niedziela, 21 grudnia 2025

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 4139 wyświetleń

Odsłonięcie po remoncie przydrożnej kapliczki w miejscowości Kurejwa

Mieszkańcy wsi Kurejwa, Proboszcz Parafii pw. Jana Pawła II w Grajewie Ks. kan. Tomasz Chludziński oraz Wójt Gminy Grajewo Grzegorz Górski w sobotę, 25 października 2025 r., uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu i poświęceniu wyremontowanej przydrożnej kapliczki.

Kapliczka, wybudowana w 1926 roku, uległa zniszczeniu wskutek działania warunków atmosferycznych i była w bardzo złym stanie technicznym.

Dzięki dotacji w wysokości 10 tys. zł, którą otrzymało Stowarzyszenie na rzecz Gminy Grajewo z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach konkursu „Kapliczki Podlaskie 2025 - ocalić od zapomnienia”, udało się przeprowadzić niezbędne prace remontowe, przywracając kapliczce dawny blask.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia: https://www.facebook.com/naszagmina2

Komentarze (2)

Kapliczka pięknie odnowiona. Jedynie tam daleko, w tle, szpeci ją jakiś taki olbrzymi, dziwny krzyż.

Ten czarny płot z marketu budowlanego najbardziej przywraca "dawny blask". Brakuje jeszcze ekranów akustycznych dookoła.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.