Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 10455 wyświetleń

Zainwestuj w Grajewie

Grajewo to miasto położone na pograniczu Mazowsza, Mazur i Podlasia. Znajduje się na terenie Zielonych Płuc Polski. Dzięki swojej dogodnej lokalizacji oraz walorom turystycznym jest doskonałym miejscem do zamieszkania jak i rozwinięcia działalności swojej firmy.

Droga krajowa nr 61 Łomża – Augustów – Suwałki, droga krajowa nr 65 Ełk – Białystok, linia kolejowa Ełk - Białystok i dostępność terenów inwestycyjnych świadczą o wysokim potencjale gospodarczym Grajewa.

Bliskość Biebrzańskiego Parku Narodowego, otoczenie lasów i jezior pozwala na relaks i wypoczynek. Na atrakcyjność Grajewa wpływ mają również: dbałość o bezpieczeństwo, rozbudowana infrastruktura techniczna oraz dobrze rozwinięta oświata wraz z obiektami rekreacyjno – sportowymi.

Zachęcam Państwa do skorzystania z kalendarza przetargów. Dzięki niemu będą Państwo na bieżąco z terminami licytacji i składania ofert oraz spotkań organizowanych w terenie przez Urząd Miasta w Grajewie. Wystarczy kliknąć na jedną z zaznaczonych dat, aby wyświetlić szczegóły.

Liczę na to, iż staną się Państwo częścią naszego społeczeństwa.

Mieszkaj i inwestuj w Grajewie!
 
Adam Kiełczewski

Burmistrz Miasta Grajewo             


Atuty Grajewa:

IDEALNA LOKALIZACJA
 

    miasto położone na skrzyżowaniu dróg 61 i 65
    odległość od międzynarodowych portów lotniczych: 220 km Warszawa, 220 km Kaliningrad, 190 km Kowno
    około 50 minut jazdy samochodem do Białegostoku, 15 minut do Ełku, 40 minut do Augustowa, 2 godziny do Warszawy


OTWARTOŚĆ NA INWESTORÓW


    wszechstronna pomoc w znalezieniu odpowiednich lokalizacji, zgodnych z oczekiwaniem inwestora
    miasto jest w trakcie rozszerzania granic Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefa Grajewo
    asysta we wszystkich niezbędnych procedurach administracyjnych i prawnych występujących w trakcie projektu
    potencjał społeczny i liczne instytucje otoczenia biznesu


ULGI PODATKOWE

    zwolnienia z podatku na podstawie uchwały de minimis
    dla inwestorów którzy zrealizują nowe inwestycje
    dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy
    opieka poinwestycyjna

DYNAMIKA

    szybki dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego inwestycji
    ogromny rynek zbytu (bliskość wschodniej granicy)
    przygotowane, uzbrojone i dobrze skomunikowane tereny inwestycyjne (10 hektarów gotowych terenów)
                           

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (16)

Z tymi czasmi dojazdu to chyba kogoś fantazja poniosła. Teoretycznie jest to możliwe pod warunkiem, że posiadamy worek pieniędzy na mandaty i pustą drogę przed sobą.

O linii kolejowej p. Burmistrz zapomiał wspomnieć ;)

Do stolicy jedzie się dłużej, ale nie nalezy zapominać o bliskości realizowanej już trasy Via Baltica

No i trzebaby było dodać iz miasto Grajewo jest absolutnie niedoinwestowane, że posiada jedno skrzyzowanie ze światłami, żadnego parku, brak basenu,połowa miasta nie ma chodników, w miasteczku jest brudno, trawa przy chodnikach nie jest koszona, jedno ze skrzyzowań jest ewenementem na skale ogólnopolska..no i tyle..czyli Panie Burmistrzu reklama grajewa nie pełna....jak miasteczko bedzie wygladała jako tako to inwestorzy sami przyjdą..

Brawo ! panie Burmistrzu, proszę zrobić ile się da aby ożywić nasze miasto. Nadal ma pan mój głos w wyborach.

Zastanawiam się kiedy przestaniemy tylko krytykowac ,a kiedy zaczniemy doceniac to co obecny Burmistrz próbuje robic dla nas ,bo chyba napewno robi wiecej niż poprzednia władza

No i Pan Burmistrz zapomniał dodać że miasto opanowała banda gawronów. Ptaszyska obsrały już wszystko co możliwe. Szczególnie chętnie obsrywają petentów udających się do Urzędu Miasta Grajewo i do Starostwa Powiatowego.

inwestycjie w grajewie to tylko akies dziasoskie kwiatuszki koło koscioła i w parkach gdzie pijani ludzie siedzo pan burmistrz powinien zainwestowac w grajewie na takie prawdziwe zjawiska jak basen czy cos takiego bo gdzie młodziesz ma spedzac wolny czas pod blokami albo w domu? nie ma skrzyzowania jak sie wyjdzie na jedno skrzyzowanie w grajewie gdzie nawet nie ma ronda to nie wiadomo czy jest tu cos co przycioga uwage zeby gdzies cos zobaczyc zero atrakcji i zero odszykowane miasto totalna dziurA buda i bog wie jak to mozna nazwac...

