wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10541 wyświetleń

Zakaz wstępu do lasu

Brak opadów, wysoka temperatura oraz utrzymująca się od wielu dni susza, powoduje duże zagrożenie pożarowe obszarów leśnych. Poszczególne nadleśnictwa, ogłaszają zakaz wstępu do lasu. W piątku 7 lipca br. zakaz wprowadziło Nadleśnictwo Rajgród.
 
Zakazy wstępu do lasu dotychczas wprowadzono do odwołania w Nadleśnictwach: Łomża  (na terenie Leśnictw: Podgórze, Miastkowo, Żabikowo, Bacze Suche, Nowogród, Zaręby Kościelne, Czerwony Bór, Cendrowizna, Wygoda, Tabędz i Grabówka), Ełk, Nowogród, Rajgród, Głęboki Bród, Płaska, Szczebra, Pomorze, Augustów, Suwałki, Pisz (z wyjątkiem obszaru na wschód od drogi Pisz – Kolno oraz na południe od drogi Pisz – Biała Piska), Bielsk (z wyjątkiem Uroczyska Osuszek i Hołody), Nurzec, Giżycko, Borki.
 
Główną przyczyną wprowadzania zakazów przez kolejne nadleśnictwa jest niska wilgotność ściółki leśnej oraz trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Ponadto lato to okres nasilenia ruchu turystycznego, co zwiększa ryzyko zagrożenia pożarami.


- Główną przyczyną wprowadzenia zakazu jest katastrofalna susza. Gdy wilgotność ściółki spada poniżej 10 proc., a trzeci – najwyższy stopień zagrożenia pożarowego utrzymuje się już przez kilka dni, jesteśmy zobligowani do wprowadzenia zakazu wstępu do lasu - mówi Zbigniew Poniatowski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Rajgród.


Tereny leśne objęte zakazem oznakowano już tablicami informacyjnymi. Przypominamy, że niestosowanie się do zakazu wstępu stanowi wykroczenie określone w art. 157 i 82 Kodeksu Wykroczeń, za które może zostać orzeczona kara grzywny finansowej.


e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (1)

I bardzo dobrze popieram :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.