Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 12901 wyświetleń

Za 5 lat odnowiona trasa ze Szczytna do Olsztyna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi przetarg na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla przebudowy drogi krajowej nr 53. Droga Olsztyn – Szczytno ma być przebudowana do standardu drogi głównej o ruchu przyspieszonym.


Oznacza to zwiększenie jej nośności, dodatkowe pasy ruchu na skrzyżowaniach i – w miarę możliwości – dodatkowe jezdnie. Tam, gdzie będzie to konieczne, szosa pobiegnie nowym śladem.

Niemal każdy kierowca, który podróżował drogą krajową numer 53 między Olsztynem a Szczytnem, o tym niespełna pięćdziesięciokilometrowym odcinku mówi krótko: kręty.

Prace przygotowawcze dla rozbudowy tej drogi będą toczyły się w latach 2022-26, natomiast budowa w systemie tradycyjnym zostanie zrealizowana w latach 2026-27.

 

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Olsztyn
 

Komentarze (9)

A co mnie interesuje droga ze Szczytna do Olsztyna? No chyba że przez Grajewo ;) Wtedy jak najbardziej.

Napiszcie też co dzieje się na dalekiej Syberii. Może być ciekawsze niż trasa Szczytno Olsztyn.

Stachu jak tylko w grajewie siedzisz to pewnie obchodzi cie tylko twoje podwórko, ale są wśród nas ludzie którzy trochę jeżdżą po świecie

Do Jurek: O.. Brukselski entuzjasta się wybudził ;) Światowiec można by powiedzieć.

Jurek: Weź ty człowieku się ogarnij. To jest portal grajewski a nie olsztyński albo ogólnopolski. No co ty tu propagandę siejesz.

Jak dla niektórych Szczytno, to tak odległe miejsce jak Bruksela, to gratuluję. Pewnie najdalsza trasa jaką zaliczyli, to do Kurejwy. Mnie ta droga interesuje, bo może będzie to dobry kierunek na Olsztyn.

Szanowna Redakcja zapomniała dodać, że trasa z Tuły do Samarkandy też będzie odrestaurowana.

Odnowiona to znaczy że przepustowość jej się nie poprawi. Problemem są tam zakręty i brak możliwości wyprzedania jeżeli przytrafi się powolny kierowca.

"Za 5 lat..." A co będzie za 15 lat ? Zrobią chodnik w Zbuczynie ?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.