sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 13406 wyświetleń

Żaneta walczy o wyjazd do Danii

Uczennica PG1 w finale konkursu o stypendium Camp Rising Sun

Uczennica klasy 2c Publicznego Gimnazjum nr 1 im. PCK w Zespole Szkół Miejskich nr 1 Grajewie, Żaneta Latarowska znalazła się w finale ogólnopolskiej rywalizacji   o stypendium na letni dziewczęcy obóz młodzieżowy Camp Rising Sun w Danii.

Żaneta jest w gronie trzydziestu gimnazjalistów, którzy walczą o jedno miejsce  w ostatnim etapie konkursu.

Warto podkreślić, że w I etapie uczestniczyło ok. 200 uczniów z całego kraju. Etap finałowy składa się z części pisemnej oraz rozmowy z Komisją Rekrutacyjną. Etap pisemny   i rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzane są oczywiście w języku angielskim.

Camp Rising Sun to letnie obozy młodzieżowe organizowane dla młodych ludzi z całego świata przez The Louis August Jonas Foundation  koło miejscowości Rhinebeck             w stanie Nowy York  (obóz dla chłopców) oraz  w odległym o 30 km od Rhinebeck - Clinton Corners (obóz dla dziewcząt) i Danii. Podobny obóz, wyłącznie dla dziewcząt, jest organizowany corocznie przez George E. Jonas Foundation również w Europie - w Danii.

Celem obozów jest spotkanie i integracja kulturowa międzynarodowej młodzieży oraz wspieranie wzajemnego zrozumienia i tolerancji wśród młodych i ambitnych uczniów pochodzących z wielu krajów z całego świata. Co roku w ponad 40 krajach z całego świata odbywa się rygorystyczna selekcja kandydatów na obozy Camp Rising Sun. W Polsce rekrutację przeprowadza Stowarzyszenie Polskich Wychowanków Camp Rising Sun Kandydat musi spełniać ściśle określone regulaminem CRS kryteria (wiek, zainteresowania, znajomość języka angielskiego itp.).                
 
Na 8 tygodniowy obóz młodzieżowy dla dziewcząt w Danii, tego lata jest zaproszonych 47 uczestniczek z takich krajów jak: Brazylia, Bułgaria, Cypr, Ekwador, Egipt, Finlandia, Francja, Niemcy, Ghana, Grecja, Islandia, Iran, Izrael, Japonia, Holandia, Norwegia, Peru. Polska, Filipiny, Portugalia, Szwecja, Korea Pd. Turcja, Litwa, Wielka Brytania, Hiszpania, Dania, Estonia, Węgry, Łotwa,. Malta, Mołdawia, Afryka Południowa, Słowenia oraz USA.

Camp Rising Sun jest programem stypendialnym, w ramach którego wszystkie koszty pobytu na dwumiesięcznym obozie są pokrywane przez Amerykańską Fundację Louis August Jonas Foundation Inc. Jedyne koszty stypendystki to ewentualne kieszonkowe. Obóz nie ma charakteru politycznego ani religijnego - informuje  Ewa Kurzątkowska-Chodnicka  z  ZSM Nr 1 W Grajewie

Gratulujemy Żanecie i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rekrutacji.

       

Komentarze (7)

gratulacje takiej wiedzy...i życze powidzenia;D

mozemy byc z niej dumni, rewelacja i powodzenia zycze

powodzenia Żaneto

Miło czytać o ambitnych i pracowitych młodych ludziach. Żaneto, powodzenia. Trzymam kciuki.

Gratuluję wiedzy. :) Życzę spokojnego podejścia do konkursu i zdobycia pierwszego miejsca. :) Trzymam za Ciebie kciuki. :)

Napewno się uda!Powodzenia;)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.