Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 2979 wyświetleń

Za kilka dni rusza budowa zapory na granicy

Budowa zapory na granicy z Białorusią ruszyć ma 25 stycznia, oczekuje na to wielu mieszkańców terenów przygranicznych. Są jednak osoby niezadowolone z takiej sytuacji. Grupa aktywistów martwiąc się losem zwierząt i Puszczę Białowieską zbiera w internecie podpisy pod listem protestacyjnym.

 

Łącznie na całej długości granicy z Białorusią powstać ma około 186 km płotu stalowego o wysokości 5.5 m, warto pamiętać, że nie będzie to mur z cegieł, ale stalowe przęsła ogrodzeniowe na betonowej podbudowie. Dodatkowo zapora zwieńczona zostanie zwojem z drutu aby uniemożliwić przedostanie się na drugą stronę. Całość dopełni elektroniczny system wykrywania ruchu. - opisuje Gazeta Współczesna

 

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 50 osób - poinformowała we wtorek (18.01) Straż Graniczna.
 

Komentarze (16)

Rozwiąże się problem migracji chorych dzików i innych zwierząt.

Mój dom murem podzielony.........................

boa Twój rozum na pewno

do Boa twój "Mój dom murem podzielony........................." masz obywatelstwo Polskie i Białoruskie? a swoją drogą jak jesteś taki otwarty to po co ci zamek w mieszkaniu? Każdy mógłby wejść i wyjść, coś sobie wiąść, nie bądź hipokrytą podaj adres i zostaw otwarte drzwi zapeniam że chętnie cię wielu odwiedzi.

Wszystkie granice powini być odgrodzone to i Polacy by nie spieszy.. li do Niemiec i innych krajów....... by się przydało....

I bardzo dobrze. Wkoncu.

Mieszkaniec tylko skąd ta pewność po której stronie te chore dziki pozostaną?

Karol - boa podał taką metaforę, wiesz...

Do Karol. Piszemy- wziąć- a nie wiąść. Natomiast przymiotniki w zadniu piszemy mala litera -obywatelstwo- polskie- a nie Polskie, bialoruskie- a nie Bialoruskie... cala reszta , to dziecinada ,ktorej nie warto komentowac.
Jacy z was patrioci,skoro wy nawet w ojczystym jezyku prostych zdan nie potraficie zbudowac !

Rząd i kontrwywiad Iracki odmówił przyjęcia swoich rodaków chcących wrócić z białorusi do kraju uznając ich za przestępców i terrorystów Dziękuje!

Skoro mamy w Polsce strzeżone, ogrodzone osiedla to dlaczego mamy nie grodzić granicy?

Kompletnie niezgodny z założeniami rezerwatu przyrody pomysł - hałas budowy wypłoszy zwierzęta i przetnie im szlaki, po których się od lat poruszają... a co do osób na granicy - i tak nie zostałyby w Polsce, wiele hałasu o coś, czego byśmy nawet nie zauważyli i odczuli, gdyby sprawa nie została rozdmuchana do takich rozmiarów... zwykły propagandowy ruch ze strony rządu kosztem ludzi, którzy umierają w torturach

mdm, chodzi oto pisowskim politykom ,zeby poprzez tematy zastepcze jak np. zagrozenie idace od emigrantow, czy np. tematy LGBT- odwrocic uwage od waznych spraw z ktorymi nasz rzad nie radzi sobie, o aferach ,korupcji i rosnacej inflacji juz sie wspomne.

Choop rząd sobie nie radzi ? Pomyśl co byłoby gdyby rządziło po !

Obawiam się, że Covid szybciej zadziała niż ta zapora. I nie będzie potrzeby kogokolwiek chronić.

pirat, co by bylo gdyby PO rzadzilo ? Czy uwazasz ,ze byloby gorzej lub tak jak teraz gdzie w PiS afera goni afere i wy wyborcy PiS-u -tego nie dostrzegacie, a pisowscy juz nawet specjalnie sie z tym nie kryja.
Przede wszystkim jakakolwiek inna frakcja procz PiS-u (i porcz Konfederacji z patologicznym programem ) doszla by do wladzy- nie byloby takich podzialow spoleczenstwie, siania nienawisci, tworzenia niekonczacych sie konfliktow a arenie miedzynarodowej , skonczyloby sie kolesiostwo ,nepotyzm,ruinowanie buzdzetu panstwa, skonczylyby sie pisowskie spolki, projekty, inwestycyjne ktore przynosza tradycyjnie ogromny deficyt, skonczyloby sie rozdawnictwo, napewno nie bylo by takiej drozny i inflacji, zamiast neofaszyzmu i dyktatury- wrocila by normalnosc i demokracja, nie bylyby depatane wartosci unijne, byc moze udaloby sie kosciol odusnac od wladzy, poniewaz ta insytucja jest ogromnym szkodnikiem i grabiezca mnienia panstwego- patrz - KONKORDAT -FUNDUSZ KOSCIELNY i jakie nieograniczone przywileje z tego tylulu daja te dwie umowy kk !!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.