środa, 22 września 2021

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 8487 wyświetleń

Zaduma czy Hallowen?

Zaduma czy Hallowen?
Jesteśmy częścią kultury, która boi się zjawiska śmierci, unika go, podobnie jak innych wielkich tematów.
Wiele religii pojmowało życie człowieka jako dojrzewanie do śmierci, a nią samą jako cel albo uroczyste przejście - nie przerażający koniec.

Dlaczego boimy się śmierci?
Czy powinno się obchodzić Święto Zmarłych w skupieniu, czy bardziej na wesoło, jak Hallowen na zachodzie?

e-Grajewo.pl

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (11)

Boimy się śmierci, bo tak naprawdę jesteśmy niewierzący. Zresztą, jaki katolik czyta Biblię?, tylko jej słucha w kościele. Inne religie postrzegają nas jako - SMUTASY. a przeciez to jeden z Jego uczniów powiedziałł, że życie jest dopiero .... " dla mnie umrzeć to znaczy żyć" . A myślę, że wiedział co mówi. NIE BÓJMY SIE ŚMIERCI

stanowczo w skupieniu,chociaz ten jeden dzien w roku ,gdy wspominamy swoich bliskich czas jest na refleksję i zadumę.Nie starajmy się nasladowac kultury zachodniej,to zupełnie cos innego poprostu nie nasze.Szanujmy swoją kulturę i tradycję.w koncu one dają nam mozliwosc odczuwania swoich korzeni.

wiekszosc ludzi przyjmuje hallowen.Moze nie pamietaja o polskich tradycjach. swieto zmarłych powinno byc dla nas czyms waznym,a nie robmy z tego zabawy to swieta aszy bliskich zmarłych

Świeto Zmarłych powinno obchodzić się w zadumie i modlitwie za dusze naszych najbliższych, którzy już niestety nie mogą być wśród nas. Miejmy jednak nadzieję, że tam gdzie są jest Im dobrze przez cały rok...A nie tylko w ten jeden dzień roku... Co do modlitwy za dusze naszych bliskich - ciężko jest o takową na grajewskim cmentarzu. Niestety dwie msze w tym samym czasie na obu cmentarzach nie pozwalają człowiekowi w skupieniu odmówić modlitwy. Nie wiadomo też, w której z mszy uczestniczyć, gdyż ma się bliskich na grobach w róznych miejscach na cmentarzu... Niestety nasi księża nie myśla chyba o odwiedzających groby:/ Co do hellowen, w Polsce to tylko nieudana i niepotrzebna kopia kultury z zachodu.

Czas, który przeżywamy skłania nas do zadumy. Chrześcijaństwo co prawda wskazuje na przeżywanie śmierci w nadziei i radości, jednak radość ta nie może być wyśmiewaniem świata duchów. Wręcz przeciwnie powinna płynąć z spotkania z naszym najlepszym Panem i Bogiem. Hallowen nie można uważać za coś chrześcijańskiego. Jest to wyraz neopogaństwa.

całkowicie zgadzam się z Łukaszem. Wkrótce ma być powiększony cmentarz więc chyba będą 3 msze a może i więcej...
Święto zmarłych ochodzmy o naszemu a hellowen zostawmy dla innych!

A swoją drogą , to skandal,że w naszym grajewskim Kościele nie ma jedności... ile parafii, tyle mszy, a przecież Bóg jest jeden. To, co działo się w tym roku 1 listopada woła o pomstę do Nieba! Zamiast połączyć wszystkie procesje dla dobra wszystkich, księża prześcigają się w tym, kto szybciej i kto głośniej odprawi mszę na cmentarzu... no i kto więcej zbierze na tacę . Żenujące...

boimy się śmierci bo nie możemy pojąć tego co poza nią, a gdy wiemy że nastąpi boimy się i chcemy aby jakims cubem nas nie dotyczyła. Na każdego przyjdzie pora i tak nie zdołamy powstrzymać czasu i śmierci więc postarajmy sie ją akceptować

Hallowen to amerykanskie swieto... Nie moge pojac jak my to wszystko mozemy papugowac... I jak Stany Zjednoczone (bedac tak mlodym krajem, ktore w ogole nie ma historii i kultury) moga miec taka sile przebicia i moga dyktowac to wszystko. Stany Zjednoczone sa zbieranina roznych narodowosci, stad jest u nich tak duzo swiat... Bo przeciez kazda narodowosc ma inna historie ,kulture, ale Polska oczywiscie musi papugowac Hallowen , ktore przede wszystkim nie obchodzi sie 1 listopada, tylko 31 pazdziernika... A tak na marginesie to wcale mnie to nie zdziwilo. Tak samo bylo przeciez ze Swietem Zakochanych - 14 luty i nawet z Dniem Matki czy Ojca... no i wiele innych.

ja lubie to swieto bo jezdrze do ameryki do babci i tam jest super!!!!!!!!!!!!!!!!

na tej stronie malo sie dzieje:( jest nudna

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.