obecnie swoje inwestycjie zostawiam w innych miastach bo tam poza grajewo chce sz sie jechac jest basen jest kort tenisowy czy nawet potezny park gdzie dzieci majo zajecie i nie szwendajo sie osobiscie polecam spedzac czas i inwestowac w inne miasta niz grajewo bo tu szkoda wydawac kasy na taki syf. nie ma nawet gdzie wyjsc z dziecmi takze niech pan burmistrz zacznie racjonalnie myslec i zacznie robic cos w tym kierunku..:)

Cz to jest również pod patronatem burmistrza?

Wszyscy tylko o rozrywkach, a może trzeba popracować,żeby póżniej wypoczywać. Trochę wlaasnej inicjatywy, a nie wszystko Burmistrz ma zalatwić. Do roboty ,praca uszlachetnia.

Czy miasto Grajewo jako takie potrafi tylko krytykować wypominać błędy obecnemu burmistrzowi że podpisuje się pod tym pod tamtym itd. Ludzie Grajewo to My wszyscy zacznijmy myśleć pozytywniej ktoś chce coś tutaj zrobić mimo tego że na nic praktycznie nie ma kasy w budżecie miast "tak krawiec kraje jak mu materiału staje " basen już jest praktycznie zatwierdzony powstała podstrefa ekonomiczna klaster przedsiębiorczości i wiele jeszcze innych ciekawych inicjatyw które przez kilkanaście lat nikt w Grajewie nie ruszał a jeśli chodzi o młodzież to jeśli ktoś siedzi pod blokiem to będzie siedział i to nieważne czy to będzie Grajewo czy Białystok gdzie jest więcej atrakcji taki typ i go nie zmienisz są orliki boiska hala sportowa kto chce to sobie rozrywkę znajdzie i nie narzeka. Grajewo nigdy nie będzie Ełkiem Augustowem ani Gdańskiem te miasto jest tak położone geograficznie i tego nie zmienimy i dostępu do morza też niestety mieć nie będziemy. Pozdrawiam wszystkich tych którzy zamiast krytyki maja trochę jaj aby coś w tym mieście jeszcze poprawić i nie boją się krytyki

Brawo Agnieszka.Najlepiej wyprowadz sie.

W centrum pod kościołem pięknie kwiatki i bławatki,a reszta.Rynek wyspzątany,pod urzedem Miasta,czysciutko,a reszta brud,...,....i mogiła.Panie burmistrzu zapraszam na spacer po miescie bo z okien auta nie widać jak nasze miasto jest brudne,a ja paluszkiem wskażę.Słuzby odpowiedzialne za porzadek biorą pieniądze i nikt tego nie sprawdza,ale ja pokażę bo się na tym znam.

KOCHANI ! Wszystkim moim przeciwnikom a także zwolennikom i tym , całkowicie niezainteresowanym tematem i problemami naszego wspólnego domu jakim niewątpliwie jest nasze Miasteczko ; nasza Ojczyzna oraz Matka Ziemia - tak dla przypomnienia polecam w wolnej chwili następujące linki - http://www.sciaga.pl/tekst/19635-20-glowne_mysli_nauczania_jana_pawla_ii_podczas_pielgrzymek_do_ojczyzny ; http://www.zrodlo.krakow.pl/rocznik-2011/numer-18/abyscie-nie-podcinali-sami-korzeni%E2%80%A6/ ; http://www.niedziela.pl/artykul/66874/nd/Niech-zstapi-Duch-Twoj-i-odnowi-oblicze ; http://www.tekstowo.pl/piosenka,hey,moja_i_twoja_nadzieja.html ! Zapewne to wszystko pamiętacie lub znacie ! Ale co z tamtych pamiętnych dni , wydarzeń w nas i wokół nas pozostało ! ? Żywsze i prawdziwsze bicie serc i umysłów dla BOGA ; Ojczyzny oraz dla każdego jednego Bliźniego czy prymitywne szczucie jeden na drugiego i podgryzanie sobie nawzajem gardeł ! ? Boję się , że na prawdę zostanę uznany za krańcowo głupiego , niepoczytalnego oraz za szkodliwego sobie i społeczeństwu ale mam wielką i nieodpartą chęć - chciałbym wyjść na dwór , gdzie jest najwięcej ludzi albo w ciszy i spokoju , gdzieś gdzie nie ma nikogo zawołać do BOGA OJCA za Janem Pawłem II - " NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ ! NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ ! I ODNOWI OBLICZE ZIEMI ! TEJ ZIEMI ! AMEN !!!"

Co wy w kółko z tym basenem pojechał by jeden z drugim do Ełku i zobaczył jakie są kolejki przy kasie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.