Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 15061 wyświetleń

Zanieczyszczona rzeka Ełk

W dniu 22.06.2012 r ok godz. 18:00 Straż Pzw została powiadomiona przez wędkarzy o zanieczyszczeniu rzeki Ełk. Po przyjechaniu na miejsce stwierdzono dość obszerną plamę która konsystencją przypominała plamę oleju lub ługu. Stwierdzono również duże ilości kapsli plastikowych. Na miejscu została powiadomiona Policja i Straż Pożarna. Zostały również pobrane próbki do pojemników sterylnych przez funkcjonariusza Straży PZW. Policja powiadomiła też WIOŚ z Łomży. Mamy nadzieję że wreszcie znajdą sprawce wieloletniego zanieczyszczania rzeki Ełk, ponieważ zdjęcia chyba same mówią za siebie. Straty spowodowane zanieczyszczeniem można przliczyć na kilkadziesiąt tysięcy złotych. - informuje Koło 83 w Grajewie  

fot. http://www.pzwgrajewo.com.pl/

Komentarze (22)

Dopiero teraz o tym piszecie? pfff takie plamy i wiele innych mozna zobaczyc prawie codziennie kazdy wędkarz który tam wędkuje na tzw. syfku może się wypowiedzieć na ten temat, wy jeszcze winnych szukacie chodz macie ich pod nosem. Zróbcie coś z tym w końcu ... Pozdrawiam

Wcześniejsze podejrzenia świadków padały na mleczarnie i zawsze sprawa została umorzona. Ostatnio stwierdzono,że tysiące śniętej ryby wpłynęło za daleko w kanał i się udusiły hehehe. Ciekawe co tym razem stwierdzą? Może ryby się potopiły? Kapsle takie same co widzimy na kartonach po mleku to może nowy gatunek ryby? Albo jakiś kolekcjoner kapselków chciał się ich pozbyć i specjalnie zanieczyścił rzekę i kanał mleczarski?

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie PZW Grajewo

czy komuś robi przyjemnść zanieczyszczanie rzek????]

nad ta rzeka to sie dzieje nie wiadomo co .. szkoda słow na to .. ludzie przyjezdzaja tam samochodami i je tam myja .. ukarac takich to sie moze naucza wkonczu !!

ciekawe o czym myślała ta osoba kiedy to robiła...

ale pompowany artykuł :P funkcjonariusz PZW ... śmiech na sali tas samo jak samozwańcza straż PZW z Grajewa. Jeśli już to Społeczna Straż Rybacka !!! Panowie zupełnie mylą pojęcia i uprawnienia ... niestety dziki zachód ... Panie szeryfie.

kapsle od mleka rozwiązanie proste

Krowy rolników załatwiają swoje potrzeby do rzeki i co się dziwić, że zanieczyszczona.

Tego oleju to do głowy sobie mógł wlać, a nakrętki w buty - bo mądrzejszy nie będzie ale za to wyższy, idiotyzm pełną gębą, takich ludzi powinni przywiązywać za ja*& do drzewa w lesie i czekać na wilki.

Drodzy grajewiacy. rzeka Ełk to niewątpliwie jedne z dóbr przyrody jakie zostało dane naszemu miastu. Co prawda nie potrafimy wykorzystać tego dobra ale to nie znaczy że mamy je niszczyć. Mam nadzieję że wkońcu się ktoś tym zajmie i zakończy się te zanieczyszczanie. Co jakiś czas chodzę na spacery i widzę coraz więxcej ludzi jaki chodzi na spacery czy na notdh walking koło rzeki. Ludzie nie pozwólmy zniszczyć tego co zostało nam dane za darmo.

wielki brat z CSI z hameryki nie takie sprawy potrafi wyryć po zapachu bąka pozostawionego przez sprawcę na miejscu zdarzenia. Nasze służby nawet jakby ktoś tuż obok zanieczyszczał rzekę to nie byliby w stanie stwierdzić i zauważyć zdarzenia. Bo jak zwykle nie sposób wykryć sprawcy bo albo za mało funduszy, albo za mało zatrudnionych osób do tego celu.

