wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 9854 wyświetleń

Zaduma czy Hallowen?

Jesteśmy częścią kultury, która boi się zjawiska śmierci, unika go, podobnie jak innych wielkich tematów.
Wiele religii pojmowało życie człowieka jako dojrzewanie do śmierci, a nią samą jako cel albo uroczyste przejście - nie przerażający koniec.

Dlaczego boimy się śmierci?
Czy powinno się obchodzić Święto Zmarłych w skupieniu, czy bardziej na wesoło, jak Hallowen na zachodzie?

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (11)

Boimy się śmierci, bo tak naprawdę jesteśmy niewierzący. Zresztą, jaki katolik czyta Biblię?, tylko jej słucha w kościele. Inne religie postrzegają nas jako - SMUTASY. a przeciez to jeden z Jego uczniów powiedziałł, że życie jest dopiero .... " dla mnie umrzeć to znaczy żyć" . A myślę, że wiedział co mówi. NIE BÓJMY SIE ŚMIERCI

stanowczo w skupieniu,chociaz ten jeden dzien w roku ,gdy wspominamy swoich bliskich czas jest na refleksję i zadumę.Nie starajmy się nasladowac kultury zachodniej,to zupełnie cos innego poprostu nie nasze.Szanujmy swoją kulturę i tradycję.w koncu one dają nam mozliwosc odczuwania swoich korzeni.

wiekszosc ludzi przyjmuje hallowen.Moze nie pamietaja o polskich tradycjach. swieto zmarłych powinno byc dla nas czyms waznym,a nie robmy z tego zabawy to swieta aszy bliskich zmarłych

Świeto Zmarłych powinno obchodzić się w zadumie i modlitwie za dusze naszych najbliższych, którzy już niestety nie mogą być wśród nas. Miejmy jednak nadzieję, że tam gdzie są jest Im dobrze przez cały rok...A nie tylko w ten jeden dzień roku... Co do modlitwy za dusze naszych bliskich - ciężko jest o takową na grajewskim cmentarzu. Niestety dwie msze w tym samym czasie na obu cmentarzach nie pozwalają człowiekowi w skupieniu odmówić modlitwy. Nie wiadomo też, w której z mszy uczestniczyć, gdyż ma się bliskich na grobach w róznych miejscach na cmentarzu... Niestety nasi księża nie myśla chyba o odwiedzających groby:/ Co do hellowen, w Polsce to tylko nieudana i niepotrzebna kopia kultury z zachodu.

Czas, który przeżywamy skłania nas do zadumy. Chrześcijaństwo co prawda wskazuje na przeżywanie śmierci w nadziei i radości, jednak radość ta nie może być wyśmiewaniem świata duchów. Wręcz przeciwnie powinna płynąć z spotkania z naszym najlepszym Panem i Bogiem. Hallowen nie można uważać za coś chrześcijańskiego. Jest to wyraz neopogaństwa.

całkowicie zgadzam się z Łukaszem. Wkrótce ma być powiększony cmentarz więc chyba będą 3 msze a może i więcej...
Święto zmarłych ochodzmy o naszemu a hellowen zostawmy dla innych!

A swoją drogą , to skandal,że w naszym grajewskim Kościele nie ma jedności... ile parafii, tyle mszy, a przecież Bóg jest jeden. To, co działo się w tym roku 1 listopada woła o pomstę do Nieba! Zamiast połączyć wszystkie procesje dla dobra wszystkich, księża prześcigają się w tym, kto szybciej i kto głośniej odprawi mszę na cmentarzu... no i kto więcej zbierze na tacę . Żenujące...

boimy się śmierci bo nie możemy pojąć tego co poza nią, a gdy wiemy że nastąpi boimy się i chcemy aby jakims cubem nas nie dotyczyła. Na każdego przyjdzie pora i tak nie zdołamy powstrzymać czasu i śmierci więc postarajmy sie ją akceptować

Hallowen to amerykanskie swieto... Nie moge pojac jak my to wszystko mozemy papugowac... I jak Stany Zjednoczone (bedac tak mlodym krajem, ktore w ogole nie ma historii i kultury) moga miec taka sile przebicia i moga dyktowac to wszystko. Stany Zjednoczone sa zbieranina roznych narodowosci, stad jest u nich tak duzo swiat... Bo przeciez kazda narodowosc ma inna historie ,kulture, ale Polska oczywiscie musi papugowac Hallowen , ktore przede wszystkim nie obchodzi sie 1 listopada, tylko 31 pazdziernika... A tak na marginesie to wcale mnie to nie zdziwilo. Tak samo bylo przeciez ze Swietem Zakochanych - 14 luty i nawet z Dniem Matki czy Ojca... no i wiele innych.

ja lubie to swieto bo jezdrze do ameryki do babci i tam jest super!!!!!!!!!!!!!!!!

na tej stronie malo sie dzieje:( jest nudna

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.