące pod wpływem alkoholu lub środków odurzających nie będą wpuszczone na salę.

    W celu doprecyzowania powyższych zasad zapraszam do kontaktu Pełnomocnika KWW Macieja Pawła Bednarko z Pełnomocnikiem KWW Grajewskie Porozumienie Samorządowe. Zorganizujemy spotkanie robocze (przed debatą). 

Deklaruję swój udział w debacie wyborczej, ponieważ debata kandydatów na urząd Burmistrza Miasta jest doskonałym potwierdzeniem siły demokracji i rangi komunikacji 
z mieszkańcami. Jako Burmistrz miasta prowadzę dialog z każdym Mieszkańcem, w różnej formule, a przede wszystkim nie unikam trudnych i ważnych tematów w trakcie sesji Rady Miasta i dyżurów w okręgach.

 

Oczekuję na dalszy kontakt.

Dariusz Latarowski 

Kandydat na burmistrza miasta Grajewo

 

Komentarze (53)

I to jest klarowne podejście ,nakreślenie zasad -brawo ! Teraz ruch po stronie p. Bednarko ,oby bez wymigiwania się ! Do zobaczenia na debacie ! Ps. Proszę chwilę wcześniej podać dane do transmisji online

Tvn czy Republika będzie?

No jaśniej się nie da. Trudno będzie teraz odmówić drugiemu z kandydatów i wyjść z tego z twarzą.

Oj będzie się działo

Skąd tylu zgromadzicie ? po 100 ? Żeby była Pani Ciszewska to z szkoły by nabrała ... a tak serio jak ja nie jestem ani za jednym ani za drugim to nie mogę zobaczyć jak się drą ?

Bravo Panie Burmistrzu, w II turze oddam na Pana głos.

To zwykły mieszkaniec nie może przyjść i posłuchać.?

Po co Panu ta debata ? Przecież zna Pan doskonale swojego kontrkandydata ? '

Panowie. Ta wasza debata bedzie podobna do debaty meza z zona o sprawach rodziny. Niemniej jednak przypomne Wam, ze jeden z was jako szef debatuje codziennie z zastepca. Nie wierze, ze cos moze sie zmienic. Dlatego tez obecny szef ma moje poparcie.

A gdzie mój komentarz? /

Maćku nie słuchaj i nigdzie się nie wybieraj. /

Daj Boże żeby się nie odbyła./Nic mądrego debata nie wniesie.

Myślę że ekipa sprzątająca nie będzie miała żadnego zajęcia bo P.Dariusz pozamiata kontrkandydata

Powodzenia Panie Darku! Wierzę,że Pan wygra!

Trzeba mieć charakter, żeby podjąć rękawicę.

Gdzie podziało się moje pytanie? Nikogo nie obraziłem a wpis został usunięty.Wolność słowa na tym portalu to kpina.

Shon masz rację. Przed wyborami była możliwość debaty 4. Czytaliśmy oświadczenie jednego z kandydatów o braku woli takiego spotkania wśród pozostałych. Teraz to już z górki. Ja burmistrzem, ty zastępcą, lub odwrotnie . Czyli stary duet w nowej lub starej konfiguracji. Ech, Grajewo.

Panie Darku trzymam kciuki
Do debaty na pewno nie dojdzie zaraz będziemy czytać kolejne oświadczenie

Widać że Pan Latarowski ma plany na przyszłość dla Grajewa, ale też pełen szacunek dla mieszkańców zapraszając na debatę. Jakoś nie widać chęci ze strony kontrkandydata. Dlaczego?

Debata i dyskusja na tematy związane z miastem jest potrzebna, popieram.

Debata dla mieszkańców i 2 pytania z publiczności ? wiec dla kogo ta debata ma być ?

Liczba planowanej widowni 200 miejsc, z podziałem po 100 miejsc dla przedstawicieli każdego z komitetów - To zwykły mieszkaniec nie może przyjść i posłuchać ? wiec dla kogo ta debata ?

My nie chcemy takiej debaty. Dla nas to formalność tylko i wyłącznie Pan Maciek !

Moim zdaniem debata to podstawa szkoda że nie była organizowana wcześniej jak byli też brani pod uwagę kandydaci których moglibyśmy wcześniej poznać. Lepiej później niż wcale

Przepraszam bardzo, ale skoro już mieszkańcy mają się opowiedzieć przed wejściem na debatę z którego komitetu są, to jaki jest jej cel, dla kogo ona?

