piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 11586 wyświetleń

Zalegający śnieg

ROZPORZĄDZENIE PORZĄDKOWE NR 1/06
WOJEWODY PODLASKIEGO
z dnia 30 stycznia 2006 r.

w sprawie wprowadzenia obowiązku usuwania zalegającego śniegu i lodu wobec właścicieli oraz zarządców budynków i innych obiektów budowlanych

Na podstawie art.40 ust.1 i 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o administracji rządowej w województwie (Dz.U. z 2001 r. Nr 80, poz.872 i Nr 128, poz.1407, z 2002 r. Nr 37, poz.329, Nr 41, poz.365, Nr 62, poz. 558, Nr 89, poz.804 i Nr 200, poz.1688, z 2003 r. Nr 52, poz.450, Nr 137, poz.1302 i Nr 149, poz.1452, z 2004 r. Nr 33, poz.287 oraz z 2005 r. Nr 33, poz.288, Nr 90, poz.757 i Nr 175, poz.1462) zarządza się, co następuje:


§ 1. Wprowadza się na terenie województwa podlaskiego wobec właścicieli oraz zarządców budynków i innych obiektów budowlanych obowiązek usuwania zalegającego śniegu i lodu z dachów budynków o dużych powierzchniach dachu (hale sportowe, widowiskowe, handlowe, budynki użyteczności publicznej, hale przemysłowe, itp.).


§ 2. Zobowiązuje się właściwe służby (w szczególności organy nadzoru budowlanego, państwowej straży pożarnej, policji) do kontroli wykonywania obowiązku określonego w § 1.


§ 3. Kto nie wypełnia obowiązku, o którym mowa w § 1, podlega karze grzywny wymierzanej na zasadach i trybie określonych w kodeksie wykroczeń i kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia.


§ 4. Rozporządzenie podlega ogłoszeniu w drodze obwieszczenia, a także w sposób zwyczajowo przyjęty w każdej gminie, mieście i powiecie województwa podlaskiego
i poprzez ogłoszenie w środkach masowego przekazu.


§ 5. Rozporządzenie porządkowe wchodzi w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

WOJEWODA PODLASKI
Jan Dobrzyński

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (14)

moim zdaniem to troche pozno sie za to wzieliscie.

Jestem ciekaw tylko tego czy to zostało wprowadzone bo musi czy też dlatego że będzie przestrzegane???

Mądry Polak po szkodzie!Wyrazy współczucia rodzinom ofiar!

Nie uważacie ze trochę za późno??

bez komentarza!!!

Ehh...Najpier musi nas spotkac tragedia zeby ludziom otworzyly sie oczy:// sie obejzeli w czas z tym "obowiazkiem";/

W tym dziwnym rozporządzeniu jest mnóstwo nieścisłości:
1. pojęcie w par1. "budynki o dużych powierzchniach dachu?" - od ilu m2 zaczyna się duża powierzchnia dachu? dachy dwu spadowe mają większą powierzchnie w porównaniu z identycznym budynkiem ale z dachem płaskim, z tą różnicą, że ten pierwszy posiada większą wytrzymałość na obciążenia oraz zdolność samoodśnieżania.
2.w par 3 nie podano stosownego przepisu na podstawie którego można karać właściciela obiektu.

czemu nie są odśnieżone drogi na osiedlu huta lipowa;pęzy, wesola ,rzemielśnicza błoto pośniegowe lezy ciężko chodzic i jezdzic samochodem kto za to odpowiada

chodniki na ul ełckiej by sie przydało odśnieżyc bo nie można chodzić po nich;/

niech najpierw podsniezają chodniki w miescie. nie mozna po nich chodzic. nikt nie odsnieza chodnikow, tylko ludzie musza wydeptywac. I najlepiej by bylo jak by odsniezone zostaly chodniki przy nowym kosciele, i ulice przylegające do wojska polskiego.

przez ten snieg trudno chodzić nózki bolo

przykro jest wyray współczuia dla rodzin poszkodowanych.pozdro dla wszystkich

jeśli chodzi o odśnierzanie to ci którzy sa za to odpowiedzialni chyba tylko jeżdza samochodami,gdyż nikt nie myśli o przechodniach,a w szczególnosci matkach z dziećmi w wózkach.pchanie wózka po takim śniegu (często z dzieckiem chorym do lekarza) to nie lada wysiłek,a przecież wszyscy płacimy podatki i ci co chodzą i ci co jeżdża,tylko tym z wózkiem jest gorzej.jeśli brakuje ludzi do odśnierzania to może tak dac zarobic niektórym potrzebującym to nie będa wtedy stali w kolejkach do MOPS-U po zapomogę.a ludziom będzie lżej chodzic,jeżdzic i żyć.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.