wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9328 wyświetleń

Zakaz wstępu do lasu

Zakaz wstępu do lasu

Brak opadów, wysoka temperatura oraz utrzymująca się od wielu dni susza, powoduje duże zagrożenie pożarowe obszarów leśnych. Poszczególne nadleśnictwa, ogłaszają zakaz wstępu do lasu. W piątku 7 lipca br. zakaz wprowadziło Nadleśnictwo Rajgród.
 
Zakazy wstępu do lasu dotychczas wprowadzono do odwołania w Nadleśnictwach: Łomża  (na terenie Leśnictw: Podgórze, Miastkowo, Żabikowo, Bacze Suche, Nowogród, Zaręby Kościelne, Czerwony Bór, Cendrowizna, Wygoda, Tabędz i Grabówka), Ełk, Nowogród, Rajgród, Głęboki Bród, Płaska, Szczebra, Pomorze, Augustów, Suwałki, Pisz (z wyjątkiem obszaru na wschód od drogi Pisz – Kolno oraz na południe od drogi Pisz – Biała Piska), Bielsk (z wyjątkiem Uroczyska Osuszek i Hołody), Nurzec, Giżycko, Borki.
 
Główną przyczyną wprowadzania zakazów przez kolejne nadleśnictwa jest niska wilgotność ściółki leśnej oraz trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Ponadto lato to okres nasilenia ruchu turystycznego, co zwiększa ryzyko zagrożenia pożarami.


- Główną przyczyną wprowadzenia zakazu jest katastrofalna susza. Gdy wilgotność ściółki spada poniżej 10 proc., a trzeci – najwyższy stopień zagrożenia pożarowego utrzymuje się już przez kilka dni, jesteśmy zobligowani do wprowadzenia zakazu wstępu do lasu - mówi Zbigniew Poniatowski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Rajgród.


Tereny leśne objęte zakazem oznakowano już tablicami informacyjnymi. Przypominamy, że niestosowanie się do zakazu wstępu stanowi wykroczenie określone w art. 157 i 82 Kodeksu Wykroczeń, za które może zostać orzeczona kara grzywny finansowej.


e-Grajewo.pl

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (1)

I bardzo dobrze popieram :)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.