Z tą debatą to moim zdaniem tonący brzytwy się chwyta. Bo tak naprawdę co wniesie wyborcza paplanina tych dwóch kandydatów. Z szacunkiem dla jednego i drugiego. Obiecywać każdy może. Na szczęście PiS wygrał dla Pana Bednarka i może liczyć na ich przychylność.

A niby po co ta debata,?

To jakby zaproszenie do kłótni, a czemu po 100 osób "swoich"???
A może by tak odpowiadać na pytania mieszkańców?

Mógłby, któryś z naszych przyszłych burmistrzów pomyśleć o profesjonalnej dużej siłowni w przystępnej cenie. Na pewno miasto by na tym skorzystało. Młodzież by rozładowała energie a tak w tym temacie mamy tylko monopol. Nawet sprowadzenie inwestora z sieci siłowni byłoby dobrym pomysłem.

Po co debata znamy kandydatów od8 lat jest demokracja i każdy zagłosuje tak jak uważa ring i boks nie jest potrzebny chyba że chodzi o wielkie halo to zaproście TVN

Wam dogodzić to patrzę chyba nigdy nie da rady, debata źle ,brak debaty źle ,jakieś klarowne zasady źle brak zasad źle ,przeinaczanie faktów na swój sposób ?kto będzie chciał to pójdzie / posłucha tej debaty o ile się odbędzie (w co wątpię z takim zapałem ?)a komentarze o brzytwie itd to chyba pisane po grzybach

Brawo Panie Burmistrzu!

No ale po co ten cyrk? Jaki jest koń każdy widzi a te obiecanki- skąd my to znamy?

Czyli osoby niezdecydowane, które nie są po żadnej że stron nie mają wstępu?

już chyba za późno Panie Burmistrzu na takie wymyki - trzeba było myśleć wcześniej!

Jaka debata? Po co? Skoro razem zrobili to co jest w mieście.

Po co debata. Bednarko i koniec

Debata nie jest potrzebna i tak wszyscy wszystko widzą

A po co ta debata? Przecież każdy grajewianin powinien przejrzeć na oczy i już dawno wiedzieć na kogo oddać swój głos. Po tych wszystkich szopkach, o których słyszę na temat obecnego burmistrza wiem, ze swego głosu na niego nie oddam.

A czemu nie myśli Pan o niepełnosprawnych aż przykro zawsze byli kulą u nogi i dalej tak jest a czemu mają mieć gorzej i tak już mają źle

Panie burmistrzu , jeżeli dziś w radio powie Pan że nie zamierza zwalniać nikogo w placówkach podległych , nie będzie pan się mścił za brak współpracy to oddamy na Pana głos ale to jest warunek .

Pan Bednarko jest moim kandydatem.

Lila na burmistrza!

Jeśli kandydat boi się wystąpić na debacie to nie powinien startować na stanowiska burmistrza. Mieszkańcy chcą posłuchać co dopowiedzenia mają ci panowie.

Ty weź sie zastanów dwa razy co piszesz. Czy ludzie chcą naprawdę się przekonać? Ooo tak i przekonają się i dopiero otworzą oczy. To dopiero będzie się działo.

A może by tak wziąść sie za te panie z UM które rozbijają małżeństwa

Bednarko nie przyjdzie na żadną debatę. On się tego boi. /

Jak pan się nie wstydzi i nie boi opinii publicznej to proszę okazać dokumenty które pan wysyłał do służb mundurowych. Jeżeli starczy Panu odwagi na taki ruch rozważyć wtedy mozna zaproszenie do debaty.

Panie burmistrzu, proszę się nie obawiać konkurencji - to i tak bez znaczenia! Jesteśmy wszyscy za Panem i Pana ostatnią kadencją

Tylko Maciek. Już wystarczy

Bednarko się boi widocznie bo nie reaguje na zaproszenie. Jak ja mam potencjalnie oddać na niego głos jeśli nic a nic o nim nie wiem. Żarty po prostu

Żeby wziąć udział w debacie, to trzeba mieć, co powiedzieć. Pan Maciej jak widać nie ma.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.