to ze krowa nasra do rzeki to pół biedy ale jak ty torby ,reklamówki czy butelke rzucisz to jest zatruwanie-idioto jeden

Do Państwowa Straż Rybacka - po pierwsze dziki zachód to u was jest, po drugie chłopaki ze straży to coś w ogóle robią działają i społecznie bez kasy a wy państwowo i za kasę nic nie robicie. To się mija z celem pompowanie kasy na was. Gdzie wy jesteście jak na mieruciach czy toczyłowie siatki stawiają nie wspomnę o rzece ełk, przecież też rewiry tam macie tylko oglądacie się na chłopaków ze ssr. Następnym razem pomyśl człowieku co piszesz panie pseudo szeryfie.

do wętkarza jaki kanał mleczerski. Mam pytanie czy posiadasz kartę wedkarską?

Jeżeli to mleczarnia to nikt nie poniesie odpowiedzialności. Natomiast jeżeli kończy się termin przydatności do spożycia produktów to lepiej przekazać to do domu dziecka lub szpitala i po kłopocie.

do "ja" hihi ale chłopie mylisz pojęcia nazywane przez Ciebie: "coś w ogóle robią działają", gdyż te coś nie jest równe dobrze, działanie zaniechanie działania etc., to pojęcia Ci obce i nie zrozumiałe tak samo jak struktury powoływania, działania, finansowania oraz uprawnienia przedmiotowych podmiotów polecam lekturę w celu dokształcenia. Czołem.

Do obserwatora. Kartę wędkarską posiadam od 1994r. Od 4lat społecznie działam w kole PZW 83 Grajewo. Jeśli jesteś obserwatorem to zapraszam do naszego koła na koleżeńską rozmowę jeśli coś zaobserwowałeś, jeśli nie chcesz pomagać to chociaż trzymaj się powiedzenia "KIBIC Z DALE NIECH SIĘ NIE WPI......" Jak nie wiesz jaki kanał to zapraszam o obejrzenia fotek na stronie PZW. Tam wyraźnie widać który kanał mleczarski a który z oczyszczalni ścieków.

Do pseudo Państwowa Straż Rybacka. Tak oczywiście nasza straż to SSR, ale działająca dla PZW83 Grajewo dlatego tak jest nazywana. Chłopcy wykonują bardzo dobrą robotę i wszystko społecznie.Pilnują wód PZW, dbają o czystość, pomagają w zarybianiu, zwalczają kłusownictwo.A wszystko po to by wędkarze, turyści i tacy jak Ty,którzy komentują wszystko negatywnie mogli w spokoju korzystać z piękna wód PZW.

Rolniku masz racje ale też nie do końca. Wolisz przebywać w wodzi gdzie pływają plastikowe butelki czy gdzie krowa "sra"?

Do PSR - lekturę proszę samemu przeczytać, może i nie mają dużych praw ale więcej są na wodach niż wy mozna powiedzieć że prawie codziennie. A was to ja już z 10 lat nie widziałem. Odwalają za was robotę tę którą wy powinniście odwalać a co do struktur powoływania to chłopie dziękujmy że są jeszcze osoby którzy chcą działać w ssr.

do "ja" - nie jestem osobą, która krytykuje postawę członków PZW oraz SSR czy też PSR bo mi również zależy na dobrej kondycji naszych wód no i wszyscy gramy do jednej bramki tylko tak nie do końca zgadzam się z Twoimi komentarzami na co mam uzasadnione prawo. Generalnie chodzi mi o to, że jak napisałeś "działają" to moim skromny zdaniem te działanie jednokrotnie jest ponad prawa i uprawnienie co by należało wyeliminować by działać profesjonalnie ;). A jeśli chodzi o SSR do może zostać powołane przez miejscowo właściwego Starostę i działać właśnie w granicach stowarzyszenie PZW natomiast PSR podlega Wojewodzie i jest ich zdecydowanie mnie kolego i to oni podlegają ochronie funkcjonariusza publicznego to tak po kurtce ... naprawdę polecam lekturę

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.