piątek, 21 czerwca 2024

Szczuczyn

Z wizytą u Marszałka

Z wizytą u Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego
 
Dnia 23.11.2017r. Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wraz z Anną Romaniuk (Urząd Miejski), Waldemarem Filipkowskim (Urząd Miejski) i Januszem Siemionem (BCK w Szczuczynie) wspólnie z goszczącymi w gminie Szczuczyn delegacjami z białoruskiego Szczuczyna i ukraińskiego Kowla spotkali się z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Pan Marszałek z wielkim zainteresowaniem wysłuchał planów związanych z projektem „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska - Białoruś – Ukraina” w ramach, którego każde z trzech miast realizować będzie różne inwestycje. Wszystkim uczestnikom spotkania życzył powodzenia w realizacji poszczególnych projektów.
 
Tego samego dnia członkowie zagranicznych samorządowych delegacji wraz z przedstawicielami gminy Szczuczyn odwiedzili  Operę i Filharmonię Podlaską.  Panie Iwona Pietrzyk i Ilona Karpiuk z Działu Promocji, Obsługi  Widzów i Marketingu białostockiej opery opowiedzieli o działalności tejże instytucji, oprowadzili wszystkich po budynku ukazując nowinki techniczne i kulisy pracy w operze. 
Miłą niespodzianką okazała się wizyta na Stadionie Miejskim w Białymstoku (ul. Słoneczna). Prezes Adam Popławski powitał wszystkich odwiedzających i oprowadził po stadionie prezentując jego możliwości i technologie, które stawiają ten obiekt na bardzo wysokim poziomie. 
Myślę, że wizyta w Białymstoku, w placówkach kultury i sportu była świetną okazją do zaprezentowania naszym gościom walorów  kulturalnych i turystycznych naszego regionu, co stanowić też będzie dla nich inspirację do planów i działań w ich rodzinnych stronach.
 
Po wizycie w Białymstoku, wszyscy spotkali się w Bibliotece – Centrum Kultury. Podsumowano trzy dni merytorycznych rozmów i spotkań roboczych, Atrakcją wieczoru był występ zespołu „Szczuczyniacy”, który przygotował wiązankę ludowych pieśni. Wczorajszy dzień był ostatnim z trzydniowej wizyty białorusko – ukraińskiej samorządowej delegacji.  - Andrzej Kosmowski BCK SZCZUCZYN

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.